Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hrací systém nejvyšší basketbalové soutěže bude stejný jako v minulé sezóně. Po 22 kolech základní části následují nadstavbové skupiny A1 pro prvních osm týmů a A2 pro zbylé čtyři celky. Prvních šest mužstev po dohrání lepší grupy postoupí přímo do play-off, sedmý a osmý celek pak čeká předkolo vyřazovací části proti nejlepším dvěma týmům ze skupiny A2.

„Už v minulé sezóně se ukázalo, že zápasy, ve kterých je ve hře jakýkoli postup, byly hodně napínavé a divácky atraktivní. Nebyl důvod něco měnit,“ uvedl tiskový mluvčí České basketbalové federace Martin Peterka.
Poslední tým ze skupiny A2 půjde do baráže se dvěma soupeři z první ligy a bude bojovat o jedno místo v Kooperativa NBL pro další sezónu. V play-off se čtvrtfinále i semifinále hrají na čtyři vítězné zápasy systémem 2-2-1-1-1, finále na tři výhry systémem 1-1-1-1-1 a série o bronz na dva vítězné zápasy systémem 1-1-1.
V jednom utkání Národní basketbalové ligy může za jeden tým startovat a na zápise být uvedeno maximálně pět zahraničních hráčů. Podmínkou pro zaregistrování nového plejera z ciziny je vyrovnání všech finančních závazků vůči ČBF za registraci předešlých zahraničních hráčů včetně hráčů již v lize nepůsobících. „V letošní sezóně vstupuje do ligy pětatřicet cizinců. V NBL bude sedmnáct Američanů, šest Slováků, pět Srbů i Chorvatů, jeden Bosňan a Ir. Jediným celkem bez zahraničního zastoupení bude BK Opava,“ poznamenal Peterka.
Nedílnou součástí sezóny budou zápasy Českého poháru, v nichž se představí všechny celky Kooperativa NBL. Vrcholem druhé nejvýznamnější domácí soutěže bude Hyundai Final Four Českého poháru 14. a 15. února příštího roku.
„Od 16. do 26. února bude následovat první okno kvalifikace o evropský šampionát 2021. Ten bude hostit i Česká republika a její reprezentační tým se tak kvalifikace zúčastní jen nesoutěžně,“ dodal ještě na adresu národního týmu Peterka. 

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments