Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O pokračování doby bronzové v elitních výběrech sní na začátku nové sezóny předseda mládežnického basketbalového klubu BCM Orli Prostějov Michal Műller. V minulém ročníku získali junioři medaili v extralize, výběr do 23 let po nadstavbové části první ligy skončil také třetí a vzhledem k systému soutěže už do play-off nezasáhl.

„Oba výsledky nás potěšily. Potvrdily, že naši práci děláme dobře. Současně ale loňské výběry nasadily laťku hodně vysoko. Nebude jednoduché výsledky zopakovat, ale přesto si myslím, že se to může podařit. Máme dobré hráče, týmy jsou kvalitně složené,“ říká šéf prostějovských Orlů.
V juniorské sestavě došlo k výrazné obměně kádru. Na soupisce chybí tři nejlepší střelci z posledního soutěžního ročníku Juraj Páleník, Erik Klepač a Štěpán Borovka. Všichni se posunuli do seniorských výběrů, Klepač a Páleník jsou rovnou na soupiskách týmů Kooperativa NBL. Podle Műllera ale bývalé opory nahradí další odchovanci prostějovského basketbalu. „Máme šikovné kluky, kteří jsou schopni převzít zodpovědnost za výsledky celého týmu. V prvních zápasech se ukázali hned čtyři hráči, kteří mají bodové průměry přes deset bodů. Sezóna je dlouhá, přesto je naší ambicí postup do play-off a pak útok na průnik do finálového turnaje čtyř nejlepších,“ naznačuje plány juniorů klubový předseda.
Prvoligový výběr je především zálohou BK Olomoucko, klubu, který hraje nejvyšší soutěž. Přesto Orli nehodlají být v soutěži jen do počtu. „Pokud nastoupíme v optimální sestavě, můžeme hrát s každým, což ukázaly už první zápasy. Budeme hodně nepříjemní a věřím, že můžeme hrát v základní soutěži o postup do nejvyšší skupiny nadstavbové části,“ odhaduje Műller.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments