Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned dva postupy do elitní skupiny evropských šampionátů slavili v průběhu léta basketbalisté České republiky. Junioři do 18 let postoupili ziskem třetího místa v divizi B, jejich starší kolegové do 20 let obsadili ve své skupině dokonce druhou příčku a také oni si zajistili účast mezi evropskou elitou. V obou případech k úspěchu týmů pomohli také basketbalisté z Prostějova.

Do výběru do 18 let, který ve Skopje bojoval o postup, se dostal i hráč BCM Orli Prostějov Matouš Pelikán a také jeho výkony pomohly národnímu týmu v Makedonii k postupu. Mezi elitu se dostaly tři nejlepší týmy z divize B. Češi prošli základní skupinou s bilancí čtyř výher a jedné porážky. Ve čtvrtfinále porazili Portugalsko, pak sice prohráli s Polskem, ovšem postup si zajistili v dramatickém souboji o 3. místo. Severní Makedonii porazili 89:80 a měli důvod k oslavám.
„Matouš odehrál dobré zápasy. Je dobře, že se hráči prostějovského klubu prosazují v národních výběrech. Vnímáme to jako ocenění naší práce. Pro kluky je to impuls do dalšího tréninku,“ poznamenal předseda BCM Orli Prostějov Michal Müller.
Ve dvacítkách měli Orli dokonce dvojnásobné zastoupení. Na šampionátu v portugalském Matosinhosu se představil Štěpán Borovka a Lukáš Sychra. I s jejich pomocí tým prošel bez porážky až do finále a na jejich postupu nezměnila nic ani závěrečná porážka 57:73 s domácím výběrem. „Naši kluci především sbírali zkušenosti, už za rok se jim v divizi A můžou hodit. Zjistili, na čem potřebují zapracovat, to se vždy hodí,“ uvedl Müller.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-