Dobré dopoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První týden přípravy na nový ročník Kooperativa NBL mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko, jednalo se však „jen“ o zahřívací kolo. Hráči kombinovali tréninky s míčem a posilovnu, až nyní od druhého týdne naberou tréninkové jednotky vyšší obrátky.

„Čeká nás hodně práce, i když základ posledního týmu zůstal pohromadě. Ale přece jen přišlo několik nových hráčů a budeme muset zapracovat na souhře. To chce svůj čas,“ uvědomuje si Michal Pekárek, sportovní manažer klubu.
Především mladí hráči mají za sebou úvodní část přípravy, kterou vedl asistent trenéra Andrej Červenka, od dalšího týdne povede tréninky hlavní kouč Predrag Benáček. Právě on v průběhu léta pracoval na doplnění kádru a vybíral posily pro klub reprezentující mezi elitou celý Olomoucký kraj. „Nabídek jsme dostali hodně, vybírali si z celé řady hráčů. Je to vždy hodně složité. Naštěstí v dnešní době se dá hodně informací získat prostřednictvím internetu. Ovšem jaký má basketbalista charakter a zda zapadne do týmu, se obvykle zjistí, až po několika týdnech. Věřím, že jsme se trefili a především noví zahraniční hráči splní všechny naše představy a stanou se posilami,“ doufá lodivod.
Na konci srpna absolvují reprezentanti BK Olomoucko první přípravný zápas a soupeřem bude prvoligový Basketbal Olomouc. Úvodní ostrou prověrkou pak bude turnaj ve Zlíně hraný od 6. do 8. září. Kromě domácího týmu budou soupeři Brno a rakouský Klosterneuburg. Celkově Hanáci odehrají deset nebo jedenáct přípravných zápasů. „Je to obvyklý počet. Soupeři jsou kvalitní, měli by nám ukázat, jak se tým postupně v přípravě zlepšuje a sehrává,“ uvedl Benáček.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments