Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení BK Olomoucko se podařilo výrazně posílit tým pro novou sezónu, aniž by do kabiny přivedlo nového hráče. Dohodlo se totiž na nové smlouvě s Javonte Douglasem, nejlepším basketbalistou Kooperativa NBL v minulé sezóně. Americký pivot zůstane na Hané také v příštím ligovém ročníku, což lze považovat za velký úspěch nejlepšího basketbalového klubu na území regionu.

Basketbalista hanáckého výběru Javonte Douglas se v minulém soutěžním ročníku jako jediný hráč ligy se střeleckým průměrem dostal přes dvacet bodů. Ve dvaačtyřiceti zápasech dal v průměru 20,5 bodu. Douglas byl nejlepší také z pohledu celkové užitečnosti s rankingem 27,12. K tomu navíc uspěl i při dovednostních soutěžích v průběhu Utkání hvězd. Přesto zůstal nohama na zemi.
„Vím, že jsem měl dobrou sezónu, ale tu měli i další výborní hráči. Já sám bych vybral na MVP spoluhráče Lukáše Palyzu,“ uvedl Douglas, kterému prostředí hanáckého klubu sedlo. I proto odolal vábení klubů z Itálie, Francie, Belgie nebo Řecka. „V klubu jsem spokojený. Díky práci trenéra jsem získal potřebné sebevědomí. Hodně jsme o mé hře diskutovali. A já mám pocit, že jsem v Olomoucku ještě nedokončil svoji práci,“ prohlásil americkýnlegionář v dresu týmu sídlícího v Prostějově.
„O možnosti, že by u nás Javone zůstal i v další sezóně, jsme se s hráčem i jeho manažerem bavili už na konci soutěžního ročníku. Náš zájem byl pochopitelný. Výborně zapadl do týmu, současně je to skvělý basketbalista, který v Kooperativa NBL vyniká. Jsem rád, že došlo k dohodě a jedna z největších opor bude v našem dresu i v příští sezóně,“ potvrdil setrvání Douglase Predrag Benáček, trenér BK Olomoucko.
Pokračující angažmá výjimečného basketbalisty je dobrou zprávou také kabinu, do které rychle zapadl. „Dobře si rozumíme a na hřišti se skvěle doplňujeme. Javonte je jedním z mála Američanů a vůbec cizinců za mou kariéru, který má nejen skvělé basketbalové dovednosti, ale i charakterové vlastnosti. Je to usměvavý člověk, který má rád srandu a rozumí si se všemi v kabině. Takže jediná rivalita je mezi námi na tréninku a ta tam být musí,“ přibližuje svého staronového spoluhráče kapitán Olomoucka Lukáš Palyza.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments