Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První zápasy se blíží, příprava na start nového ročníku Kooperativy NBL 2019/2020 je téměř u konce. A tak trenér BK Olomoucko pomalu může začít bilancovat. V přípravě se setkal s věcmi dobrými i horšími, včetně nemalé porce smůly. Neustále totiž tým bojoval se zraněními, výsledkem tak bylo, že toho, alespoň co se týká zápasů, mnoho neodehrál. S jinými věcmi naopak lodivod týmu sídlícího v Prostějově Predrag Benáček vyjádřil spokojenost. A to i přesto, že na marodce stále pár míst zůstává zaplněných.

„Měli jsme bohužel problémy s drobnými zraněními. Například měli trable Douglas a Kouřil. Nikdy jsme se tak pomalu nesešli kompletní. Na druhou stranu jsem spokojený průběhem fyzické přípravy,“ uvedl pro Večerník v pozápasovém interview po skončení finálového dulu O pohár statutárního města Olomouc.
Zmínil také úkoly, které před ním do začátku sezóny leží. „Musíme více zapojit Palyzu, aby se s ostatními více sehrál. Dostat jej do formy, v poslední době toho moc neodehrál. Je to teď takový náš hlavní cíl,“ řekl trenér.
Právě prostějovského kapitána sledoval v televizi během mistrovství světa v basketbalu pořádaném v Číně, kam se Palyza prokousal. „Je nejlepším střelcem naší ligy. Očekával bych tedy, že dostane na hřišti více příležitostí. V českém týmu bylo osm hráčů z tuzemské soutěže a on tam jel s nejlepšími čísly,“ kroutí Benáček nad menší zápasovou vytížeností svého svěřence hlavou.
V duelu proti Svitavám však někteří hráči na rozdíl od Palyzy nehráli. Například Douglas sledoval dění jen ze střídačky. „Má pak problém se skokovým svalem, není to ani tak zranění jako spíše bolestivá záležitost. Věřím ale, že se dá během týdne dohromady,“ doufá kouč v to, že na úvod bude moci vyrukovat s téměř kompletním týmem.
Na úvod sezóny pak BK Olomoucko čeká Hradec Králové, se kterým se na vlastní palubovce Olomoucko utká 5. října. „Chceme do ligy samozřejmě vstoupit úspěšně a vyhrát. Hradec byl sice minulý rok poslední, nyní ale má pět cizinců a několik opravdu dobrých hráčů. K soupeři bychom měli mít respekt, přesto nebereme nic jiného než výhru. Hradec je nicméně kvalitnější než loni, je to jiný tým než minulou sezónu,“ varuje před podceněním někdejšího otloukánka ligy.

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments