Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta

Další povedený zápas předvedli basketbalisté BK Olomoucko proti Děčínu. Tým ze severu Čech přijel v sobotu na Hanou s přáním ukončit sérii šesti porážek v řadě, jeho šance ale zlikvidovali domácí hráči ve třetí čtvrtině, v níž dali devětadvacet bodů. Po vítězství 90:71 dosáhli už na šestnácté vítězství v sezóně.

Lepší začátek utkání 5. kola prvoligové nadstavby si hráči Olomoucka nemohli přát. Trefili první čtyři střely za tři body a díku tomu, že hosté měli při zakončení problémy, získali už v 5. minutě dvouciferný náskok 16:6. Pak se ovšem jejich střelecké představení zaseklo a dvě minuty před koncem čtvrtiny Pomikálek z dálky snížil na rozdíl pěti bodů. Závěr periody ovšem přinesl domácí zlepšení a průběžné skóre 24:15.
Druhá čtvrtina už přinesla očekávanou agresivní podívanou, v níž soupeři střídali světlejší okamžiky a slabší chvilky. Děčínský Šiška přiblížil ve 12. minutě spoluhráče na rozdíl šesti bodů, vzápětí ovšem trojkou odpověděl Sehnal. V polovině 16. minuty se dokonce náskok Hanáků ztenčil na dva body, o poločasovém vedení 51:36 se v závěru postaral trestnými hody Mikulič.
Válečníci se po přestávce pokusili výsledek otočit a po dvou minutách snížili na rozdíl tří bodů. Následovala však šňůra dvanácti bodů Olomoucka, během níž své první body zaznamenal i domácí kapitán Palyza a to byl po Severočechy hodně těžký úder. Chvílemi prohrávali až o 18 bodů a deset minut před koncem byli Hanáci za stavu 70:54 kousek od vítězství.
Severočeši to ještě nezabalili a po trojce Grunta se přiblížili na začátku 34. minuty na jedenáct bodů - 72:61. Okamžitě je ovšem zmrazil svým tříbodovým projektilem Pelko a Hanáci si došli pro jednoznačný úspěch.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Máme z výhry velkou radost. Brali bychom ji, i kdyby byla o bod. Děčín bojoval, nebylo to tak jasné, jak naznačuje výsledek. Byl to z naší strany dobrý výkon. Potěšilo mě, že střelecké pokusy na sebe vzali i jiní hráči než obvyklí lídři. Proto nebyl problém, že se až tak neprosadil Lukáš Palyza. I když také jeho deset bodů a celková hra pomohly týmu k dalšímu úspěchu.“

Pavel BUDÍNSKÝ – BK Děčín:
„Olomoucko využilo domácího prostředí. Kdybychom trefovali některé střely, mohlo to být třeba jinak. Domácí využívali své silné stránky, na které jsme neměli fyzicky i mentálně. Když jsme zazlobili, dostal okamžitě míč Mikulič, který jej udržel nad obroučkou, nebo Douglas, což je na českou ligu výjimečný hráč. Nakonec pak nevíte, koho máte bránit a když se k tomu přičte naše špatná střelba z dálky, nemohl nám pomoci ani menší počet ztrát.“

Další výsledky 5. kola:
Svitavy - Brno 78:66 (23:21, 44:41, 66:56). Nejvíce bodů: Puršl 17, Kovář, Slezák a M. Welsch po 12, Svoboda 10 - Geiger 16, R. Pumprla 15, Stegbauer 12 * Olomoucko - Děčín 90:71 (24:15, 41:36, 70:54). Nejvíce bodů: Douglas 22, Mikulič 21, Pelko 18, Palyza 10 - Grunt 15, Autrey a Pomikálek po 11 * Opava - Ústí nad Labem 87:60 (19:12, 34:26, 64:45). Nejvíce bodů: Kouřil 19, Klečka 17, Bujnoch 14, Gniadek a Zbránek po 12 - P. Houška 13, Svejcar 10 * Ostrava - Hradec Králové 110:65 (32:22, 57:43, 78:54). Nejvíce bodů: P. Bohačík 26, Stanojevič 22, Barham a Nábělek po 12 - Canda, Kolář a O. Peterka po 13, Stamenkovic 11 * Kolín - USK Praha 82:103 (25:17, 41:43, 56:77). Nejvíce bodů: Machač a Walton po 16, Purifoy a Thompson po 13 - Křivánek a Vukosavljevič po 23, Mareš 18, Appleby 12, Stevanovič 10 * Nymburk - Pardubice 83:77 (20:13, 42:36, 63:54). Nejvíce bodů: Hruban 18, Wright 16, J. Bohačík 12 - Kohout 24, Švrdlík 12, Pavlovič 11.
6. kolo, 13. března 2019, 18:00 hodin:
Ústí nad Labem - Pardubice, Děčín - Nymburk (12.3., 18:00), Brno - Olomoucko (20:00), Opava - Svitavy
7. kolo, 16. března 2019, 17:00 hodin:
Svitavy - Ústí nad Labem (19:00), Olomoucko - Opava (18:00), Nymburk - Brno, Pardubice - Děčín
Nadstavba A2
5. kolo - 13. března 2019, 18:00 hodin:
Kolín - Ostrava (17:45), USK Praha - Hr. Králové.

• 8

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.