Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola

Hned na první pokus dokázali basketbalisté BK Olomoucko vyhrát na horké pardubické půdě ve čtvrtfinálové sérii, přestože jim nevyšel vstup do utkání a prohrávali o patnáct bodů. Skvěle zvládnutou druhou a třetí čtvrtinou ale dokázali výsledek otočit a po výhře 93:87 mají za stavu 3:0 na zápasy postupový mečbol.

V prvních minutách se hostům muselo zdát, že se ocitli v nějakém hodně špatném snu. Po třech minutách měli pět faulů a hlavně propadali na obou polovinách hřiště. Po šňůře 0:13 prohrávali o jedenáct bodů. Až pak se zvedli, bylo to však pouze na několik okamžiků. V 8. minutě už ztráceli při výsledku 8:23 patnáct bodů a špatné obraně odpovídal výsledek první čtvrtiny 14:28.
Těžko říct, čím kouč Predrag Benáček své hráče probral, v každém případě byl ovšem úspěšný. Hanáci se ve druhé periodě neuvěřitelně zvedli. Soupeře zasypali osmatřiceti body, proměnili osm trojek a navíc výrazně přidali v obraně. V 16. minutě šli po koši Bohačíka do vedení 41:39 a od té doby Pardubice do vedení nepustili. Když v poslední sekundě poločasu proměnil svoji závěrečnou střelu Douglas, vedli po dvaceti minutách 52:44.
Olomoucko dominovalo na palubovce také po návratu z kabiny. Pod vlastním košem nedovolilo domácímu vývěru ani jednu snadnou střelu a samo bylo poměrně úspěšné. Postupně navyšovalo svůj náskok, který se vyšplhal až na dvaadvacet bodů. To bylo ve 29. minutě po trojce Pelka (75:53). Závěr čtvrtiny však patřil domácímu Jacksonovi a domácí snížili na 59:75.
Pardubice vycítily šanci a do začátku poslední periody vstoupili s velkým nasazením. Vyplatilo se jim to a po třech minutách snížili dokonce 68:79. O dvě minuty později stáhl rozdíl Švrdlík na devět bodů a o chvíli později dokonce Půlpán na osm (73:81). Hanákům se přestalo dařit, vůli a nasazením ale třetí bod vydřeli.

Pardubice - Olomoucko 87:93 (28:14, 44:52, 59:75).
Nejvíce bodů: Jackson 26, Švrdlík 19, Kohout 12, Půlpán 11 - Dunans 26, P. Bohačík 16, Douglas 14. Stav série: 0:3.