Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle papírových předpokladů dopadly všechny čtvrtfinálové série Kooperativa NBL. Postup si vybojovaly týmy, které po nadstavbě obsadily první čtyři místa v tabulce. Kromě Olomoucka stačily čtyři zápasy pouze Nymburku, který si bez problémů poradil s pražskými vysokoškoláky.

„Nikdy není snadné porazit stejného soupeře čtyřikrát v řadě. Pak už je to o jiných věcech než taktice. Ale sérii jsme jakž takž zvládli. USK ale patří kredit za to, jak hrál. Hlavně v posledním utkání nebyla naše obrana příliš dobrá. V dalších zápasech musíme defenzivu zlepšit,“ řekl po postupu nymburský křídelník Vojtěch Hruban.
V pěti zápasech postoupili Tuři ze Svitav v sérii proti Ústí nad Labem. Rozhodující duel ovládli v poměru 109:71 a po roce opět postoupili mezi čtyři nejlepší a mají stále šanci na zisk první medaile v historii klubu. „Myslím, že jsme v sérii byli o chlup lepší. První čtyři zápasy byly vyrovnané a mohlo být vše úplně jinak. Měli jsme dobré úseky a naopak byly i šňůry, kdy jsme dostali 10 bodů v řadě. S tím bychom mohli mít v semifinále problém. To je takový zdvižený prst, ale jinak jsme samozřejmě rádi, že jsme postoupili mezi čtyři nejlepší týmy, což je pro tento menší klub určitě pozitivní,“ uvedl svitavský rozehrávač Roman Marko.
Až výsledek sedmého zápasu rozhodl o děčínském postupu v sérii s Opavou. Soupeři vždy dokázali vyhrát domácí utkání, což platilo také v případě rozhodujícího duelu, v němž se radovali Válečníci. „V sérii to vždy vyhráli domácí fanoušci. Po většinu našich domácích zápasů nás táhli ti naši a děčínský tým táhli zase jeho příznivci. A to rozhodovalo. Pokud jde o poslední zápas, ve druhém poločase už bylo vidět, že jsme se trápili, měli jsme hrozné procento střelby. Bylo vidět, že už nám chybějí síly na úspěšné dohrání,“ shrnul vypjaté čtvrtfinále opavský Filip Zbránek.


KAM PŘÍŠTĚ
Semifinále Play-off, 1. zápas,
6. května, 18:00 hodin:
Svitavy - Děčín, Nymburk - Olomoucko (8.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 2. zápas,
7. května, 19:00 hodin:
Svitavy - Děčín, Nymburk - Olomoucko (9.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 3. zápas,
10. května, 18:00 hodin:
Děčín - Svitavy, Nymburk - Olomoucko (12.5., 18:00)
Semifinále Play-off, 4. zápas,
11. května, 18:00 hodin:
Děčín - Svitavy, Nymburk - Olomoucko (13.5., 18:00)

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments