Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První týden přípravy na nový ročník Kooperativa NBL mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko, jednalo se však „jen“ o zahřívací kolo. Hráči kombinovali tréninky s míčem a posilovnu, až nyní od druhého týdne naberou tréninkové jednotky vyšší obrátky.

„Čeká nás hodně práce, i když základ posledního týmu zůstal pohromadě. Ale přece jen přišlo několik nových hráčů a budeme muset zapracovat na souhře. To chce svůj čas,“ uvědomuje si Michal Pekárek, sportovní manažer klubu.
Především mladí hráči mají za sebou úvodní část přípravy, kterou vedl asistent trenéra Andrej Červenka, od dalšího týdne povede tréninky hlavní kouč Predrag Benáček. Právě on v průběhu léta pracoval na doplnění kádru a vybíral posily pro klub reprezentující mezi elitou celý Olomoucký kraj. „Nabídek jsme dostali hodně, vybírali si z celé řady hráčů. Je to vždy hodně složité. Naštěstí v dnešní době se dá hodně informací získat prostřednictvím internetu. Ovšem jaký má basketbalista charakter a zda zapadne do týmu, se obvykle zjistí, až po několika týdnech. Věřím, že jsme se trefili a především noví zahraniční hráči splní všechny naše představy a stanou se posilami,“ doufá lodivod.
Na konci srpna absolvují reprezentanti BK Olomoucko první přípravný zápas a soupeřem bude prvoligový Basketbal Olomouc. Úvodní ostrou prověrkou pak bude turnaj ve Zlíně hraný od 6. do 8. září. Kromě domácího týmu budou soupeři Brno a rakouský Klosterneuburg. Celkově Hanáci odehrají deset nebo jedenáct přípravných zápasů. „Je to obvyklý počet. Soupeři jsou kvalitní, měli by nám ukázat, jak se tým postupně v přípravě zlepšuje a sehrává,“ uvedl Benáček.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments