Dobré odpoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První týden přípravy na nový ročník Kooperativa NBL mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko, jednalo se však „jen“ o zahřívací kolo. Hráči kombinovali tréninky s míčem a posilovnu, až nyní od druhého týdne naberou tréninkové jednotky vyšší obrátky.

„Čeká nás hodně práce, i když základ posledního týmu zůstal pohromadě. Ale přece jen přišlo několik nových hráčů a budeme muset zapracovat na souhře. To chce svůj čas,“ uvědomuje si Michal Pekárek, sportovní manažer klubu.
Především mladí hráči mají za sebou úvodní část přípravy, kterou vedl asistent trenéra Andrej Červenka, od dalšího týdne povede tréninky hlavní kouč Predrag Benáček. Právě on v průběhu léta pracoval na doplnění kádru a vybíral posily pro klub reprezentující mezi elitou celý Olomoucký kraj. „Nabídek jsme dostali hodně, vybírali si z celé řady hráčů. Je to vždy hodně složité. Naštěstí v dnešní době se dá hodně informací získat prostřednictvím internetu. Ovšem jaký má basketbalista charakter a zda zapadne do týmu, se obvykle zjistí, až po několika týdnech. Věřím, že jsme se trefili a především noví zahraniční hráči splní všechny naše představy a stanou se posilami,“ doufá lodivod.
Na konci srpna absolvují reprezentanti BK Olomoucko první přípravný zápas a soupeřem bude prvoligový Basketbal Olomouc. Úvodní ostrou prověrkou pak bude turnaj ve Zlíně hraný od 6. do 8. září. Kromě domácího týmu budou soupeři Brno a rakouský Klosterneuburg. Celkově Hanáci odehrají deset nebo jedenáct přípravných zápasů. „Je to obvyklý počet. Soupeři jsou kvalitní, měli by nám ukázat, jak se tým postupně v přípravě zlepšuje a sehrává,“ uvedl Benáček.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-