Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Konsolidovaným kádrem disponuje USK Praha, další soupeř basketbalistů Olomoucka, proti kterému nastoupíme 12. října od 18 hodin.Vedení hostujícího klubu se podařilo udržet hodně vytíženou dvojici Appleby – Stefanovič. Oba hráči by měli opět patřit k oporám vedle českého dua Sehnal, Mareš.

„Chtěli jsme oba udržet i pro tuto sezónu. Jsme rádi, že se to povedlo, protože oba měli v týmu velkou roli a my tak nemusíme budovat tým znovu. Tento krok podpořilo i to, že jejich charakterové vlastnosti jsou dobré a skvěle zapadli do šatny,“ uvedl manažer klubu Michal Šob.
Vysokoškoláci získali také další dvě zahraniční posily. Igor Marič dorazil z Cibony Zářeb, se kterou získal chorvatský titul. „Igor je střílejícím typem křídla, který má velmi dobré basketbalové základy z Chorvatska a zkušenosti ze Slovinska i Slovenska. Hrál pravidelně o ty nejvyšší příčky, vyhrál dvě evropské ligy a je to střelec,“ uvedl manažer Pražanů Petr Jachan.
Poslední posilou je pivot Domagoj Proleta. Chorvatský dlouhán s bohatou zkušeností se španělským i chorvatským basketbalem by měl na Folimance zastávat úlohu klasického pivota. „Na poslední chvíli jsme možnost k navýšení podkošové sestavy a kvůli rotaci. Domagoj je zajímavým typem hráče, který přichází z nejlepšího evropského mládežnického programu Real Madrid, je ambiciózní, variabilní, učenlivý, ale především má potenciál dalšího růstu,“ řekl Jachan.
Už sestava USK naznačuje, že Hanáky nečeká snadný soupeř. Mladí vysokoškoláci by chtěli v sezoně uspět a můžou potrápit každého soupeře. „Tým je zajímavě složený, určitě má svoji kvalitu. Nedá nic zadarmo, je na tom hodně dobře fyzicky. Musíme hrát od první minuty naplno a ukázat, že doma nemíníme prohrávat,“ uvědomuje si trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Vysokoškoláci na začátku sezony vyhráli v Ostravě o dvaadvacet bodů a jako první v soutěži pokořili hranici stovky a uspěli také doma proti Brnu, které porazili 76:59.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-