Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až nečekaně snadno dosáhli na třetí vítězství v sezóně basketbalisté BK Olomoucko. V Pardubicích uspěli v utkání 4. kola Kooperativy NBL naprosto zaslouženě. Po poctivém výkonu uspěli v poměru 83:63, když místy vedli až do devětadvacet bodů a aktivním napadáním donutili svého protivníka k šestadvaceti ztrátám.

Oba soupeři hráli od začátku hodně rychle a tomu odpovídalo také časté střídání. Hned během první čtvrtiny poslali hosté do zápasu osm hráčů, domácí dokonce ještě o jednoho více. Vysoké tempo zpočátku více vyhovovalo Olomoucku. Sice inkasovalo jako první, rychle ale skóre otočilo. Od šesté minuty byli hráči bodově vepředu a v poslední minutě odskočili na rozdíl sedmi bodů – 23:16.
Vedení hosty povzbudilo a zásluhou pěti bodů Morgana odskočili ve 12. minutě na rozdíl deseti bodů - 28:18. V tu chvíli se Pardubice na několik minut zvedly a sérií šesti bodů snížily. Pak ovšem Hanáci přitlačili v obraně a sérií 14:1 si zajistili nadějné vedení 42:28 na konci osmnácté minuty. Poslední slovo na konci poločasu měl Půlpán, jeho dalekonosná střela však pouze snížila ztrátu Východočechů na 33:46.
Pardubice vstoupily do třetí čtvrtiny s touhou dvoucifernou ztrátu vymazat, jejich plán ale tvrdě narazil. Hostující sestava výborně bránila a přes čtyři minuty nedostala ani bod. Sama naopak po koši Norwy natáhla bodový rozdíl na dvacet bodů - 53:33. Tým Olomoucka nevyvedlo z konceptu ani krátké vzepjetí protivníka. Pod vlastním košem dominoval a díky tomu vstupoval do poslední pasáže za příznivého stavu 65:43.
S chutí hrající Hanáci pokračovali v pardubické demolici i na začátku závěrečné periody. Po úvodních šesti bodech dovolili soupeři skórovat, přesto vedli ve 34. minutě rozdílem třídy 74:45 a s přehledem si došli pro zasloužený úspěch.

ÚSTY TRENÉRŮ
Ken SCALABRONI – BK JIP Pardubice:
„Když se po zápase díváte na čísla, tak někdy nelžou, a to nyní jednoznačně platilo. Olomoucko hrálo výborně, koncentrovaně a chytře v obraně, našich šestadvacet ztrát přeměnilo na svých čtyřiatřicet lehkých bodů a to popisuje příběh zápasu. My jsme se celé utkání snažili najít svůj rytmus, ale vždycky, když jsme se nadechovali, hosté udělali znovu něco pozitivního. Ukázali svou kvalitu jako tým.“
Predrag Benáček – BK Olomoucko:

„Musím říct, že jsme nečekali, že utkání bude mít takový průběh, že povedeme o dvacet a pět minut před koncem skoro o třicet bodů. (úsměv) Hráli jsme výborně v obraně, přinutili jsme hráče Pardubic k šestadvaceti ztrátám – to je hodně, s tím se těžko hraje, takže výsledek ani nemohl být jiný. Radek Kouřil udělal obrovskou práci v obraně na Tomášovi Vyoralovi, říkali jsme si, že on a Švrdlík nám nesmějí dát kolem čtyřiceti bodů, což se podařilo. Týmová obrana byla skvělá.“

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments