Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do nedaleké Olomouce se na chvíli přesunou prvoligoví prostějovští Orli a po nich také hráči BK Olomoucko. Čajkaréna bude totiž v krátkém sledu hostit dva mezinárodní turnaje. V tom prvním se představí slovenská Iskra Svit, rakouský Mistelbach Mustangs a domácí Basketbal Olomouc.

„Pro dva regionální prvoligové týmy to bude špičková prověrka před novou sezónou. Odehrají dva kvalitní zápasy, což bude náročné i fyzicky,“ konstatoval sportovní manažer BK Olomoucko a kouč Basketbalu Olomouc Michal Pekárek.
Na hanácké kluby čeká v sobotu 14. září v rámci prvního hracího dne od 17:30 hodin derby a vítěz postoupí do finále. V neděli 15. září se od 10:30 hodin hraje o třetí místo, ve 13 hodin začne střetnutí, které určí celkového vítěze.
Ve stejné hale se pak 19. a 20. září představí také basketbalisté BK Olomoucko v rámci turnaje O pohár primátora statutárního města Olomouc. Kromě třetího nejlepšího týmu Kooperativa NBL dorazí další český kvalitní tým Tuři Svitavy, třetí tým chorvatské ligy KK Jazine Zadar a poslední semifinalista rakouské nejvyšší soutěže Oberwart Gunners. „Obsazení turnaje je opravdu výborné. Bude to hodně zajímavá podívaná. Věřím, že basketbaloví příznivci si zápasy užijí,“ je přesvědčený Pekárek.
V semifinálových duelech si to Tuři rozdají se Zadarem a Olomoucko s Oberwartem. O den později budou na programu duely o konečné pořadí. První duely vždy začínají v 10.30 hodin, ty druhé ve 13 hodin. „Zvolený čas umožní našim žákům i pedagogickému dozoru zhlédnutí zápasů. To vše v době, kdy nám basketbal dělá velkou radost na mistrovství světa v Číně,“ těší začátky zápasů ředitele Gymnázia Čajkovského Radka Čapku.
Fanoušci mají na oba turnaje na tribuny volný vstup.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments