Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dlouho hodně vyrovnanou podívanou podle předpokladů nabídlo ligové utkání mezi BK Olomoucko a Pardubicemi. Oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení, v závěru cenný úspěch po výsledku 82:69 pro sebe získali domácí.

Zpočátku proměnili domácí dva útoky a soupeři se naopak nedařilo. Ztratil dva míče a rychle prohrával 0:5, Hanáci ale jeho chyby více nepotrestali a na konci 5. minuty vedli pouze 9:6. Pak ovšem trefil první trojku střetnutí Palyza a po koši s faulem Josipoviče to bylo už 15:8. Po krátkém výpadku Pardubice v osmé minutě snížily na rozdíl koše, poslední okamžiky přesto patřily Olomoucku, a to vedlo 21:15 po první čtvrtině.
O dvě minuty později odskočili žlutí svému soupeři na rozdíl osmi bodů a měli míč. Místo dvouciferného náskoku přišla ztráta a Východočeši se začali postupně přibližovat. Podařilo se jím to v patnácté minutě a o chvíli později překlopil Půlpán na 23:24. Okamžitě přišla trojková odpověď Morgana, nicméně hosté si náskok vzali zpět a měli k dobru až šest bodů. V závěru Hanáci přidali a první půli ovládli v poměru 37:34.
Hosté, kteří postavili do zápasu pouze devět hráčů, po pauze nabrali dvoucifernou ztrátu (47:37), rozhodně je však tato situace nezlomila a po následujícím náporu po sérii 12:2 srovnali krok na 49:49. Domácí držel nad vodou především Morgan. Střílel, najížděl i přihrával a s jeho pomocí regionální reprezentant mohl deset minut před koncem za stavu 58:55 pomýšlet na úspěch.
Na začátku poslední periody zavelel na zteč šesti body v řadě kapitán Palyza. Nejprve proměnil tři trestné hody a pak přidal trojku a upravil na 68:59. Ani to klid do domácí sestavy nepřineslo a necelé tři minuty před koncem drželi pouze vedeni 70:66. Dokázali ovšem přidat rychlých pět bodů a to už na porážku nebezpečného protivníka stačilo.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments