Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V průběhu čtyř dnů odehrají basketbalisté 6. a 7. kolo Kooperativa NBL. Hráče Olomoucka nejprve čeká jiýž zítra, tj ve střed 30. října duel s Kolínem na palubovce Středočechů, v sobotu 2. listopadu pak přivítají úřadujícího vicemistra z Děčína a úvodní rozskok je v prostějovské hale naplánovaný na 17.30 hodin (po skončení volejbalového zápasu).

„Dva zápasy v průběhu týdne je pro hráče dobrý systém. Budeme na oba duely připraveni, i když jízdní řád základní části často mění rytmus. Ale přizpůsobíme se,“ říká trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Do Kolína Hanáci pojedou v roli vysokého favorita a této role se nezříkají, přestože se na palubovce Medvědů nehraje nikomu příliš dobře. Specifické prostředí hostujícím týmům nevyhovuje. „Je to taková tělocvična, s tím je třeba počítat,“ míní Benáček, podle něhož bude klíčem k úspěchu poctivý přístup všech hráčů. „Kolín na začátku sezóny není v optimální formě. Dostává docela dost bodů, ale to nás nesmí ukolébat. Když ovšem podáme výkon, který je v našich silách, měli bychom vyhrát.“
Mnohem silnějším soupeřem bude Děčín. Poslední finalista se také letos opírá o výkony zkušených bojovníků. Tahouny jsou Tomáš Pomikálek, Ondřej Šiška, nepříjemní jsou tradičně nesmlouvaví pivoti. Lídrem je ovšem Lamb Autrey, který umí střílet ze všech pozic, současně s oblibou přihrává lépe postaveným spoluhráčům do ideálních pozic. „Obecně platí, že nejde soustředit obranu na jednoho hráče. To se nevyplácí. Pokud se nám ale podaří Autreyho odstavit od míče, bude to pro nás pochopitelně výhodné. Z pohledu pivotů si myslím, že pod košem nebudeme mít problémy. Igor Josipovič si to s Landou nebo Gruntem klidně rozdá,“ věří Benáček. „Máme talentovanější sestavu, doufám, že se to na hřišti potvrdí a připíšeme si na své konto další dílčí úspěch. Doma přece nechce nikdo prohrávat a v minulém utkání na vlastní palubovce jsme si to vybrali,“ dodává kouč BK Olomoucko.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments