Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert

Nečekaný průběh mělo utkání 5. kola Kooperativy NBL mezi BK Olomoucko a svitavskými Tury. V repríze posledního souboje o bronzovou medaili dominovali v sobotním podvečeru na palubovce prostějovského Sportcentra hosté, kteří místy vedli až o dvaadvacet bodů. Hanáci prohráli 85:92, když naposledy vedli v 9. minutě zahajovací čtvrtiny.

Domácí měli skvělý začátek a vedli 5:0 a 7:1. Po koši Morgana na začátku 4. minuty už vedli o osm bodů (13:5) a přinutili svitavskou střídačku k vybrání oddechového času. Od šesté minuty Tuři využívali velkého počtu faulů Hanáků. V průběhu čtvrtiny měli k dispozici hned osm trestných hodů a díky nim postupně stahovali ztrátu. V samém závěru se navíc dostali do vedení 19:18 po koši Obriena.
Druhá část utkání byla z domácího pohledu hodně nepovedená, což avizovala úvodní šňůra hostů 13:1. Hráči Olomoucka znejistěli a začali chybovat i v útoku, kde se pouštěli do kostrbatých kombinací a ty neměly šanci na úspěch. V 16. minutě navíc neuhlídali Marka a jeho dvě trojky v řadě přinesly průběžnou ztrátu osmnácti bodů. Až na konci poločasu se žlutí z těžkého direktu otřepali, přesto po dvaceti minutách prohrávali 36:50.
Ani ve třetí desetiminutovce se domácí nedostali do tempa. Hře chyběla plynulost kvůli častým zásahům rozhodčích a s tím se lépe vyrovnali basketbalisté Svitav. Navíc si udrželi střeleckou pohodu z prvního poločasu a po trojce Slezáka ve 27. minutě už vedli dokonce 67:45. Tuři trefovali i těžké střely, Olomoucku naopak zakončení nevycházelo a tomu odpovídalo skóre 53:71 po třiceti minutách.
Ještě na začátku poslední periody se svěřenci Predraga Benáčka pokusili o zázrak a snížili na 62:74, když většinu útoků táhl rozehrávač Kouřil. Jenže pak třikrát zvolili špatné zakončení a jejich soupeř znovu odskočil na rozdíl patnácti bodů - 62:77. V závěru sice středomoravský celek stáhl až na 79:83, výsledek už ale otočit nedokázal.
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Svitavy vyhrály zaslouženě, protože vedly třicet minut. Rozhodla druhá čtvrtina, ve které jsme hráli opravdu hodně špatně. Bylo to až nepochopitelné. Soupeř získal klíčové vedení a má v sestavě zkušené hráče, kteří už si průběh dalších minut pohlídali. Snažili jsme se až do konce, poslední čtvrtina byla dobrá, ale nestačilo to. Problém byl i ve ztrátách. Udělali jsme jich hodně a byly z toho laciné koše.“
Lukáš PIVODA – Dekstone Tuři Svitavy:
„Je skvělé, že se nám podařilo Olomoucko doma porazit, protože v této hale hosté často vyhrávat nebudou. Klíčový byl úsek mezi jedenáctou a dvacátou minutou. Tuto pasáž jsme odehráli opravdu hodně dobře. Po pauze nás soupeř zastavil změnou obrany, ale i složitější situace hráči zvládli. Poradili si i s koncovkou, ve které se utkání zavíralo především šestkami.“

Další výsledky 5. kola:
Nymburk - Opava 92:75 (29:19, 50:44, 74:60). Nejvíce bodů: J. Bohačík 18, Hruban 11, Kříž 10 - Gniadek 19, Šiřina 18, Bujnoch 10 * Ostrava - Děčín 71:78 (17:16, 33:42, 47:55). Nejvíce bodů: Holsey 23, Palenik 13, P. Bohačík 11, Nábělek 10 - Autrey 20, Carlson 14, Pomikálek 13, Šiška 11 * Olomoucko - Svitavy 85:92 (18:19, 36:50, 53:71). Nejvíce bodů: Palyza a Josipovič po 23, Kouřil 18 - Svoboda 24, Slezák 16, O'Brien 15, Marko 11 * Brno - Kolín 73:82 (18:24, 36:48, 57:63). Nejvíce bodů: Smithson 26, Heřman 10, Diatta 9 - Igrutinovič 21, Machač a Vukosavljevič po 15, Číž 14, Richardson 12 * Ústí nad Labem - USK Praha 74:80 (17:24, 35:40, 58:54). Nejvíce bodů: P. Houška 23, Šotnar 16, David 11 - Marič 26, Sehnal 13, Proleta 11, Stevanovič 10.

6. kolo, středa 30. října, 18:00 hodin:
Opava - USK Praha, Pardubice - Ústí n/L (17:30), Svitavy - Hr. Králové, Kolín - Olomoucko (17:45), Děčín - Brno (18:00), Nymburk - Ostrava 7. kolo, sobota 2. listopadu, 17:30 hodin: Ostrava - Opava, Brno - Nymburk, Olomoucko - Děčín, Hr. Králové - Kolín (17:45), Svitavy - Ústí nad Labem (17:45), USK Praha - Pardubice (18:00)