Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V průběhu čtyř dnů odehrají basketbalisté 6. a 7. kolo Kooperativa NBL. Hráče Olomoucka nejprve čeká jiýž zítra, tj ve střed 30. října duel s Kolínem na palubovce Středočechů, v sobotu 2. listopadu pak přivítají úřadujícího vicemistra z Děčína a úvodní rozskok je v prostějovské hale naplánovaný na 17.30 hodin (po skončení volejbalového zápasu).

„Dva zápasy v průběhu týdne je pro hráče dobrý systém. Budeme na oba duely připraveni, i když jízdní řád základní části často mění rytmus. Ale přizpůsobíme se,“ říká trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Do Kolína Hanáci pojedou v roli vysokého favorita a této role se nezříkají, přestože se na palubovce Medvědů nehraje nikomu příliš dobře. Specifické prostředí hostujícím týmům nevyhovuje. „Je to taková tělocvična, s tím je třeba počítat,“ míní Benáček, podle něhož bude klíčem k úspěchu poctivý přístup všech hráčů. „Kolín na začátku sezóny není v optimální formě. Dostává docela dost bodů, ale to nás nesmí ukolébat. Když ovšem podáme výkon, který je v našich silách, měli bychom vyhrát.“
Mnohem silnějším soupeřem bude Děčín. Poslední finalista se také letos opírá o výkony zkušených bojovníků. Tahouny jsou Tomáš Pomikálek, Ondřej Šiška, nepříjemní jsou tradičně nesmlouvaví pivoti. Lídrem je ovšem Lamb Autrey, který umí střílet ze všech pozic, současně s oblibou přihrává lépe postaveným spoluhráčům do ideálních pozic. „Obecně platí, že nejde soustředit obranu na jednoho hráče. To se nevyplácí. Pokud se nám ale podaří Autreyho odstavit od míče, bude to pro nás pochopitelně výhodné. Z pohledu pivotů si myslím, že pod košem nebudeme mít problémy. Igor Josipovič si to s Landou nebo Gruntem klidně rozdá,“ věří Benáček. „Máme talentovanější sestavu, doufám, že se to na hřišti potvrdí a připíšeme si na své konto další dílčí úspěch. Doma přece nechce nikdo prohrávat a v minulém utkání na vlastní palubovce jsme si to vybrali,“ dodává kouč BK Olomoucko.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-