Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na půdě Interu odehráli basketbalisté BK Olomoucko těžké přípravné utkání. Domácí, kteří patří ke slovenské elitě v Eurovia Aréně nastoupili v kompletní sestavě a snažili se předvést maximální výkon, protože právě toto utkání bylo pro svěřence Aramise Nagliče generálkou na úvodní kolo kvalifikace v evropské Lize mistrů, v němž narazí na švýcarského mistra z Fribourgu. Hanáci prohráli 70:79, když rozhodující ztrátu nabrali na přelomu poločasů.

Hosté měli přitom slušný vstup do utkání. Bodově se opět dařilo americké dvojici Douglas, Morgan, která celkově zaznamenala jednačtyřicet bodů. Díky košům zámořských posil Olomoucko po první čtvrtině vedlo 22:21. Na hráčích Internu bylo zpočátku vidět, že hrají první střetnutí na domácí palubovce v průběhu přípravy a přes veškerou snahu zahajovací desetiminutovku ztratili.
Ve druhé čtvrtině se mezinárodní sestava Bratislavanů zlepšila. Velkou zásluhu na tom měla trojice dvouciferných střelců Funderburk, Baťka, Skinner. Inter dokázal výsledek otočit a do poločasu získal při skóre 42:37 náskok pěti bodů.
Hráči Olomoucka se po pauze snažili ztrátu dotáhnout, v útoku ale neproměnili několik nadějných střeleckých pozic, což je nakonec stálo lepší výsledek. Třetí čtvrtinu hosté prohráli 16:20 a do poslední fáze duelu vstupovali za stavu 53:62.
Oba soupeři hráli poctivě v obraně. Fyzicky náročný basketbal ztěžoval střelcům zakončení a prověřil kondici všech aktérů. Defenzivy tentokrát slavily úspěch a ani jeden tým se nedostal přes osmdesát bodů.

ÚSTY TRENÉRŮ
Aramis NAGLIČ – Inter Bratislava:
„Byl to pro nás výborný test. Šlo o tvrdý zápas. Nejsme ještě tak sehraní, jak bychom si přáli. Ukázaly se naše nedostatky v přechodu do útoku, obrana ale podala dobrý výkon. Zápas s Fribourgem přijde dříve, než bychom chtěli, ale s tím se nedá nic dělat. Musím říci, že Olomoucko nás dobře prověřilo. Věřím, že se to projeví i v budoucích zápasech evropské Ligy mistrů.“
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Bylo vidět, že soupeři jsou v jiné fázi přípravy. Inter se už chystá na ostrý start sezóny, my jsme šli do utkání z plného tréninku. Výsledky v této fázi neberu příliš vážně. Zápas se hraje na body, ale ty mě momentálně nezajímají. Všímám si spíše toho, jak hráči spolupracují a sehrávají se. Některé akce už měly slušné parametry. Stále ale vidím i nedostatky, máme na čem pracovat.“


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments