Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zdánlivě rozhodnuté utkání se nakonec v samém závěru obrátilo na druhou stranu. Páteční zápas BK Olomoucko a svitavských Turů krásně ukázal, jak je důležitá každá vteřina. A že desetibodový náskok nemusí znamenat nic. Právě o deset i dvanáct bodů se podařilo Orlům během finále O pohár primátora statutárního města Olomouc Svitavám odskočit. Jenže ani to nestačilo. V poslední desetiminutovce se podařilo Svitavám vyrovnat a následně opět dohnat náskok soupeře a nakonec několik vteřin před koncem otočily výsledek povedenou trojkou.

Střetnutí přitom ničemu takovému nenasvědčovalo. Hostím se sice podařily dva trestné hody Kováře, ale jinak desetiminutovka patřila Prostějovu. Domácí měli o něco lepší střelbu, což stvrdil skvělou trefou z půlky hřiště Morgan, díky čemuž Olomoucko odskočilo na rozdíl pěti bodů. Ten se postupem času dařilo Orlům udržovat a po čtvrtině to bylo 30:23.
Druhá desetiminutovka začala úspěšnou obranou na obou stranách, zprvu celkově padalo velmi málo košů. Olomoucko si sice vypracovalo až dvanáctibodový náskok, jenže Crandoll využil díry v obraně a osamocený po brejku snížil na 42:36. Mezírek přitom přibývalo. Navíc se dařilo pod košem Hanáků řádit Damontovi, který vskutku demontoval obranu Olomoucka. I díky němu to bylo v polovině zápasu 54:52.
Druhá polovička pak přinesla podobný obrázek. Prostějov se dostával do náskoku, už ale ne dvojciferného. A Svitavám se z něj průběžně dařilo umazávat. I proto, že se domácím příliš nedařila střelba z dálky. Svitavám se pak podařilo dokonce srovnat na 71:71 a od čtvrté minuty se poprvé dotáhly na soupeře. Prostějovský Váňa ale trojkou znovu zajistil týmu náskok. Ten ale nevydržel. V závěru utkání se totiž více ukázali hosté, kteří jen pár vteřin před koncem přesnou trojkou utkání, v němž do té doby ani jednou nevedli, otočili a dokráčeli tak ke konečnému triumfu. 

ÚSTY TRENÉRA
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Utkání hodnotím dobře, odehráli jsme, co bylo v našich silách. Chyběli nám Goga či Douglas, v závěru se to podepsalo na únavě našich hráčů, bylo to vidět. Na druhou stranu gratuluji soupeři, který vyhrál zaslouženě.“

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments