Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až nečekaně snadno dosáhli na třetí vítězství v sezóně basketbalisté BK Olomoucko. V Pardubicích uspěli v utkání 4. kola Kooperativy NBL naprosto zaslouženě. Po poctivém výkonu uspěli v poměru 83:63, když místy vedli až do devětadvacet bodů a aktivním napadáním donutili svého protivníka k šestadvaceti ztrátám.

Oba soupeři hráli od začátku hodně rychle a tomu odpovídalo také časté střídání. Hned během první čtvrtiny poslali hosté do zápasu osm hráčů, domácí dokonce ještě o jednoho více. Vysoké tempo zpočátku více vyhovovalo Olomoucku. Sice inkasovalo jako první, rychle ale skóre otočilo. Od šesté minuty byli hráči bodově vepředu a v poslední minutě odskočili na rozdíl sedmi bodů – 23:16.
Vedení hosty povzbudilo a zásluhou pěti bodů Morgana odskočili ve 12. minutě na rozdíl deseti bodů - 28:18. V tu chvíli se Pardubice na několik minut zvedly a sérií šesti bodů snížily. Pak ovšem Hanáci přitlačili v obraně a sérií 14:1 si zajistili nadějné vedení 42:28 na konci osmnácté minuty. Poslední slovo na konci poločasu měl Půlpán, jeho dalekonosná střela však pouze snížila ztrátu Východočechů na 33:46.
Pardubice vstoupily do třetí čtvrtiny s touhou dvoucifernou ztrátu vymazat, jejich plán ale tvrdě narazil. Hostující sestava výborně bránila a přes čtyři minuty nedostala ani bod. Sama naopak po koši Norwy natáhla bodový rozdíl na dvacet bodů - 53:33. Tým Olomoucka nevyvedlo z konceptu ani krátké vzepjetí protivníka. Pod vlastním košem dominoval a díky tomu vstupoval do poslední pasáže za příznivého stavu 65:43.
S chutí hrající Hanáci pokračovali v pardubické demolici i na začátku závěrečné periody. Po úvodních šesti bodech dovolili soupeři skórovat, přesto vedli ve 34. minutě rozdílem třídy 74:45 a s přehledem si došli pro zasloužený úspěch.

ÚSTY TRENÉRŮ
Ken SCALABRONI – BK JIP Pardubice:
„Když se po zápase díváte na čísla, tak někdy nelžou, a to nyní jednoznačně platilo. Olomoucko hrálo výborně, koncentrovaně a chytře v obraně, našich šestadvacet ztrát přeměnilo na svých čtyřiatřicet lehkých bodů a to popisuje příběh zápasu. My jsme se celé utkání snažili najít svůj rytmus, ale vždycky, když jsme se nadechovali, hosté udělali znovu něco pozitivního. Ukázali svou kvalitu jako tým.“
Predrag Benáček – BK Olomoucko:

„Musím říct, že jsme nečekali, že utkání bude mít takový průběh, že povedeme o dvacet a pět minut před koncem skoro o třicet bodů. (úsměv) Hráli jsme výborně v obraně, přinutili jsme hráče Pardubic k šestadvaceti ztrátám – to je hodně, s tím se těžko hraje, takže výsledek ani nemohl být jiný. Radek Kouřil udělal obrovskou práci v obraně na Tomášovi Vyoralovi, říkali jsme si, že on a Švrdlík nám nesmějí dát kolem čtyřiceti bodů, což se podařilo. Týmová obrana byla skvělá.“

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-