Dobré odpoledne, dnes je sobota 19.10.2019
svátek slaví Michaela,
zítra Vendelín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned dva postupy do elitní skupiny evropských šampionátů slavili v průběhu léta basketbalisté České republiky. Junioři do 18 let postoupili ziskem třetího místa v divizi B, jejich starší kolegové do 20 let obsadili ve své skupině dokonce druhou příčku a také oni si zajistili účast mezi evropskou elitou. V obou případech k úspěchu týmů pomohli také basketbalisté z Prostějova.

Do výběru do 18 let, který ve Skopje bojoval o postup, se dostal i hráč BCM Orli Prostějov Matouš Pelikán a také jeho výkony pomohly národnímu týmu v Makedonii k postupu. Mezi elitu se dostaly tři nejlepší týmy z divize B. Češi prošli základní skupinou s bilancí čtyř výher a jedné porážky. Ve čtvrtfinále porazili Portugalsko, pak sice prohráli s Polskem, ovšem postup si zajistili v dramatickém souboji o 3. místo. Severní Makedonii porazili 89:80 a měli důvod k oslavám.
„Matouš odehrál dobré zápasy. Je dobře, že se hráči prostějovského klubu prosazují v národních výběrech. Vnímáme to jako ocenění naší práce. Pro kluky je to impuls do dalšího tréninku,“ poznamenal předseda BCM Orli Prostějov Michal Müller.
Ve dvacítkách měli Orli dokonce dvojnásobné zastoupení. Na šampionátu v portugalském Matosinhosu se představil Štěpán Borovka a Lukáš Sychra. I s jejich pomocí tým prošel bez porážky až do finále a na jejich postupu nezměnila nic ani závěrečná porážka 57:73 s domácím výběrem. „Naši kluci především sbírali zkušenosti, už za rok se jim v divizi A můžou hodit. Zjistili, na čem potřebují zapracovat, to se vždy hodí,“ uvedl Müller.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments