Dobré ráno, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle papírových předpokladů dopadly všechny čtvrtfinálové série Kooperativa NBL. Postup si vybojovaly týmy, které po nadstavbě obsadily první čtyři místa v tabulce. Kromě Olomoucka stačily čtyři zápasy pouze Nymburku, který si bez problémů poradil s pražskými vysokoškoláky.

„Nikdy není snadné porazit stejného soupeře čtyřikrát v řadě. Pak už je to o jiných věcech než taktice. Ale sérii jsme jakž takž zvládli. USK ale patří kredit za to, jak hrál. Hlavně v posledním utkání nebyla naše obrana příliš dobrá. V dalších zápasech musíme defenzivu zlepšit,“ řekl po postupu nymburský křídelník Vojtěch Hruban.
V pěti zápasech postoupili Tuři ze Svitav v sérii proti Ústí nad Labem. Rozhodující duel ovládli v poměru 109:71 a po roce opět postoupili mezi čtyři nejlepší a mají stále šanci na zisk první medaile v historii klubu. „Myslím, že jsme v sérii byli o chlup lepší. První čtyři zápasy byly vyrovnané a mohlo být vše úplně jinak. Měli jsme dobré úseky a naopak byly i šňůry, kdy jsme dostali 10 bodů v řadě. S tím bychom mohli mít v semifinále problém. To je takový zdvižený prst, ale jinak jsme samozřejmě rádi, že jsme postoupili mezi čtyři nejlepší týmy, což je pro tento menší klub určitě pozitivní,“ uvedl svitavský rozehrávač Roman Marko.
Až výsledek sedmého zápasu rozhodl o děčínském postupu v sérii s Opavou. Soupeři vždy dokázali vyhrát domácí utkání, což platilo také v případě rozhodujícího duelu, v němž se radovali Válečníci. „V sérii to vždy vyhráli domácí fanoušci. Po většinu našich domácích zápasů nás táhli ti naši a děčínský tým táhli zase jeho příznivci. A to rozhodovalo. Pokud jde o poslední zápas, ve druhém poločase už bylo vidět, že jsme se trápili, měli jsme hrozné procento střelby. Bylo vidět, že už nám chybějí síly na úspěšné dohrání,“ shrnul vypjaté čtvrtfinále opavský Filip Zbránek.


KAM PŘÍŠTĚ
Semifinále Play-off, 1. zápas,
6. května, 18:00 hodin:
Svitavy - Děčín, Nymburk - Olomoucko (8.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 2. zápas,
7. května, 19:00 hodin:
Svitavy - Děčín, Nymburk - Olomoucko (9.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 3. zápas,
10. května, 18:00 hodin:
Děčín - Svitavy, Nymburk - Olomoucko (12.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 4. zápas,
11. května, 18:00 hodin:
Děčín - Svitavy, Nymburk - Olomoucko (13.5., 18:00)

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments