Dobré odpoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po jednoznačném vítězství nad rezervou Opavy v poměru 112:67 postoupili basketbalisté BK Olomoucko do čtvrtfinále Českého poháru. Jediný úspěch je tak dělí od postupu do únorového finálového turnaje čtyř nejlepších týmů soutěže. V klíčovém utkání narazí na USK Praha, hrát se bude 21. ledna v Prostějově.

Favorizované Olomoucko přijelo ke středečnímu duelu s rezervou prvoligového týmu v plné sestavě a od začátku zápasu to bylo znát. Trojice Palyza, Douglas a Kouřil ovládla první pětiminutovku a po první čtvrtině vedli hosté o osmnáct bodů 30:12. Na dvouciferný rozdíl přitom odskočili už v průběhu čtvrté minuty, kdy Douglas trojkou stanovil průběžné skóre 13:3. Pak se z dálky trefili další tři hráči a domácí často nevěděli v obraně, kam dříve skočit.
Už od druhé čtvrtiny si Hanáci mohli dovolit velký počet střídání. Největší opory mohly odpočívat. Lukáš Palyza odehrál rovných deset minut, jen o něco delší čas na palubovce strávil Radovan Kouřil s Malikem Morganem. Javonte Douglas dokonce odehrál necelých devět minut, přesto k vítězství přispěl čtrnácti body a šesti doskoky. Také ve druhé čtvrtině Olomoucko zaznamenalo třicet bodů a vedlo 60:27.
Prvoligový soupeř se po návratu na hřiště snažil vyhrát alespoň jednu čtvrtinu, ani to se mu ale nepovedlo. Třetí desetiminutovku svěřenci kouče Predraga Benáčka získali v poměru 19:17, přestože hráli téměř výhradně mladí basketbalisté. Nejvíce byl vidět Dominik Štěpán, který přitom zasáhl do utkání až ve druhém poločase a stačil zaznamenat 21 bodů. Stejný počet nastřílel také František Váňa, který trefil pět trojek a výrazně se podílel na výsledku 79:44 po třiceti minutách.
Stejný hráč trefil necelé tři minuty před koncem stovku. K té přispěl sedmi body i Erik Klepač, další nadějný odchovanec Prostějova. Celkově se hráči ze střídačky podíleli na postupu jednasedmdesáti body.

HLASY TRENÉRŮ
David KLAPETEK – BK Opava „B“:
„Rozdíl mezi soupeři byl opravdu hodně vidět. Olomoucko se s rolí favorita vyrovnalo naprosto bez problémů. Soupeř na nás od začátku vletěl a šel si za svým cílem. Rozhodnuto bylo dříve, než bych si přál. Mladí kluci alespoň měli možnost vidět, že potřebují ještě hodně přidat, aby se dostali na ligovou úroveň. Ale snažili se i za rozhodnutého stavu a pár akcí se nám povedlo.“

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Bylo zřejmé, že pokud k utkání přistoupíme zodpovědně, bude rychle rozhodnuto, což se potvrdilo. Hlavní opory si první čtvrtinu odpracovaly a pak mohly odpočívat. Je dobře, že jsme mohli dát hodně minut mladým hráčům. Především ve třetí čtvrtině sice pár chyb udělali, mohli ale získat další zkušenosti v ostrém utkání. Měli jsme zápas pod kontrolou od úvodního rozskoku, tak jsem to chtěl.“

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-