Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pořádně rozpálenou první polovinu července můžou prožít hned tři hráči BK Olomoucko, pokud se dostanou do konečné nominace na Letní světovou univerziádu. Ta se totiž koná od 3. do 14. července v Neapoli. O účast na elitní přehlídce sportovců vysokých škol usilují Adam Goga, Marek Sehnal a František Váňa.

„Léto bude výživné. Ale jsem rád, že to je právě tak. Když jsem končil v týmu do dvaceti let, věděl jsem, že mi letní reprezentace bude chybět. No a teď mám o program postaráno,“ říká s úsměvem Váňa, podle něhož je univerziáda velkou sportovní akcí. „Když to vezmu z pohledu celkového počtu sportovců a účastnických zemí, je to taková malá olympiáda,“ míní křídlo BK Olomoucko.
Český tým ve skupině narazí na Izrael, Mexiko a Austrálii. Tyto tři duely ve skupině A pak rozhodnou o tom, do jaké další fáze národní tým pod vedením trenéra Miroslava Marka postoupí. Na univerziádu se česká reprezentace připravuje opravdu poctivě. Kromě tréninkového kempu budou na programu přípravné zápasy. „Čeká nás cesta do Izraele, kde odehrajeme několik utkání,“ uvedl Váňa.
Původně bylo naplánováno, že se univerziáda bude konat v Brazílii. To mělo být podruhé, co by Brazílie hostila LSU. Poprvé se tam letní univerziáda konala v roce 1963 v Porto Alegre. Nicméně dne 23. prosince 2014 bylo potvrzeno, že Brazílie od pořádání odstoupila s uvedením finančních problémů. Mezinárodní federace sportovních svazů rozhodla o opětovném otevření nabídkového řízení, ze kterého vzešel nový organizátor univerziády, a sice Itálie, konkrétně Neapol a region Kalábrie. Organizátoři počítají s účastí kolem 12 000 sportovců ze 170 zemí, kteří budou soutěžit o 250 medailí v 18 sportech.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments