Dobré odpoledne, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hrací systém nejvyšší basketbalové soutěže bude stejný jako v minulé sezóně. Po 22 kolech základní části následují nadstavbové skupiny A1 pro prvních osm týmů a A2 pro zbylé čtyři celky. Prvních šest mužstev po dohrání lepší grupy postoupí přímo do play-off, sedmý a osmý celek pak čeká předkolo vyřazovací části proti nejlepším dvěma týmům ze skupiny A2.

„Už v minulé sezóně se ukázalo, že zápasy, ve kterých je ve hře jakýkoli postup, byly hodně napínavé a divácky atraktivní. Nebyl důvod něco měnit,“ uvedl tiskový mluvčí České basketbalové federace Martin Peterka.
Poslední tým ze skupiny A2 půjde do baráže se dvěma soupeři z první ligy a bude bojovat o jedno místo v Kooperativa NBL pro další sezónu. V play-off se čtvrtfinále i semifinále hrají na čtyři vítězné zápasy systémem 2-2-1-1-1, finále na tři výhry systémem 1-1-1-1-1 a série o bronz na dva vítězné zápasy systémem 1-1-1.
V jednom utkání Národní basketbalové ligy může za jeden tým startovat a na zápise být uvedeno maximálně pět zahraničních hráčů. Podmínkou pro zaregistrování nového plejera z ciziny je vyrovnání všech finančních závazků vůči ČBF za registraci předešlých zahraničních hráčů včetně hráčů již v lize nepůsobících. „V letošní sezóně vstupuje do ligy pětatřicet cizinců. V NBL bude sedmnáct Američanů, šest Slováků, pět Srbů i Chorvatů, jeden Bosňan a Ir. Jediným celkem bez zahraničního zastoupení bude BK Opava,“ poznamenal Peterka.
Nedílnou součástí sezóny budou zápasy Českého poháru, v nichž se představí všechny celky Kooperativa NBL. Vrcholem druhé nejvýznamnější domácí soutěže bude Hyundai Final Four Českého poháru 14. a 15. února příštího roku.
„Od 16. do 26. února bude následovat první okno kvalifikace o evropský šampionát 2021. Ten bude hostit i Česká republika a její reprezentační tým se tak kvalifikace zúčastní jen nesoutěžně,“ dodal ještě na adresu národního týmu Peterka. 

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments