Dobrý večer, dnes je neděle 19.1.2020
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První zápasy se blíží, příprava na start nového ročníku Kooperativy NBL 2019/2020 je téměř u konce. A tak trenér BK Olomoucko pomalu může začít bilancovat. V přípravě se setkal s věcmi dobrými i horšími, včetně nemalé porce smůly. Neustále totiž tým bojoval se zraněními, výsledkem tak bylo, že toho, alespoň co se týká zápasů, mnoho neodehrál. S jinými věcmi naopak lodivod týmu sídlícího v Prostějově Predrag Benáček vyjádřil spokojenost. A to i přesto, že na marodce stále pár míst zůstává zaplněných.

„Měli jsme bohužel problémy s drobnými zraněními. Například měli trable Douglas a Kouřil. Nikdy jsme se tak pomalu nesešli kompletní. Na druhou stranu jsem spokojený průběhem fyzické přípravy,“ uvedl pro Večerník v pozápasovém interview po skončení finálového dulu O pohár statutárního města Olomouc.
Zmínil také úkoly, které před ním do začátku sezóny leží. „Musíme více zapojit Palyzu, aby se s ostatními více sehrál. Dostat jej do formy, v poslední době toho moc neodehrál. Je to teď takový náš hlavní cíl,“ řekl trenér.
Právě prostějovského kapitána sledoval v televizi během mistrovství světa v basketbalu pořádaném v Číně, kam se Palyza prokousal. „Je nejlepším střelcem naší ligy. Očekával bych tedy, že dostane na hřišti více příležitostí. V českém týmu bylo osm hráčů z tuzemské soutěže a on tam jel s nejlepšími čísly,“ kroutí Benáček nad menší zápasovou vytížeností svého svěřence hlavou.
V duelu proti Svitavám však někteří hráči na rozdíl od Palyzy nehráli. Například Douglas sledoval dění jen ze střídačky. „Má pak problém se skokovým svalem, není to ani tak zranění jako spíše bolestivá záležitost. Věřím ale, že se dá během týdne dohromady,“ doufá kouč v to, že na úvod bude moci vyrukovat s téměř kompletním týmem.
Na úvod sezóny pak BK Olomoucko čeká Hradec Králové, se kterým se na vlastní palubovce Olomoucko utká 5. října. „Chceme do ligy samozřejmě vstoupit úspěšně a vyhrát. Hradec byl sice minulý rok poslední, nyní ale má pět cizinců a několik opravdu dobrých hráčů. K soupeři bychom měli mít respekt, přesto nebereme nic jiného než výhru. Hradec je nicméně kvalitnější než loni, je to jiný tým než minulou sezónu,“ varuje před podceněním někdejšího otloukánka ligy.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments