Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V hale Národního sportovního centra se na novou sezonu pilně připravují basketbalisté BK Olomoucko. V tradičním prostředí Sportcentra DDM totiž finišují práce na rekonstrukci palubovky, a elitní tým proto vzal zavděk azylem nové prostějovské haly, v níž se chystá na další ročník Kooperativa NBL. A byl u toho i Večerník!

„Je skvělé, že se objevila tato možnost. Kdybychom neměli kde trénovat, nabral by tým manko, které by bylo hodně nepříjemné. Do prvního mistrovského zápasu bychom se nestihli pořádně připravit,“ nechal se slyšet trenér Olomoucka Predrag Benáček. „Hala má špičkové parametry, měli bychom být rádi, že takové sportoviště v Prostějově máme.“
V průběhu prvního řádného tréninkového týdne se basketbalisté postupně dostávali do odpovídající provozní teploty. Postupně rostla intenzita tréninkových jednotek. Kromě posilovny ovšem pracovali také s míčem a osvěžovali si některé herní situace. To pochopitelně pomohlo především novým hráčům zapadnout do kádru.
„Hned zpočátku jsme pilovali tři signály. Je to dobré pro nové kluky, ale nikdy neškodí, aby si některé varianty osvěžili také hráči z minulé sezony. I tímto způsobem se dostáváme do vyšších obrátek. Je to zapotřebí, protože v dalších dnech nás čeká především atletická příprava. Osvědčila se v minulé i předminulé sezoně. Tým byl kondičně na výši,“ tvrdí kouč bronzového medailisty z posledního ligového ročníku.
Už na konci týdne hráče čeká úvodní přípravný duel, utkání s Basketbalem Olomouc však má především tréninkový charakter. Svěřenci kouče Benáčka do střetnutí půjdou z plného tréninku po velkém zatížení. „Ale bude to vítané zpestření během nabírání fyzičky. Výsledek rozhodně nebude mít žádnou roli,“ uvedl kouč, který je s počtem přípravných zápasů a soupeři spokojený. „Čekají na nás kvalitní protivníci. Třeba na turnaji ve slovenském Svitu, kde jsme hráli i před rokem. Zajímavý bude také turnaj v Olomouci ve druhé polovině září, kde už bychom se měli dostávat do herního rytmu,“ dodal trenér BK Olomoucko.


Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-