Dobré odpoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do nedaleké Olomouce se na chvíli přesunou prvoligoví prostějovští Orli a po nich také hráči BK Olomoucko. Čajkaréna bude totiž v krátkém sledu hostit dva mezinárodní turnaje. V tom prvním se představí slovenská Iskra Svit, rakouský Mistelbach Mustangs a domácí Basketbal Olomouc.

„Pro dva regionální prvoligové týmy to bude špičková prověrka před novou sezónou. Odehrají dva kvalitní zápasy, což bude náročné i fyzicky,“ konstatoval sportovní manažer BK Olomoucko a kouč Basketbalu Olomouc Michal Pekárek.
Na hanácké kluby čeká v sobotu 14. září v rámci prvního hracího dne od 17:30 hodin derby a vítěz postoupí do finále. V neděli 15. září se od 10:30 hodin hraje o třetí místo, ve 13 hodin začne střetnutí, které určí celkového vítěze.
Ve stejné hale se pak 19. a 20. září představí také basketbalisté BK Olomoucko v rámci turnaje O pohár primátora statutárního města Olomouc. Kromě třetího nejlepšího týmu Kooperativa NBL dorazí další český kvalitní tým Tuři Svitavy, třetí tým chorvatské ligy KK Jazine Zadar a poslední semifinalista rakouské nejvyšší soutěže Oberwart Gunners. „Obsazení turnaje je opravdu výborné. Bude to hodně zajímavá podívaná. Věřím, že basketbaloví příznivci si zápasy užijí,“ je přesvědčený Pekárek.
V semifinálových duelech si to Tuři rozdají se Zadarem a Olomoucko s Oberwartem. O den později budou na programu duely o konečné pořadí. První duely vždy začínají v 10.30 hodin, ty druhé ve 13 hodin. „Zvolený čas umožní našim žákům i pedagogickému dozoru zhlédnutí zápasů. To vše v době, kdy nám basketbal dělá velkou radost na mistrovství světa v Číně,“ těší začátky zápasů ředitele Gymnázia Čajkovského Radka Čapku.
Fanoušci mají na oba turnaje na tribuny volný vstup.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-