Příjemnou noc, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hodně trpkou pilulku museli strávit basketbalisté BK Olomoucko na kolínské palubovce. V ligovém utkání prohráli vysoko 58:82, když v průběhu střetnutí selhali střelecky. Proměnili pouze tři z dvaadvaceti trojkových pokusů a v poslední čtvrtině dokonce zaznamenali jen sedm bodů.


Hned z prvního útoku trefil těžkou trojku Granič a už tím dali domácí najevo, že budou nepříjemným soupeřem. Na protivníka vyrukovali agresivní obranou a snahou o rychlý protiútok a s jednoduchou taktikou si Hanáci nevěděli rady. Do vedení se v první čtvrtině dostali pouze jednou. Kolínský náskok byl minimální až do poslední minuty, kdy nepřesnou přihrávku Gogy potrestal Číž a Olomoucko prohrávalo 16:21.
Celek reprezentující středomoravský region v následujících minutách zpřesnil svoji hru a už ve 13. minutě srovnal skóre na 24:24 po bodech Dedka. Medvědy ani to nevyvedlo z konceptu, vzali si vedení zpět a odolávali až do 17. minuty, kdy proměnil koš s faulem Vašát a otočil na 31:29 pro Olomoucko. Koncovka periody ovšem patřila domácímu týmu, který po dvaceti minutách vedl nejtěsnějším rozdílem 38:37.
Do druhého poločasu nevstoupilo Olomoucko ve střelecké pohodě a v průběhu prvních pěti minut dalo pouhé dva body. Domácí na tom byli o něco lépe a ve 25. minutě proto vedli 47:39. Hanáci pak dokázali ze svého manka ubrat čtyři body, bylo to ale pouze chvilkové zlepšení. Po nájezdu Číže prohrávali 39:47 a deset minut před koncem dokonce ztráceli jedenáct bodů(51:62), když nepohlídali závěrečný trojkový pokus Igrutinoviče.
Definitivně rozhodly následující čtyři minuty, v nichž Hanáci neproměnili čtyři střely, dopustili se tří ztrát a ve 34. minutě prohrávali 51:68. Koncovku dohrávali ve velkém útlumu, snažili se o zakončení z krkolomných pozic a pouze čekali na závěrečnou sirénu, která ukončila jejich trápení.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments