Příjemnou noc, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zdánlivě rozhodnuté utkání se nakonec v samém závěru obrátilo na druhou stranu. Páteční zápas BK Olomoucko a svitavských Turů krásně ukázal, jak je důležitá každá vteřina. A že desetibodový náskok nemusí znamenat nic. Právě o deset i dvanáct bodů se podařilo Orlům během finále O pohár primátora statutárního města Olomouc Svitavám odskočit. Jenže ani to nestačilo. V poslední desetiminutovce se podařilo Svitavám vyrovnat a následně opět dohnat náskok soupeře a nakonec několik vteřin před koncem otočily výsledek povedenou trojkou.

Střetnutí přitom ničemu takovému nenasvědčovalo. Hostím se sice podařily dva trestné hody Kováře, ale jinak desetiminutovka patřila Prostějovu. Domácí měli o něco lepší střelbu, což stvrdil skvělou trefou z půlky hřiště Morgan, díky čemuž Olomoucko odskočilo na rozdíl pěti bodů. Ten se postupem času dařilo Orlům udržovat a po čtvrtině to bylo 30:23.
Druhá desetiminutovka začala úspěšnou obranou na obou stranách, zprvu celkově padalo velmi málo košů. Olomoucko si sice vypracovalo až dvanáctibodový náskok, jenže Crandoll využil díry v obraně a osamocený po brejku snížil na 42:36. Mezírek přitom přibývalo. Navíc se dařilo pod košem Hanáků řádit Damontovi, který vskutku demontoval obranu Olomoucka. I díky němu to bylo v polovině zápasu 54:52.
Druhá polovička pak přinesla podobný obrázek. Prostějov se dostával do náskoku, už ale ne dvojciferného. A Svitavám se z něj průběžně dařilo umazávat. I proto, že se domácím příliš nedařila střelba z dálky. Svitavám se pak podařilo dokonce srovnat na 71:71 a od čtvrté minuty se poprvé dotáhly na soupeře. Prostějovský Váňa ale trojkou znovu zajistil týmu náskok. Ten ale nevydržel. V závěru utkání se totiž více ukázali hosté, kteří jen pár vteřin před koncem přesnou trojkou utkání, v němž do té doby ani jednou nevedli, otočili a dokráčeli tak ke konečnému triumfu. 

ÚSTY TRENÉRA
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Utkání hodnotím dobře, odehráli jsme, co bylo v našich silách. Chyběli nám Goga či Douglas, v závěru se to podepsalo na únavě našich hráčů, bylo to vidět. Na druhou stranu gratuluji soupeři, který vyhrál zaslouženě.“

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments