Dobré odpoledne, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle papírových předpokladů dopadly všechny čtvrtfinálové série Kooperativa NBL. Postup si vybojovaly týmy, které po nadstavbě obsadily první čtyři místa v tabulce. Kromě Olomoucka stačily čtyři zápasy pouze Nymburku, který si bez problémů poradil s pražskými vysokoškoláky.

„Nikdy není snadné porazit stejného soupeře čtyřikrát v řadě. Pak už je to o jiných věcech než taktice. Ale sérii jsme jakž takž zvládli. USK ale patří kredit za to, jak hrál. Hlavně v posledním utkání nebyla naše obrana příliš dobrá. V dalších zápasech musíme defenzivu zlepšit,“ řekl po postupu nymburský křídelník Vojtěch Hruban.
V pěti zápasech postoupili Tuři ze Svitav v sérii proti Ústí nad Labem. Rozhodující duel ovládli v poměru 109:71 a po roce opět postoupili mezi čtyři nejlepší a mají stále šanci na zisk první medaile v historii klubu. „Myslím, že jsme v sérii byli o chlup lepší. První čtyři zápasy byly vyrovnané a mohlo být vše úplně jinak. Měli jsme dobré úseky a naopak byly i šňůry, kdy jsme dostali 10 bodů v řadě. S tím bychom mohli mít v semifinále problém. To je takový zdvižený prst, ale jinak jsme samozřejmě rádi, že jsme postoupili mezi čtyři nejlepší týmy, což je pro tento menší klub určitě pozitivní,“ uvedl svitavský rozehrávač Roman Marko.
Až výsledek sedmého zápasu rozhodl o děčínském postupu v sérii s Opavou. Soupeři vždy dokázali vyhrát domácí utkání, což platilo také v případě rozhodujícího duelu, v němž se radovali Válečníci. „V sérii to vždy vyhráli domácí fanoušci. Po většinu našich domácích zápasů nás táhli ti naši a děčínský tým táhli zase jeho příznivci. A to rozhodovalo. Pokud jde o poslední zápas, ve druhém poločase už bylo vidět, že jsme se trápili, měli jsme hrozné procento střelby. Bylo vidět, že už nám chybějí síly na úspěšné dohrání,“ shrnul vypjaté čtvrtfinále opavský Filip Zbránek.


KAM PŘÍŠTĚ
Semifinále Play-off, 1. zápas,
6. května, 18:00 hodin:
Svitavy - Děčín, Nymburk - Olomoucko (8.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 2. zápas,
7. května, 19:00 hodin:
Svitavy - Děčín, Nymburk - Olomoucko (9.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 3. zápas,
10. května, 18:00 hodin:
Děčín - Svitavy, Nymburk - Olomoucko (12.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 4. zápas,
11. května, 18:00 hodin:
Děčín - Svitavy, Nymburk - Olomoucko (13.5., 18:00)

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments