Dobré ráno, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení BK Olomoucko se podařilo výrazně posílit tým pro novou sezónu, aniž by do kabiny přivedlo nového hráče. Dohodlo se totiž na nové smlouvě s Javonte Douglasem, nejlepším basketbalistou Kooperativa NBL v minulé sezóně. Americký pivot zůstane na Hané také v příštím ligovém ročníku, což lze považovat za velký úspěch nejlepšího basketbalového klubu na území regionu.

Basketbalista hanáckého výběru Javonte Douglas se v minulém soutěžním ročníku jako jediný hráč ligy se střeleckým průměrem dostal přes dvacet bodů. Ve dvaačtyřiceti zápasech dal v průměru 20,5 bodu. Douglas byl nejlepší také z pohledu celkové užitečnosti s rankingem 27,12. K tomu navíc uspěl i při dovednostních soutěžích v průběhu Utkání hvězd. Přesto zůstal nohama na zemi.
„Vím, že jsem měl dobrou sezónu, ale tu měli i další výborní hráči. Já sám bych vybral na MVP spoluhráče Lukáše Palyzu,“ uvedl Douglas, kterému prostředí hanáckého klubu sedlo. I proto odolal vábení klubů z Itálie, Francie, Belgie nebo Řecka. „V klubu jsem spokojený. Díky práci trenéra jsem získal potřebné sebevědomí. Hodně jsme o mé hře diskutovali. A já mám pocit, že jsem v Olomoucku ještě nedokončil svoji práci,“ prohlásil americkýnlegionář v dresu týmu sídlícího v Prostějově.
„O možnosti, že by u nás Javone zůstal i v další sezóně, jsme se s hráčem i jeho manažerem bavili už na konci soutěžního ročníku. Náš zájem byl pochopitelný. Výborně zapadl do týmu, současně je to skvělý basketbalista, který v Kooperativa NBL vyniká. Jsem rád, že došlo k dohodě a jedna z největších opor bude v našem dresu i v příští sezóně,“ potvrdil setrvání Douglase Predrag Benáček, trenér BK Olomoucko.
Pokračující angažmá výjimečného basketbalisty je dobrou zprávou také kabinu, do které rychle zapadl. „Dobře si rozumíme a na hřišti se skvěle doplňujeme. Javonte je jedním z mála Američanů a vůbec cizinců za mou kariéru, který má nejen skvělé basketbalové dovednosti, ale i charakterové vlastnosti. Je to usměvavý člověk, který má rád srandu a rozumí si se všemi v kabině. Takže jediná rivalita je mezi námi na tréninku a ta tam být musí,“ přibližuje svého staronového spoluhráče kapitán Olomoucka Lukáš Palyza.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments