Dobré odpoledne, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina

Ani na třetí pokus se basketbalistům BK Olomoucko nepodařilo v ligovém semifinále porazit Nymburk. Opět byli hodně blízko, dokonce vedli více minut než soupeř. Ten ovšem v posledních deseti minutách ovládl palubovku a po výsledku 85:76 získal postupový mečbol.

Už po dvou minutách nedělního duelu v semifinálové sérii play off Kooperativy NBL s pořadovým číslem 3 domácí vedli 6:0, když navíc dali dva efektní koše. Nymburk se rozjížděl pomaleji a nedokázal bránit především Douglase, který měl na svém kontě už po čtyřech minutách devět bodů. Na začátku 6. minuty byl při úspěšné trojce faulovaný Palyza a po trestném hodu to bylo dokonce 19:8. V závěru čtvrtiny mistr potrestal některé ztráty na útočné polovině, přesto domácí vedli 27:20 po deseti minutách.
Krátká pauza vychýlila domácím střeleckou mušku, podobně na tom byl ale také soupeř. Až čtyři body Pelka v řadě znamenaly, že se Hanáci od soupeře opět odpoutali – 34:24. Po dalším bodovém suchu hosté snížili na 31:34, bodovou pauzu pak z trestných hodů ukončil Petr Bohačík. Nymburk v poslední minutě sice dokázal vyrovnat, po koši Dunanse ale domácí přece jen odcházeli do kabiny s vedením 40:38.
Hned po pauze úřadující šampioni výsledek otočili a ve 21. minutě poprvé vedli 42:40. Po dalších třech minutách a trestných hodech Douglase domácí opět překlopili skóre, v té době měl ovšem MVP sezóny čtyři osobní chyby. Musel na střídačku a i díky tomu ve 28. minutě Hanáci prohrávali o čtyři body (51:55). Dokázali ovšem odpovědět a před poslední čtvrtinou vedli 64:60.
Střelci Nymburka obstarali prvních jedenáct bodů závěrečné periody a nasměrovali svůj tým ke třetímu bodu. Pět minut před koncem se po diskusích dopustil páté osobní chyby Douglas a bylo rozhodnuto.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Bylo to podobné jako ve druhém utkání série. Dlouho jsme se drželi ve hře, v poslední čtvrtině nám ovšem došly síly. Je těžké hrát proti soupeři, který má osm reprezentantů a čtyři kvalitní Američany. Je to vidět i na bodech, které dávali hráči ze střídačky. Soupeř dal padesát bodů, my osm. I to je jeden z důvodů, proč se nám opět mistrovský Nymburk nepodařilo porazit.“

Oren AMIEL – ČEZ Basketball Nymburk:
„Především si přeji, aby se co nejdříve zotavil Martin Kříž, který odstoupil kvůli zranění, vypadá to na problém s achilovkou. Sám zápas nebyl příliš pohledný. Šlo spíše o takové šachy, každý trenér se snažil něco vymyslet, aby získal pro svůj tým výhodu. Olomoucko je kvalitní tým, proto máme z výhry pochopitelně radost. Musíme se však rychle koncentrovat na další zápas, ještě není hotovo.“

Semifinále play-off - 3. zápas:
Děčín - Svitavy 59:78 (15:14, 30:40, 46:60). Nejvíce bodů: Autrey 16, Šiška 15, Ježek a Carlson po 7 - Aiken 19, Marko 12, O'Brien 11. Stav série: 1:2.
Semifinále play-off - 4. zápas:
Děčín - Svitavy 93:80 (20:18, 38:38, 69:58). Nejvíce bodů: Ježek 19, Carlson 15, Autrey 13, Kroutil 11 - Svoboda 17, Aiken 13, Teplý 12. Stav série 2:2.
Baráž play-off - 1. kolo:
GBA Europe Praha - Jindřichův Hradec 106:98 po prodl. (22:19, 44:46, 72:64, 91:91) Nejvíce bodů: Pekárek 26, Sisoho Jawara 20, Chachashvili 15, Filip Novotný (2000) 14, Štafl 10 - Lipkins 25, Zuzák 17, Šoula 14, Stegbauer 11.
Baráž play-off - 2. kolo:
Jindřichův Hradec - Hradec Králové 93:90 (30:16, 50:33, 66:62). Nejvíce bodů: Zuzák 24, Tomanec 20, Lipkins 17 - Lošonský a Stamenkovič po 18, Peterka 16, Marquardt 14.

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.