Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold

Velké drama přineslo střetnutí 7. kola Kooperativy NBL mezi BK Olomoucko a Děčínem. O vítězi rozhodovalo na palubovce prostějovské haly Sportcentra DDM až prodloužení a v něm se po výsledku 91:87 radovali domácí. Svého soupeře nepřehráli, extrémním nasazením a bojovností ovšem přerušili sérii dvou porážek.

Především v útoku se domácí trápili v první čtvrtině. Během deseti minut se střelecky prosadili pouze dva hráči a tomu odpovídal vývoj skóre. Hanáci sice vedli, v 8. minutě už ale prohrávali 7:12, když Válečníci dokázali potrestat ztráty soupeře. O míč přišli domácí hned v pěti případech a čtyřikrát pak inkasovali. Tomu odpovídal výsledek 11:17 po úvodní desetiminutovce.
Tu druhou otevřel trojkou děčínský Žikla. O chvíli později jej napodobil Autrey a Severočeši vedli 23:11. Ztráta Olomoucka narostla na dvanáct bodů, až pak se ji podařilo zastavit. Několik slepených košů přineslo snížení a minutu a půl před koncem poločasu už Palyza po koši s faulem upravil na 30:32. Vyrovnat sice domácí nestihli, přesto po dvaceti minutách za stavu 32:35 drželi šanci na výhru.
Po 130 sekundách třetí čtvrtiny Josipovič čtyřmi body v řadě otočil na 36:35 a pak se soupeři přetahovali o každý koš. Ve 25. minutě to bylo 46:46. Pak trefil trojku Palyza, vzápětí jeho nájezd zakončil Morgan a domácí odskočili na 51:46. Válečníci odpověděli agresivní obranou na hranici faulu a v polovině třicáté minuty po úspěšném trestném hodu Žikly otočili výsledek na 56:55.
Napínavá podívaná gradovala ve čtvrtém dějství. Děčín vedl o čtyři body, ve 34. minutě bylo vyrovnáno na 64:64. Na trojku Feštra dokázal odpovědět košem a trestným hodem Morgan. Při některých střelách měli domácí i štěstí. Platilo to v případě Kouřila, jehož trojka o desku znamenala vedení 72:70 dvě a půl minuty před koncem. Přesto šlo střetnutí za stavu 78:78 do prodloužení, v němž dali důležité trojky Sehnal a Palyza a ty přinesly vítězství.
HLASY TRENÉRŮ
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Mentálně to byl pro nás extrémně těžký zápas. Po porážce v Kolíně jsme potřebovali zabrat a Děčín opravdu není tým, na kterém by měl jeho soupeř chytat formu. Zvládli jsme to bojovností, navíc se k nám přiklonilo štěstí. Prodloužení tým odehrál výborně, důležité body dal v těchto okamžicích Lukáš Palyza. Přiznám se, že ani nevím, jak se nám podařilo uspět, když jsme soupeři dovolili dvaadvacet útočných doskoků.“
Tomáš GREPL – BK Děčín:
„Do zápasu jsme šli s tím, že utkání odbojujeme a budeme se rvát celých čtyřicet minut. Nakonec to bylo ještě o pět minut déle. Z pohledu nasazení nemůžu hráčům nic vytknout. Prohráli jsme, přesto je za přístup pochválím. Bylo to dobré, chyběla jen ta třešnička na dortu v podobě výhry. Scházelo nám trošku štěstí při některých střelách za tři body v nastaveném čase.“

Další výsledky 7. kola: Brno - Nymburk 71:101 (20:31, 42:54, 58:74). Nejvíce bodů: Stegbauer 16, Smithson 10, Nehyba a Jokl po 9 - J. Bohačík 22, Hankins 16, Almeida 15, M. Peterka 13, Šafarčík 11 * Ostrava - Opava 72:107 (16:23, 37:51, 49:77). Nejvíce bodů: Holsey 19, Nábělek 11, P. Bohačík 9 - Šiřina 32, Bujnoch 18, Bratčenkov a Kvapil po 11 * Hradec Králové - Kolín 108:97 (25:22, 51:53, 78:74). Nejvíce bodů: Sedmák 28, Lošonský 25, Stamenkovič 17, O. Peterka 15 - Igrutinovič 24, Číž 23, Vukosavljevič 20, Richardson 11 * Svitavy - Ústí nad Labem 78:67 (20:15, 42:40, 64:51). Nejvíce bodů: Kovář 21, Puršl 16, Slezák 12, O’Brien 11, Kotásek 10 - Houška 17, Svejcar 14, Šotnar 10 * USK Praha - Pardubice 58:63 (16:23, 34:40, 44:55). Nejvíce bodů: Marič 14, Proleta 8, Mareš a Appleby po 7 - Vyoral 14, Švrdlík 13, Škranc 12.

8. kolo, sobota 9. listopadu, 18:00 hodin:
Opava - Pardubice, Svitavy - USK Praha, Kolín - Ústí nad Labem, Děčín - Hradec Králové (17:45), Olomoucko - Nymburk, Ostrava - Brno (17:30).

• 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.