Dobré odpoledne, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina

Hned na první pokus dokázali basketbalisté BK Olomoucko vyhrát na horké pardubické půdě ve čtvrtfinálové sérii, přestože jim nevyšel vstup do utkání a prohrávali o patnáct bodů. Skvěle zvládnutou druhou a třetí čtvrtinou ale dokázali výsledek otočit a po výhře 93:87 mají za stavu 3:0 na zápasy postupový mečbol.

V prvních minutách se hostům muselo zdát, že se ocitli v nějakém hodně špatném snu. Po třech minutách měli pět faulů a hlavně propadali na obou polovinách hřiště. Po šňůře 0:13 prohrávali o jedenáct bodů. Až pak se zvedli, bylo to však pouze na několik okamžiků. V 8. minutě už ztráceli při výsledku 8:23 patnáct bodů a špatné obraně odpovídal výsledek první čtvrtiny 14:28.
Těžko říct, čím kouč Predrag Benáček své hráče probral, v každém případě byl ovšem úspěšný. Hanáci se ve druhé periodě neuvěřitelně zvedli. Soupeře zasypali osmatřiceti body, proměnili osm trojek a navíc výrazně přidali v obraně. V 16. minutě šli po koši Bohačíka do vedení 41:39 a od té doby Pardubice do vedení nepustili. Když v poslední sekundě poločasu proměnil svoji závěrečnou střelu Douglas, vedli po dvaceti minutách 52:44.
Olomoucko dominovalo na palubovce také po návratu z kabiny. Pod vlastním košem nedovolilo domácímu vývěru ani jednu snadnou střelu a samo bylo poměrně úspěšné. Postupně navyšovalo svůj náskok, který se vyšplhal až na dvaadvacet bodů. To bylo ve 29. minutě po trojce Pelka (75:53). Závěr čtvrtiny však patřil domácímu Jacksonovi a domácí snížili na 59:75.
Pardubice vycítily šanci a do začátku poslední periody vstoupili s velkým nasazením. Vyplatilo se jim to a po třech minutách snížili dokonce 68:79. O dvě minuty později stáhl rozdíl Švrdlík na devět bodů a o chvíli později dokonce Půlpán na osm (73:81). Hanákům se přestalo dařit, vůli a nasazením ale třetí bod vydřeli.

Pardubice - Olomoucko 87:93 (28:14, 44:52, 59:75).
Nejvíce bodů: Jackson 26, Švrdlík 19, Kohout 12, Půlpán 11 - Dunans 26, P. Bohačík 16, Douglas 14. Stav série: 0:3.

• Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.