Dobré ráno, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V hale Národního sportovního centra se na novou sezonu pilně připravují basketbalisté BK Olomoucko. V tradičním prostředí Sportcentra DDM totiž finišují práce na rekonstrukci palubovky, a elitní tým proto vzal zavděk azylem nové prostějovské haly, v níž se chystá na další ročník Kooperativa NBL. A byl u toho i Večerník!

„Je skvělé, že se objevila tato možnost. Kdybychom neměli kde trénovat, nabral by tým manko, které by bylo hodně nepříjemné. Do prvního mistrovského zápasu bychom se nestihli pořádně připravit,“ nechal se slyšet trenér Olomoucka Predrag Benáček. „Hala má špičkové parametry, měli bychom být rádi, že takové sportoviště v Prostějově máme.“
V průběhu prvního řádného tréninkového týdne se basketbalisté postupně dostávali do odpovídající provozní teploty. Postupně rostla intenzita tréninkových jednotek. Kromě posilovny ovšem pracovali také s míčem a osvěžovali si některé herní situace. To pochopitelně pomohlo především novým hráčům zapadnout do kádru.
„Hned zpočátku jsme pilovali tři signály. Je to dobré pro nové kluky, ale nikdy neškodí, aby si některé varianty osvěžili také hráči z minulé sezony. I tímto způsobem se dostáváme do vyšších obrátek. Je to zapotřebí, protože v dalších dnech nás čeká především atletická příprava. Osvědčila se v minulé i předminulé sezoně. Tým byl kondičně na výši,“ tvrdí kouč bronzového medailisty z posledního ligového ročníku.
Už na konci týdne hráče čeká úvodní přípravný duel, utkání s Basketbalem Olomouc však má především tréninkový charakter. Svěřenci kouče Benáčka do střetnutí půjdou z plného tréninku po velkém zatížení. „Ale bude to vítané zpestření během nabírání fyzičky. Výsledek rozhodně nebude mít žádnou roli,“ uvedl kouč, který je s počtem přípravných zápasů a soupeři spokojený. „Čekají na nás kvalitní protivníci. Třeba na turnaji ve slovenském Svitu, kde jsme hráli i před rokem. Zajímavý bude také turnaj v Olomouci ve druhé polovině září, kde už bychom se měli dostávat do herního rytmu,“ dodal trenér BK Olomoucko.


Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments