Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do nedaleké Olomouce se na chvíli přesunou prvoligoví prostějovští Orli a po nich také hráči BK Olomoucko. Čajkaréna bude totiž v krátkém sledu hostit dva mezinárodní turnaje. V tom prvním se představí slovenská Iskra Svit, rakouský Mistelbach Mustangs a domácí Basketbal Olomouc.

„Pro dva regionální prvoligové týmy to bude špičková prověrka před novou sezónou. Odehrají dva kvalitní zápasy, což bude náročné i fyzicky,“ konstatoval sportovní manažer BK Olomoucko a kouč Basketbalu Olomouc Michal Pekárek.
Na hanácké kluby čeká v sobotu 14. září v rámci prvního hracího dne od 17:30 hodin derby a vítěz postoupí do finále. V neděli 15. září se od 10:30 hodin hraje o třetí místo, ve 13 hodin začne střetnutí, které určí celkového vítěze.
Ve stejné hale se pak 19. a 20. září představí také basketbalisté BK Olomoucko v rámci turnaje O pohár primátora statutárního města Olomouc. Kromě třetího nejlepšího týmu Kooperativa NBL dorazí další český kvalitní tým Tuři Svitavy, třetí tým chorvatské ligy KK Jazine Zadar a poslední semifinalista rakouské nejvyšší soutěže Oberwart Gunners. „Obsazení turnaje je opravdu výborné. Bude to hodně zajímavá podívaná. Věřím, že basketbaloví příznivci si zápasy užijí,“ je přesvědčený Pekárek.
V semifinálových duelech si to Tuři rozdají se Zadarem a Olomoucko s Oberwartem. O den později budou na programu duely o konečné pořadí. První duely vždy začínají v 10.30 hodin, ty druhé ve 13 hodin. „Zvolený čas umožní našim žákům i pedagogickému dozoru zhlédnutí zápasů. To vše v době, kdy nám basketbal dělá velkou radost na mistrovství světa v Číně,“ těší začátky zápasů ředitele Gymnázia Čajkovského Radka Čapku.
Fanoušci mají na oba turnaje na tribuny volný vstup.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments