Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Konsolidovaným kádrem disponuje USK Praha, další soupeř basketbalistů Olomoucka, proti kterému nastoupíme 12. října od 18 hodin.Vedení hostujícího klubu se podařilo udržet hodně vytíženou dvojici Appleby – Stefanovič. Oba hráči by měli opět patřit k oporám vedle českého dua Sehnal, Mareš.

„Chtěli jsme oba udržet i pro tuto sezónu. Jsme rádi, že se to povedlo, protože oba měli v týmu velkou roli a my tak nemusíme budovat tým znovu. Tento krok podpořilo i to, že jejich charakterové vlastnosti jsou dobré a skvěle zapadli do šatny,“ uvedl manažer klubu Michal Šob.
Vysokoškoláci získali také další dvě zahraniční posily. Igor Marič dorazil z Cibony Zářeb, se kterou získal chorvatský titul. „Igor je střílejícím typem křídla, který má velmi dobré basketbalové základy z Chorvatska a zkušenosti ze Slovinska i Slovenska. Hrál pravidelně o ty nejvyšší příčky, vyhrál dvě evropské ligy a je to střelec,“ uvedl manažer Pražanů Petr Jachan.
Poslední posilou je pivot Domagoj Proleta. Chorvatský dlouhán s bohatou zkušeností se španělským i chorvatským basketbalem by měl na Folimance zastávat úlohu klasického pivota. „Na poslední chvíli jsme možnost k navýšení podkošové sestavy a kvůli rotaci. Domagoj je zajímavým typem hráče, který přichází z nejlepšího evropského mládežnického programu Real Madrid, je ambiciózní, variabilní, učenlivý, ale především má potenciál dalšího růstu,“ řekl Jachan.
Už sestava USK naznačuje, že Hanáky nečeká snadný soupeř. Mladí vysokoškoláci by chtěli v sezoně uspět a můžou potrápit každého soupeře. „Tým je zajímavě složený, určitě má svoji kvalitu. Nedá nic zadarmo, je na tom hodně dobře fyzicky. Musíme hrát od první minuty naplno a ukázat, že doma nemíníme prohrávat,“ uvědomuje si trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Vysokoškoláci na začátku sezony vyhráli v Ostravě o dvaadvacet bodů a jako první v soutěži pokořili hranici stovky a uspěli také doma proti Brnu, které porazili 76:59.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments