Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do nedaleké Olomouce se na chvíli přesunou prvoligoví prostějovští Orli a po nich také hráči BK Olomoucko. Čajkaréna bude totiž v krátkém sledu hostit dva mezinárodní turnaje. V tom prvním se představí slovenská Iskra Svit, rakouský Mistelbach Mustangs a domácí Basketbal Olomouc.

„Pro dva regionální prvoligové týmy to bude špičková prověrka před novou sezónou. Odehrají dva kvalitní zápasy, což bude náročné i fyzicky,“ konstatoval sportovní manažer BK Olomoucko a kouč Basketbalu Olomouc Michal Pekárek.
Na hanácké kluby čeká v sobotu 14. září v rámci prvního hracího dne od 17:30 hodin derby a vítěz postoupí do finále. V neděli 15. září se od 10:30 hodin hraje o třetí místo, ve 13 hodin začne střetnutí, které určí celkového vítěze.
Ve stejné hale se pak 19. a 20. září představí také basketbalisté BK Olomoucko v rámci turnaje O pohár primátora statutárního města Olomouc. Kromě třetího nejlepšího týmu Kooperativa NBL dorazí další český kvalitní tým Tuři Svitavy, třetí tým chorvatské ligy KK Jazine Zadar a poslední semifinalista rakouské nejvyšší soutěže Oberwart Gunners. „Obsazení turnaje je opravdu výborné. Bude to hodně zajímavá podívaná. Věřím, že basketbaloví příznivci si zápasy užijí,“ je přesvědčený Pekárek.
V semifinálových duelech si to Tuři rozdají se Zadarem a Olomoucko s Oberwartem. O den později budou na programu duely o konečné pořadí. První duely vždy začínají v 10.30 hodin, ty druhé ve 13 hodin. „Zvolený čas umožní našim žákům i pedagogickému dozoru zhlédnutí zápasů. To vše v době, kdy nám basketbal dělá velkou radost na mistrovství světa v Číně,“ těší začátky zápasů ředitele Gymnázia Čajkovského Radka Čapku.
Fanoušci mají na oba turnaje na tribuny volný vstup.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments