Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle papírových předpokladů dopadly všechny čtvrtfinálové série Kooperativa NBL. Postup si vybojovaly týmy, které po nadstavbě obsadily první čtyři místa v tabulce. Kromě Olomoucka stačily čtyři zápasy pouze Nymburku, který si bez problémů poradil s pražskými vysokoškoláky.

„Nikdy není snadné porazit stejného soupeře čtyřikrát v řadě. Pak už je to o jiných věcech než taktice. Ale sérii jsme jakž takž zvládli. USK ale patří kredit za to, jak hrál. Hlavně v posledním utkání nebyla naše obrana příliš dobrá. V dalších zápasech musíme defenzivu zlepšit,“ řekl po postupu nymburský křídelník Vojtěch Hruban.
V pěti zápasech postoupili Tuři ze Svitav v sérii proti Ústí nad Labem. Rozhodující duel ovládli v poměru 109:71 a po roce opět postoupili mezi čtyři nejlepší a mají stále šanci na zisk první medaile v historii klubu. „Myslím, že jsme v sérii byli o chlup lepší. První čtyři zápasy byly vyrovnané a mohlo být vše úplně jinak. Měli jsme dobré úseky a naopak byly i šňůry, kdy jsme dostali 10 bodů v řadě. S tím bychom mohli mít v semifinále problém. To je takový zdvižený prst, ale jinak jsme samozřejmě rádi, že jsme postoupili mezi čtyři nejlepší týmy, což je pro tento menší klub určitě pozitivní,“ uvedl svitavský rozehrávač Roman Marko.
Až výsledek sedmého zápasu rozhodl o děčínském postupu v sérii s Opavou. Soupeři vždy dokázali vyhrát domácí utkání, což platilo také v případě rozhodujícího duelu, v němž se radovali Válečníci. „V sérii to vždy vyhráli domácí fanoušci. Po většinu našich domácích zápasů nás táhli ti naši a děčínský tým táhli zase jeho příznivci. A to rozhodovalo. Pokud jde o poslední zápas, ve druhém poločase už bylo vidět, že jsme se trápili, měli jsme hrozné procento střelby. Bylo vidět, že už nám chybějí síly na úspěšné dohrání,“ shrnul vypjaté čtvrtfinále opavský Filip Zbránek.


KAM PŘÍŠTĚ
Semifinále Play-off, 1. zápas,
6. května, 18:00 hodin:
Svitavy - Děčín, Nymburk - Olomoucko (8.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 2. zápas,
7. května, 19:00 hodin:
Svitavy - Děčín, Nymburk - Olomoucko (9.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 3. zápas,
10. května, 18:00 hodin:
Děčín - Svitavy, Nymburk - Olomoucko (12.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 4. zápas,
11. května, 18:00 hodin:
Děčín - Svitavy, Nymburk - Olomoucko (13.5., 18:00)

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments