Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po jednoznačném vítězství nad rezervou Opavy v poměru 112:67 postoupili basketbalisté BK Olomoucko do čtvrtfinále Českého poháru. Jediný úspěch je tak dělí od postupu do únorového finálového turnaje čtyř nejlepších týmů soutěže. V klíčovém utkání narazí na USK Praha, hrát se bude 21. ledna v Prostějově.

Favorizované Olomoucko přijelo ke středečnímu duelu s rezervou prvoligového týmu v plné sestavě a od začátku zápasu to bylo znát. Trojice Palyza, Douglas a Kouřil ovládla první pětiminutovku a po první čtvrtině vedli hosté o osmnáct bodů 30:12. Na dvouciferný rozdíl přitom odskočili už v průběhu čtvrté minuty, kdy Douglas trojkou stanovil průběžné skóre 13:3. Pak se z dálky trefili další tři hráči a domácí často nevěděli v obraně, kam dříve skočit.
Už od druhé čtvrtiny si Hanáci mohli dovolit velký počet střídání. Největší opory mohly odpočívat. Lukáš Palyza odehrál rovných deset minut, jen o něco delší čas na palubovce strávil Radovan Kouřil s Malikem Morganem. Javonte Douglas dokonce odehrál necelých devět minut, přesto k vítězství přispěl čtrnácti body a šesti doskoky. Také ve druhé čtvrtině Olomoucko zaznamenalo třicet bodů a vedlo 60:27.
Prvoligový soupeř se po návratu na hřiště snažil vyhrát alespoň jednu čtvrtinu, ani to se mu ale nepovedlo. Třetí desetiminutovku svěřenci kouče Predraga Benáčka získali v poměru 19:17, přestože hráli téměř výhradně mladí basketbalisté. Nejvíce byl vidět Dominik Štěpán, který přitom zasáhl do utkání až ve druhém poločase a stačil zaznamenat 21 bodů. Stejný počet nastřílel také František Váňa, který trefil pět trojek a výrazně se podílel na výsledku 79:44 po třiceti minutách.
Stejný hráč trefil necelé tři minuty před koncem stovku. K té přispěl sedmi body i Erik Klepač, další nadějný odchovanec Prostějova. Celkově se hráči ze střídačky podíleli na postupu jednasedmdesáti body.

HLASY TRENÉRŮ
David KLAPETEK – BK Opava „B“:
„Rozdíl mezi soupeři byl opravdu hodně vidět. Olomoucko se s rolí favorita vyrovnalo naprosto bez problémů. Soupeř na nás od začátku vletěl a šel si za svým cílem. Rozhodnuto bylo dříve, než bych si přál. Mladí kluci alespoň měli možnost vidět, že potřebují ještě hodně přidat, aby se dostali na ligovou úroveň. Ale snažili se i za rozhodnutého stavu a pár akcí se nám povedlo.“

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Bylo zřejmé, že pokud k utkání přistoupíme zodpovědně, bude rychle rozhodnuto, což se potvrdilo. Hlavní opory si první čtvrtinu odpracovaly a pak mohly odpočívat. Je dobře, že jsme mohli dát hodně minut mladým hráčům. Především ve třetí čtvrtině sice pár chyb udělali, mohli ale získat další zkušenosti v ostrém utkání. Měli jsme zápas pod kontrolou od úvodního rozskoku, tak jsem to chtěl.“

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments