Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jeden dobrý a jeden hodně těžký soupeř stojí basketbalistům BK Olomoucko v cestě do finálového turnaje Českého poháru. Ve středu narazí ve Slezsku na prvoligovou rezervu Opavy, v případě postupu čekají Hanáky 21. ledna Pardubice. Pořadatele tohoro utkání určí los.

„Český pohár má svoji prestiž a podle toho k soutěži přistupujeme. Chceme být úspěšní, rádi bychom se kvalifikovali do závěrečného turnaje pro čtyři nejlepší. Loni se to podařilo a bylo z toho pěkné třetí místo. Nebylo by špatné podobný úspěch zopakovat,“ říká sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
První překážkou budou hráči opavské rezervy, kterým v prvoligové skupině Východ zatím patří páté místo. V sestavě nastupuje řada mladých basketbalistů a několik zkušených hráčů. Tento výběr by neměl být extrémně těžkým soupeřem. „Naše porážka by byla velkou senzací a na té se určitě nechceme podílet. Věřím, že utkání v poklidu zvládneme. Potřebujeme dobře začít a nenechat protivníka vycítit, že by mohl mít šanci uspět,“ míní Pekárek.
Další kolo v případě postupu hanáckého klubu nabídne reprízu loňského čtvrtfinále. Soupeřem Olomoucka by byly Pardubice, které si postup mezi nejlepších osm vybojovaly již v prosinci, když vyhrály 90:67 na půdě ostravské Nové huti. „Místo zápasu určí los až po osmifinálových duelech. Pochopitelně bychom si přáli, abychom hráli doma. Pardubice jsou silné, na vlastní palubovce bychom měli větší šanci uspět,“ uvědomuje si sportovní manažer Olomoucka.
Pravděpodobní čtvrtfináloví soupeři už mají za sebou dva ligové souboje v probíhající sezóně. V obou případech uspěl reprezentant Olomouckého kraje. Na půdě soupeře vyhrál s přehledem 83:63, v domácím prostředí zvítězil 82:69, když Východočechy zlomil v poslední čtvrtině.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments