Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold

Hodně trpkou pilulku museli strávit basketbalisté BK Olomoucko na kolínské palubovce. V ligovém utkání prohráli vysoko 58:82, když v průběhu střetnutí selhali střelecky. Proměnili pouze tři z dvaadvaceti trojkových pokusů a v poslední čtvrtině dokonce zaznamenali jen sedm bodů.

Hned z prvního útoku trefil těžkou trojku Granič a už tím dali domácí najevo, že budou nepříjemným soupeřem. Na protivníka vyrukovali agresivní obranou a snahou o rychlý protiútok a s jednoduchou taktikou si Hanáci nevěděli rady. Do vedení se v první čtvrtině dostali pouze jednou. Kolínský náskok byl minimální až do poslední minuty, kdy nepřesnou přihrávku Gogy potrestal Číž a Olomoucko prohrávalo 16:21.
Celek reprezentující středomoravský region v následujících minutách zpřesnil svoji hru a už ve 13. minutě srovnal skóre na 24:24 po bodech Dedka. Medvědy ani to nevyvedlo z konceptu, vzali si vedení zpět a odolávali až do 17. minuty, kdy proměnil koš s faulem Vašát a otočil na 31:29 pro Olomoucko. Koncovka periody ovšem patřila domácímu týmu, který po dvaceti minutách vedl nejtěsnějším rozdílem 38:37.
Do druhého poločasu nevstoupilo Olomoucko ve střelecké pohodě a v průběhu prvních pěti minut dalo pouhé dva body. Domácí na tom byli o něco lépe a ve 25. minutě proto vedli 47:39. Hanáci pak dokázali ze svého manka ubrat čtyři body, bylo to ale pouze chvilkové zlepšení. Po nájezdu Číže prohrávali 39:47 a deset minut před koncem dokonce ztráceli jedenáct bodů(51:62), když nepohlídali závěrečný trojkový pokus Igrutinoviče.
Definitivně rozhodly následující čtyři minuty, v nichž Hanáci neproměnili čtyři střely, dopustili se tří ztrát a ve 34. minutě prohrávali 51:68. Koncovku dohrávali ve velkém útlumu, snažili se o zakončení z krkolomných pozic a pouze čekali na závěrečnou sirénu, která ukončila jejich trápení.

• 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.