Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První týden přípravy na nový ročník Kooperativa NBL mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko, jednalo se však „jen“ o zahřívací kolo. Hráči kombinovali tréninky s míčem a posilovnu, až nyní od druhého týdne naberou tréninkové jednotky vyšší obrátky.

„Čeká nás hodně práce, i když základ posledního týmu zůstal pohromadě. Ale přece jen přišlo několik nových hráčů a budeme muset zapracovat na souhře. To chce svůj čas,“ uvědomuje si Michal Pekárek, sportovní manažer klubu.
Především mladí hráči mají za sebou úvodní část přípravy, kterou vedl asistent trenéra Andrej Červenka, od dalšího týdne povede tréninky hlavní kouč Predrag Benáček. Právě on v průběhu léta pracoval na doplnění kádru a vybíral posily pro klub reprezentující mezi elitou celý Olomoucký kraj. „Nabídek jsme dostali hodně, vybírali si z celé řady hráčů. Je to vždy hodně složité. Naštěstí v dnešní době se dá hodně informací získat prostřednictvím internetu. Ovšem jaký má basketbalista charakter a zda zapadne do týmu, se obvykle zjistí, až po několika týdnech. Věřím, že jsme se trefili a především noví zahraniční hráči splní všechny naše představy a stanou se posilami,“ doufá lodivod.
Na konci srpna absolvují reprezentanti BK Olomoucko první přípravný zápas a soupeřem bude prvoligový Basketbal Olomouc. Úvodní ostrou prověrkou pak bude turnaj ve Zlíně hraný od 6. do 8. září. Kromě domácího týmu budou soupeři Brno a rakouský Klosterneuburg. Celkově Hanáci odehrají deset nebo jedenáct přípravných zápasů. „Je to obvyklý počet. Soupeři jsou kvalitní, měli by nám ukázat, jak se tým postupně v přípravě zlepšuje a sehrává,“ uvedl Benáček.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments