Dobré ráno, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani dvě třetí místa v lize a poháru nepomohly basketbalistům BK Olomoucko k možnému postupu do pohárové Evropy. V sezóně 2019/2020 bude pole zástupců z tábora Kooperativa NBL oproti loňsku poněkud chudší. ČEZ Basketball Nymburk bude jako vítěz ligy opět hrát základní fázi Ligy mistrů, další tuzemští zástupci se už ale v hlavních kontinentálních soutěžích FIBA podle všeho neobjeví...

Nebude se tak opakovat přebohatý minulý ročník, kdy Ligu mistrů hrály Nymburk i Opava, Pardubice se o ni pokoušely v kvalifikaci a nakonec měly jistý Europe Cup a ještě v NBL čtvrté Svitavy dosáhly na kvalifikaci Europe Cupu. „Letos kromě přímé účasti českého šampiona v Lize mistrů má ještě vicemistr právo na kvalifikaci o tuto elitní soutěž FIBA. A pokud by v ní neuspěl, měl by jistotu účasti v základní fázi Europe Cupu. To se týká ovšem pouze finalisty NBL BK Armex Děčín. Pokud ale nebude mít o tyto soutěže zájem, další celky ligového pořadí jeho právo automaticky nepřebírají,“ popsalo aktuální situaci vedení České basketbalové federace.
Množství pozic v evropských soutěžích FIBA vyplývá z národních koeficientů, přičemž ten český pro letošek neumožňuje účast dalšího klubu. Děčín možnost hrát kvalifikaci Ligy mistrů s největší pravděpodobností nevyužije. Jedním z důvodů je skutečnost, že by Válečníci nemohli kvůli nízké kapacitě hrát ve své domovské hale. Bez ohledu na děčínské rozhodnutí je vyloučeno, že by do evropských pohárů proklouzl jiný český tým, což se týká také BK Olomoucko...

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments