Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Necelé tři týdny po skončení světového šampionátu bude zahájena nová sezóna Kooperativa NBL. Basketbalisté BK Olomoucko, kteří budou obhajovat postavení na stupních vítězů, vstoupí do dalšího ligového ročníku domácím utkáním proti Královským Sokolům z Hradce Králové v sobotu 5. října.

„Začínat doma po dlouhé soutěžní přestávce je zřejmě dobré pro fanoušky. Z pozice trenéra to ale příliš neřeším. Musíme odehrát zápasy proti všem soupeřům. Doma i venku. A je docela jedno v jakém pořadí,“ poznamenal kouč Olomoucka Predrag Benáček.
Základní část bude mít opět dvaadvacet kol a skočí 29. ledna. Vedení soutěže zatím počítá s pauzou na přelomu listopadu a prosince, v níž měl proběhnout první díl kvalifikace o EuroBasket 2021. Toto okno Mezinárodní basketbalová asociace FIBA čerstvě zrušila a vyhověla požadavkům národních federací. Ty chtěly šetřit hráče v nahuštěném programu mezi zářijovým mistrovstvím světa a kvalifikačními turnaji o postup na olympiádu v červnu příštího roku.
„Existuje několik variant, jak s pauzou naložíme. Vzhledem k tomu, že jsme se stali spolupořadatelem mistrovství Evropy, nemusíme hrát kvalifikaci. Uvažujeme o tom, že během přestávky odehraje reprezentace turnaj s dalšími pořadatelskými státy, aby nároční týmy nepřišel o kvalitní zápasy,“ říká vedení České basketbalové federace. (lv)

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments