Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Smrští čtyřiatřiceti bodů v průběhu druhé čtvrtiny rozhodli basketbalisté Olomoucka o svém vítězství 91:84 na půdě svitavských Turů. V sérii o konečné třetí místo v nejvyšší soutěži díky tomu získali důležitý první bod, když na půdě soupeře vyhráli poprvé v sezóně.

První čtyři střelecké pokusy hosté minuli a nabrali už po dvou minutách ztrátu šesti bodů. Rychle se ale dokázali zvednout a v polovině páté minuty po koši Bohačíka vyrovnali na 10:10. Tuři si sice několikrát vzali vedení zpět, nedařilo se jim však při střelbě z dálky a do žádného většího náskoku se nedostali. Hanáci naopak v první čtvrtině proměnili hned pět trojek a díky tomu vedli 21:19.
Na dobré minuty navázali ve druhé periodě, rychle vedli 27:19 a přinutili soupeře k oddechovému času. Krátkou pauzu si vzalo i Olomoucko po další minutě, kdy se Tuři přiblížili na tři body. Pak se ovšem o své slovo přihlásil Douglas. Dal dvanáct bodů svého týmu v řadě a zařídil vedení 41:28 v 17. minutě. Svitavský tým byl otřesený a jeho výpadku Hanáci využili k navýšení náskoku na 55:35 po dvaceti minutách.
Z pohledu rozdílu ve skóre se třetí čtvrtina téměř nemusela hrát. Tuři zkusili svoji ztrátu korigovat, maximálně ale umazali ze svého manka čtyři body (49:65) ve 25. minutě. Zkoušeli těžké střely z dálky, pálili z nepřipravených pozic po několika sekundách na útočné palubovce. Olomoucko naopak hrálo rozvážně, stačilo ale bodovat a deset minut před koncem vedlo 78:60.
Domácí tým se nechtěl vzdát a bojoval až do konce. Tři minuty před koncem zápasu upravili dokonce na 77:88 a kouč Predrag Benáček v průběhu oddechového času své hráče musel uklidnit. Následující trojka Palyzy ale přinesla klid do úplné koncovky. 

Lubomír RŮŽIČKA – BK Tuři Svitavy:
„Utkání se zlomilo ve druhé periodě. Rozhodla především vysoká úspěšnost hráčů Olomoucka při střelbě za tři body. Některé trojky byly zbytečné, jiné padly i přes kvalitní obranu. Hosté zkrátka ukázali velikou kvalitu na útočné polovině. Po pauze jsme chvíli hledali optimální sestavu, což se povedlo v závěru. Třicet minut ale na palubovce bylo jen jedno mužstvo, což bylo Olomoucko, a to rozhodlo.“

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Odehráli jsme výborný první poločas a tomu odpovídalo naše vysoké vedení. Proti tak silnému soupeři je hodně těžké udržet náskok dvaceti bodů celý zápas. Ani nám se to nepovedlo. Svitavy využily našeho polevení v poslední čtvrtině a dokázaly se bodově hodně přiblížit. Samotnou koncovku si ale hráči zkušeně pohlídali, nedovolili, aby se náskok ztenčil na rozdíl několika střel.“

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-