Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Necelé tři týdny po skončení světového šampionátu bude zahájena nová sezóna Kooperativa NBL. Basketbalisté BK Olomoucko, kteří budou obhajovat postavení na stupních vítězů, vstoupí do dalšího ligového ročníku domácím utkáním proti Královským Sokolům z Hradce Králové v sobotu 5. října.

„Začínat doma po dlouhé soutěžní přestávce je zřejmě dobré pro fanoušky. Z pozice trenéra to ale příliš neřeším. Musíme odehrát zápasy proti všem soupeřům. Doma i venku. A je docela jedno v jakém pořadí,“ poznamenal kouč Olomoucka Predrag Benáček.
Základní část bude mít opět dvaadvacet kol a skočí 29. ledna. Vedení soutěže zatím počítá s pauzou na přelomu listopadu a prosince, v níž měl proběhnout první díl kvalifikace o EuroBasket 2021. Toto okno Mezinárodní basketbalová asociace FIBA čerstvě zrušila a vyhověla požadavkům národních federací. Ty chtěly šetřit hráče v nahuštěném programu mezi zářijovým mistrovstvím světa a kvalifikačními turnaji o postup na olympiádu v červnu příštího roku.
„Existuje několik variant, jak s pauzou naložíme. Vzhledem k tomu, že jsme se stali spolupořadatelem mistrovství Evropy, nemusíme hrát kvalifikaci. Uvažujeme o tom, že během přestávky odehraje reprezentace turnaj s dalšími pořadatelskými státy, aby nároční týmy nepřišel o kvalitní zápasy,“ říká vedení České basketbalové federace. (lv)

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments