Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V hale Národního sportovního centra se na novou sezonu pilně připravují basketbalisté BK Olomoucko. V tradičním prostředí Sportcentra DDM totiž finišují práce na rekonstrukci palubovky, a elitní tým proto vzal zavděk azylem nové prostějovské haly, v níž se chystá na další ročník Kooperativa NBL. A byl u toho i Večerník!

„Je skvělé, že se objevila tato možnost. Kdybychom neměli kde trénovat, nabral by tým manko, které by bylo hodně nepříjemné. Do prvního mistrovského zápasu bychom se nestihli pořádně připravit,“ nechal se slyšet trenér Olomoucka Predrag Benáček. „Hala má špičkové parametry, měli bychom být rádi, že takové sportoviště v Prostějově máme.“
V průběhu prvního řádného tréninkového týdne se basketbalisté postupně dostávali do odpovídající provozní teploty. Postupně rostla intenzita tréninkových jednotek. Kromě posilovny ovšem pracovali také s míčem a osvěžovali si některé herní situace. To pochopitelně pomohlo především novým hráčům zapadnout do kádru.
„Hned zpočátku jsme pilovali tři signály. Je to dobré pro nové kluky, ale nikdy neškodí, aby si některé varianty osvěžili také hráči z minulé sezony. I tímto způsobem se dostáváme do vyšších obrátek. Je to zapotřebí, protože v dalších dnech nás čeká především atletická příprava. Osvědčila se v minulé i předminulé sezoně. Tým byl kondičně na výši,“ tvrdí kouč bronzového medailisty z posledního ligového ročníku.
Už na konci týdne hráče čeká úvodní přípravný duel, utkání s Basketbalem Olomouc však má především tréninkový charakter. Svěřenci kouče Benáčka do střetnutí půjdou z plného tréninku po velkém zatížení. „Ale bude to vítané zpestření během nabírání fyzičky. Výsledek rozhodně nebude mít žádnou roli,“ uvedl kouč, který je s počtem přípravných zápasů a soupeři spokojený. „Čekají na nás kvalitní protivníci. Třeba na turnaji ve slovenském Svitu, kde jsme hráli i před rokem. Zajímavý bude také turnaj v Olomouci ve druhé polovině září, kde už bychom se měli dostávat do herního rytmu,“ dodal trenér BK Olomoucko.


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments