Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned první postupový mečbol dokázali minulé využit basketbalisté Nymburka na palubovce Sportcentra DDM v Prostějově. BK Olomoucko ztratil s mistrem i druhé domácí utkání, tentokrát po výsledku 67:102 a celou sérii prohrál 0:4 na zápasy.

Hned první dva útoky naznačily, že předchozí zápasy stály domácí výběr příliš sil. Mistr své střely proměnil, na druhé straně se vždy míč odrazil od obroučky. Ve 3. minutě sice Olomoucko dokázalo vyrovnat, jejich chvilkové vzepětí okamžitě zastavil šesti body Jaromír Bohačík. Minutu a půl před koncem čtvrtiny hosté vedli už o deset bodů a úvodní desetiminutovku ovládli v poměru 25:15.
Oživení na palubovku přinesl Váňa, jehož první dvě střely z dálky našly svůj cíl a díky tomu ztráta chvíli nenarůstala. Ani to nestačilo. Domácí se individuálními akcemi snažili nepříznivý vývoj zlomit, těžké střely jim ale neseděly. Polabský celek se naopak dostal do velké pohody a v 16. minutě odskočil na rozdíl dvaceti bodů – 25:45. Ani pak nepolevil a Olomoucko v poločase prohrávalo 34:62.
Dvanáct sekund po pauze Myers smečí navýšil rozdíl na rovných třicet bodů. Domácí se i za rozhodnutého stavu snažili dohrát střetnutí se ctí, současně dal kouč Predrag Benáček i prostor mladým hráčům. Už ve třetí periodě se dostal na palubovku například pivot Sychra, některé pasáže hrála výhradně česká sestava, která přivedla zápas za stavu 47:81 do poslední čtvrtiny.
V ní už polevili také hosté, ovšem pokoření stobodové hranice si nenechali ujít. Postaral se o to nymburský veterán Benda necelé dvě minuty před koncem. Druhý cíl – udržet soupeře pod šedesáti body – se ovšem Nymburku nepodařil. (lv)

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Takové utkání se těžce hodnotí. Neměli jsme nárok, tento zápas nám nevyšel. Kluci už toho měli zřejmě hodně. Vypadalo to, jako bychom nebojovali, ale to nebyla pravda. Hlavy všech hráčů chtěly, těla byla proti. Posledních patnáct minut hráli kluci ze střídačky, nemělo smysl trápit nosné hráče. Nymburk si postup zasloužil. Ve finále je právem, my se musíme snažit nabrat síly do poslední série sezóny.“

Oren AMIEL – ČEZ Basketball Nymburk
„Celé utkání jsme měli pod kontrolou, i úspěšnost střelby byla mnohem lepší než třeba ve třetím utkání. Série skončila jednoznačně, ovšem snadné to nebylo. Semifinále bylo reklamou na basket. Olomoucko si zaslouží velký kredit. Kdyby se na konci nadstavby nezranil Lukáš Palyza, zřejmě bychom se potkali až ve finále. Soupeři přeji hodně štěstí v zápasech o bronzovou medaili.“Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-