Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Klasického pivota získalo vedení BK Olomoucko do kádru před novým ročníkem Kooperativa NBL. Muziku pod košem bude tvrdit Igor Josipovič, 206 centimetrů vysoký rodák z Bosny a Hercegoviny. Do nejvyšší české soutěže se vrací po třech letech. V sezóně 2015/2016 reprezentoval USK Praha.

„Igor má za sebou řadu sezón v kvalitních ligách. Díky zkušenostem si umí vybojovat prostor pod košem na obou polovinách palubovky. Dobře čte hru, v útoku se dokáže uvolnit, v obraně si zase dokáže získat respekt,“ představuje novou posilu hanáckého celku sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Josipovič je 107 kilogramů vážící pořízek, který obvykle využívá své parametry v podkošových soubojích. Sám předpokládá, že se tak bude prezentovat i v novém klubu. „Řeknu to na rovinu. Prostor pod košem je můj. Tam budu hrát velmi fyzicky, ale férově,“ uvedl Josipovič, který si v kariéře zahrál i finále bosenské ligy a ve Slovinsku se dostal do semifinále.
Třicetiletý basketbalista v průběhu kariéry prošel sedmi kluby. Zahrál si i ve slovenských Levicích nebo slovinském Mariboru. V Bosně a Hercegovině vystřídal čtyři týmy, poslední sezónu strávil v kádru KK Kakanj. Ve čtyřiadvaceti zápasech dával v průměru 15,8 bodu na zápas a byl nejlepším střelcem týmu. S průměrem 6,4 doskoku na utkání byl současně také nejlépe doskakujícím hráčem.
Nová posila v BK Olomoucko nahradí Josipa Mikuliče, který na Hanou přišel v průběhu minulého ročníku a střídal lepší a horší výkony. I díky tomu nabídku na novou smlouvu od klubu po sezóně nedostal.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments