Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První týden přípravy na nový ročník Kooperativa NBL mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko, jednalo se však „jen“ o zahřívací kolo. Hráči kombinovali tréninky s míčem a posilovnu, až nyní od druhého týdne naberou tréninkové jednotky vyšší obrátky.

„Čeká nás hodně práce, i když základ posledního týmu zůstal pohromadě. Ale přece jen přišlo několik nových hráčů a budeme muset zapracovat na souhře. To chce svůj čas,“ uvědomuje si Michal Pekárek, sportovní manažer klubu.
Především mladí hráči mají za sebou úvodní část přípravy, kterou vedl asistent trenéra Andrej Červenka, od dalšího týdne povede tréninky hlavní kouč Predrag Benáček. Právě on v průběhu léta pracoval na doplnění kádru a vybíral posily pro klub reprezentující mezi elitou celý Olomoucký kraj. „Nabídek jsme dostali hodně, vybírali si z celé řady hráčů. Je to vždy hodně složité. Naštěstí v dnešní době se dá hodně informací získat prostřednictvím internetu. Ovšem jaký má basketbalista charakter a zda zapadne do týmu, se obvykle zjistí, až po několika týdnech. Věřím, že jsme se trefili a především noví zahraniční hráči splní všechny naše představy a stanou se posilami,“ doufá lodivod.
Na konci srpna absolvují reprezentanti BK Olomoucko první přípravný zápas a soupeřem bude prvoligový Basketbal Olomouc. Úvodní ostrou prověrkou pak bude turnaj ve Zlíně hraný od 6. do 8. září. Kromě domácího týmu budou soupeři Brno a rakouský Klosterneuburg. Celkově Hanáci odehrají deset nebo jedenáct přípravných zápasů. „Je to obvyklý počet. Soupeři jsou kvalitní, měli by nám ukázat, jak se tým postupně v přípravě zlepšuje a sehrává,“ uvedl Benáček.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments