Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub

Kontrolovanou výhru získali basketbalisté BK Olomoucko v duelu 9. kola nadstavbové části skupiny A1 Kooperativy NBL proti Ústí nad Labem. Téměř devětatřicet minut vedli a v naprostém klidu soupeři po výsledku 94:74 oplatili bolestivé porážky na severu Čech v prodloužení.

Zpočátku své střelecké schopnosti připomenul hostující Houška a pěti body zajistil Ústí drobný náskok. Pak ovšem následovala šňůra dvanácti bodů, po kterých Olomoucko odskočilo až na 14:5. Severočechy to však nezlomilo. Pomalu dotahovali a po trojce Šteffela to bylo v 9. minutě pouze 19:18. O vedení přesto Hanáci nepřišli, první čtvrtinu ovládli v poměru 23:19.
Oba týmy často obměňovaly sestavy na palubovce a držely vysokou intenzitu obrany. Své ofenzivní schopnosti přece jen více ukazovali domácí basketbalisté a díky tomu získali ve 14. minutě dvouciferný náskok - 31:21. Sluneta kontrovala a přiblížila se na rozdíl sedmi bodů, víc ale nedokázala a po dvaceti minutách prohrávala v hale prostějovského Sportcentra DDM o devět bodů - 45:36.
K definitivě vítězství se hráči Olomoucka výrazně přiblížili v prvních minutách třetí čtvrtiny, kdy dokázali své vedení výrazně navýšit. Po trojkách Váni a Pelka to bylo ve 23. minutě 60:41 a těžký direkt basketbalisté Ústí jen obtížně rozdýchávali. Na chvíli jim pomohla ztráta koncentrace hanáckého výběru, kdy se dostali na rozdíl třinácti bodů, domácí přesto deset minut před koncem vedli 72:57 a mohli se těšit na poklidnou koncovku.
V závěrečné pasáži hra chvílemi ztratila tempo, několikrát se zbytečně utkání přerušilo, což plynulosti utkání ublížilo. Ozdobou čtvrtiny tak byly především některé smečované koše Douglase, který opět potvrdil skvělou formu z posledních měsíců.

HLASY TRENÉRLŮ
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Byli jsme lepší, vedli téměř celý zápas a z tohoto pohledu je výhra zasloužená. Dobrou práci jsme odvedli na doskoku. Získali jsme sedmačtyřicet doskočených míčů, to je hodně dobré číslo. Trápily nás některé nevynucené ztráty, což byl náš problém i v některých předchozích zápasech. Na to se musíme soustředit. Tentokrát nás to až tak moc nebolelo. Přes některé zbytečné chyby se nám dařilo držet vysoký náskok.“
Antonín PIŠTECKÝ – Sluneta Ústí nad Labem:
„Hned na začátku jsme posadili domácí do sedla. Náš vstup do utkání byl ustrašený. Nebudu si pomáhat statistickými čísly, ale rozdíl týmů byl v provedení jednotlivých herních činností. To bylo dáno kvalitou hráčů na obou stranách. Nůžky byly třeba v přihrávkách, domácí v tomto ohledu byli lepší. Jediným pozitivem byl výkon Martina Davida, který dostal největší prostor v sezóně a dokázal ho využít.“

Svitavy - Nymburk 69:87 (17:25, 37:40, 49:59). Nejvíce bodů: Teplý 15, Marko a Aiken po 11 - J. Bohačík 16, Hruban 12, P. Pumprla a Davis po 12, Benda 10 * Děčín - Brno 62:60 (20:11, 32:22, 45:43). Nejvíce bodů: Šiška 20, Ježek 10, Autrey 8 - Geiger 18, Stegbauer 13, Farský 11 * Opava - Pardubice 87:77 (14:20, 34:49, 67:55). Nejvíce bodů: Bujnoch 18, Zbránek a Šiřina po 16, Klečka 10 - Kohout 16, Švrdlík 12, McGaughey a Williams po 9 * Ostrava - Kolín 83:88 (21:33, 37:48, 49:73). Nejvíce bodů: Bažant 22, Stanojevič 19, P. Bohačík 13, Boggs 10 - Thompson 28, Číž 18, Purifoy 12, Novotný 10 * Hradec Králové - USK Praha 86:94 (27:24, 51:41, 73:73). Nejvíce bodů: Canda 20, Lošonský 16, Sedmák 15, Stamenkovič 10 - Appleby 28, Stevanovič 24, Vukosavljevič 20.
10. kolo, 27. března 2019, 18:00 hodin:
Ústí nad Labem - Brno, Děčín - Opava, Pardubice - Svitavy, Nymburk - Olomoucko.
11. kolo, 30. března 2019, 17:00 hodin:
Nymburk - Ústí nad Labem, Olomoucko - Pardubice (18:00), Svitavy - Děčín (19:00), BK Opava - Brno (18:00).
Nadstavba A2
8. kolo, 27. března 2019, 18:00 hodin:
NH Ostrava - Kolín (17:30), Hradec Králové - USK Praha.
9. kolo, 30. března 2019, 17:30 hodin:
USK Praha - NH Ostrava, Kolín - Hradec Králové (17:45).