Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Klíčový post rozehrávače se podařilo zaplnit basketbalistům BK Olomoucko. Na Hanou se vrací po tříleté pauze Radovan Kouřil, který se právě na palubovce Sportcentra DDM dostal do seniorského týmu, když závěr dorosteneckých let strávil ve španělském Alicante. V kádru tehdejšího Prostějova vyhrál v roce 2015 Český pohár a v kádru Olomoucka se bude snažit dosáhnout na podobné úspěchy.


„Radovana bereme jako svého. Z našeho pohledu nejde o novou posilu, prostě se vrací do města, ze kterého se dostal do dospělého basketbalu. V minulých sezónách odváděl na palubovkách skvělou práci, věříme, že v tom bude pokračovat a zařadí se mezi opory týmu,“ potvrdil angažování rychlého rozehrávače předseda klubu Dušan Tomajko.
Kouřil po vypršení smlouvy v roce 2016 odešel z Prostějova do Opavy a v předminulé sezóně si zahrál ligové finále. Ve čtyřiadvaceti letech se domluvil na kontraktu ve třetím nejlepším týmu uplynulého ročníku nejvyšší domácí soutěže. Bývalý juniorský reprezentant nahradí Jureho Pelka, který se vrátil do Slovinska.
„Každý klub se snaží získat co největší počet českých hráčů. Nám se to podařilo na důležitém postu, což pochopitelně vítáme. Radovan je dnes již zkušeným hráčem, má pouze čtyřiadvacet a je velice perspektivní. Věřím, že jeho výkonnost ještě poroste,“ přeje si kouč Hanáků Predrag Benáček.
V minulém ročníku Kooperativa NBL byl Kouřil šestým nejlépe přihrávajícím basketbalistou s průměrem 5,8 asistence na zápas. V kádru Opavy dokonce z tohoto pohledu zastínil i reprezentanta Jakuba Šiřinu. Na palubovce strávil v průměru téměř pětadvacet minut a byl pátým nejlepším střelcem Slezanů.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments