Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned dva postupy do elitní skupiny evropských šampionátů slavili v průběhu léta basketbalisté České republiky. Junioři do 18 let postoupili ziskem třetího místa v divizi B, jejich starší kolegové do 20 let obsadili ve své skupině dokonce druhou příčku a také oni si zajistili účast mezi evropskou elitou. V obou případech k úspěchu týmů pomohli také basketbalisté z Prostějova.

Do výběru do 18 let, který ve Skopje bojoval o postup, se dostal i hráč BCM Orli Prostějov Matouš Pelikán a také jeho výkony pomohly národnímu týmu v Makedonii k postupu. Mezi elitu se dostaly tři nejlepší týmy z divize B. Češi prošli základní skupinou s bilancí čtyř výher a jedné porážky. Ve čtvrtfinále porazili Portugalsko, pak sice prohráli s Polskem, ovšem postup si zajistili v dramatickém souboji o 3. místo. Severní Makedonii porazili 89:80 a měli důvod k oslavám.
„Matouš odehrál dobré zápasy. Je dobře, že se hráči prostějovského klubu prosazují v národních výběrech. Vnímáme to jako ocenění naší práce. Pro kluky je to impuls do dalšího tréninku,“ poznamenal předseda BCM Orli Prostějov Michal Müller.
Ve dvacítkách měli Orli dokonce dvojnásobné zastoupení. Na šampionátu v portugalském Matosinhosu se představil Štěpán Borovka a Lukáš Sychra. I s jejich pomocí tým prošel bez porážky až do finále a na jejich postupu nezměnila nic ani závěrečná porážka 57:73 s domácím výběrem. „Naši kluci především sbírali zkušenosti, už za rok se jim v divizi A můžou hodit. Zjistili, na čem potřebují zapracovat, to se vždy hodí,“ uvedl Müller.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments