Příjemnou noc, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O pokračování doby bronzové v elitních výběrech sní na začátku nové sezóny předseda mládežnického basketbalového klubu BCM Orli Prostějov Michal Műller. V minulém ročníku získali junioři medaili v extralize, výběr do 23 let po nadstavbové části první ligy skončil také třetí a vzhledem k systému soutěže už do play-off nezasáhl.

„Oba výsledky nás potěšily. Potvrdily, že naši práci děláme dobře. Současně ale loňské výběry nasadily laťku hodně vysoko. Nebude jednoduché výsledky zopakovat, ale přesto si myslím, že se to může podařit. Máme dobré hráče, týmy jsou kvalitně složené,“ říká šéf prostějovských Orlů.
V juniorské sestavě došlo k výrazné obměně kádru. Na soupisce chybí tři nejlepší střelci z posledního soutěžního ročníku Juraj Páleník, Erik Klepač a Štěpán Borovka. Všichni se posunuli do seniorských výběrů, Klepač a Páleník jsou rovnou na soupiskách týmů Kooperativa NBL. Podle Műllera ale bývalé opory nahradí další odchovanci prostějovského basketbalu. „Máme šikovné kluky, kteří jsou schopni převzít zodpovědnost za výsledky celého týmu. V prvních zápasech se ukázali hned čtyři hráči, kteří mají bodové průměry přes deset bodů. Sezóna je dlouhá, přesto je naší ambicí postup do play-off a pak útok na průnik do finálového turnaje čtyř nejlepších,“ naznačuje plány juniorů klubový předseda.
Prvoligový výběr je především zálohou BK Olomoucko, klubu, který hraje nejvyšší soutěž. Přesto Orli nehodlají být v soutěži jen do počtu. „Pokud nastoupíme v optimální sestavě, můžeme hrát s každým, což ukázaly už první zápasy. Budeme hodně nepříjemní a věřím, že můžeme hrát v základní soutěži o postup do nejvyšší skupiny nadstavbové části,“ odhaduje Műller.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments