Dobré dopoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do nedaleké Olomouce se na chvíli přesunou prvoligoví prostějovští Orli a po nich také hráči BK Olomoucko. Čajkaréna bude totiž v krátkém sledu hostit dva mezinárodní turnaje. V tom prvním se představí slovenská Iskra Svit, rakouský Mistelbach Mustangs a domácí Basketbal Olomouc.

„Pro dva regionální prvoligové týmy to bude špičková prověrka před novou sezónou. Odehrají dva kvalitní zápasy, což bude náročné i fyzicky,“ konstatoval sportovní manažer BK Olomoucko a kouč Basketbalu Olomouc Michal Pekárek.
Na hanácké kluby čeká v sobotu 14. září v rámci prvního hracího dne od 17:30 hodin derby a vítěz postoupí do finále. V neděli 15. září se od 10:30 hodin hraje o třetí místo, ve 13 hodin začne střetnutí, které určí celkového vítěze.
Ve stejné hale se pak 19. a 20. září představí také basketbalisté BK Olomoucko v rámci turnaje O pohár primátora statutárního města Olomouc. Kromě třetího nejlepšího týmu Kooperativa NBL dorazí další český kvalitní tým Tuři Svitavy, třetí tým chorvatské ligy KK Jazine Zadar a poslední semifinalista rakouské nejvyšší soutěže Oberwart Gunners. „Obsazení turnaje je opravdu výborné. Bude to hodně zajímavá podívaná. Věřím, že basketbaloví příznivci si zápasy užijí,“ je přesvědčený Pekárek.
V semifinálových duelech si to Tuři rozdají se Zadarem a Olomoucko s Oberwartem. O den později budou na programu duely o konečné pořadí. První duely vždy začínají v 10.30 hodin, ty druhé ve 13 hodin. „Zvolený čas umožní našim žákům i pedagogickému dozoru zhlédnutí zápasů. To vše v době, kdy nám basketbal dělá velkou radost na mistrovství světa v Číně,“ těší začátky zápasů ředitele Gymnázia Čajkovského Radka Čapku.
Fanoušci mají na oba turnaje na tribuny volný vstup.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments