Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola

Druhé čtvrtfinále mezi Olomouckem a Pardubicemi nepřineslo tak vysoké tempo jako první utkání série. Větší prostor dostaly také střídačky. Sobotní odvetu rozhodla třetí čtvrtina, kterou domácí vyhráli o dvanáct bodů a položili základ celkového vítězství v poměru 102:91.

Začátek utkání se domácí sestavě nepovedl. Některé střely se nevešly do obroučky, přidaly se i zbytečné ztráty a toho soupeř dokázal využít. Jeho útoky táhl dlouho především Pavlovič, který dal v prvním úseku devět bodů. Po trojce Signletaryho dokonce Hanáci na konci 9. minuty prohrávali 16:25, v poslední minutě ale dokázali přitlačit na útočné polovině a snížili na 23:27.
Ve 13. minutě bylo po trojce Pelka téměř vyrovnáno (30:31), po dalším bodovém vzepětí Pardubic ale Olomoucko opět nabralo ztrátu sedmi bodů. Do vedení se tak Hanáci dostali až v polovině 17. minuty, když Pelko proměnil dva trestné hody a stanovil skóre 42:41. Soupeř sice odpověděl Půlpánem, v koncovce poločasu však byli domácí přesnější a po dvaceti minutách vedli 48:46.
Pro vývoj třetí čtvrtiny byl rozhodující její začátek. Žlutomodří dali sedm bodů v řadě, když střeleckou slinu dostal především Dunans. Jeho body i krásná asistence na Bohačíka pomohly ke třináctibodovému náskoku 61:48 ve 24. minutě. O čtyři minuty později se mezi střelce zapsal i Palyza a hráči Olomoucka se dostali do euforie. Deset minut před koncem vedli nad Východočechy 75:61.
Otřesené Pardubice se po krátké pauze ani nestačily rozkoukat a po akci Dunanse prohrávaly už 64:85. Koncovku už nezvládly. Švrdlík si vysloužil nesportovní chybu za faul v přesušené hře a tu domácí potrestali pěti body. Za stavu 90:66 bylo šest a půl minuty před koncem rozhodnuto.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Bylo to opět hodně těžké. Soupeř má ve svém středu hodně kvalitních hráčů, jeden mu navíc ještě chyběl. První poločas nebyl z naší strany úplně povedený, některým hráčům základní sestavy se nedařilo podle jejich představ. Ale po přestávce se nám podařilo získat dvouciferný náskok, což bylo rozhodující. Teď bude tlak na soupeři a přesně toho jsme chtěli v domácích zápasech dosáhnout.“
Levell SANDERS – BK JIP Pardubice:
„První poločas byl z naší strany v pořádku, v tom druhém jsme však polevili a Olomoucko nás potrestalo. Domácí byli tentokrát lepší, využili chyb, které jsme udělali. Prohráváme 0:2 na zápasy, ale nic pro nás nekončí. Série se stěhuje do Pardubic a my se na další zápasy připravíme. Hraje se na čtyři výhry, uděláme maximum, abychom příště byli lepší a po zápase se radovali.“

Děčín - Opava 90:82 (14:28, 43:45, 71:71). Nejvíce bodů: Autrey 26, Šiška 15, Krakovič a Carlson po 11, Feštr 10 - Šiřina 22, Bujnoch 11, Gniadek a Kvapil po 9. Stav série: 2:0 * Nymburk - USK Praha (dohráno po uzávěrce) * Svitavy - Ústí n/L (dohráno po uzávěrce)
KAM PŘÍŠTĚ
Čtvrtfinále Play-off, 3. zápas,
25. dubna, 18:00 hodin:
Olomoucko - Pardubice (23.4., 18:00), Opava - Děčín (24.4., 18:00), USK Praha - Nymburk, Ústí n/L - Svitavy.
Čtvrtfinále Play-off, 4. zápas,
26. dubna, 18:00 hodin:
Pardubice - Olomoucko (24.4., 18:00), Opava - Děčín (25.4., 18:00), USK Praha - Nymburk, Ústí n/L - Svitavy.
Čtvrtfinále Play-off, případný
5. zápas, 29. dubna, 18:00 hodin:
Olomoucko - Pardubice (27.4., 18:00), Děčín - Opava (28.4., 18:00), Nymburk - USK Praha, Svitavy - Ústí n/L.