Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jeden dobrý a jeden hodně těžký soupeř stojí basketbalistům BK Olomoucko v cestě do finálového turnaje Českého poháru. Ve středu narazí ve Slezsku na prvoligovou rezervu Opavy, v případě postupu čekají Hanáky 21. ledna Pardubice. Pořadatele tohoro utkání určí los.

„Český pohár má svoji prestiž a podle toho k soutěži přistupujeme. Chceme být úspěšní, rádi bychom se kvalifikovali do závěrečného turnaje pro čtyři nejlepší. Loni se to podařilo a bylo z toho pěkné třetí místo. Nebylo by špatné podobný úspěch zopakovat,“ říká sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
První překážkou budou hráči opavské rezervy, kterým v prvoligové skupině Východ zatím patří páté místo. V sestavě nastupuje řada mladých basketbalistů a několik zkušených hráčů. Tento výběr by neměl být extrémně těžkým soupeřem. „Naše porážka by byla velkou senzací a na té se určitě nechceme podílet. Věřím, že utkání v poklidu zvládneme. Potřebujeme dobře začít a nenechat protivníka vycítit, že by mohl mít šanci uspět,“ míní Pekárek.
Další kolo v případě postupu hanáckého klubu nabídne reprízu loňského čtvrtfinále. Soupeřem Olomoucka by byly Pardubice, které si postup mezi nejlepších osm vybojovaly již v prosinci, když vyhrály 90:67 na půdě ostravské Nové huti. „Místo zápasu určí los až po osmifinálových duelech. Pochopitelně bychom si přáli, abychom hráli doma. Pardubice jsou silné, na vlastní palubovce bychom měli větší šanci uspět,“ uvědomuje si sportovní manažer Olomoucka.
Pravděpodobní čtvrtfináloví soupeři už mají za sebou dva ligové souboje v probíhající sezóně. V obou případech uspěl reprezentant Olomouckého kraje. Na půdě soupeře vyhrál s přehledem 83:63, v domácím prostředí zvítězil 82:69, když Východočechy zlomil v poslední čtvrtině.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-