Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle původního pavouka měli basketbalisté ve čtvrtfinále Českého poháru po roce opět narazit na Pardubice, nakonec ale vedení soutěže sáhlo k rozlosování všech postupujících a na Hanáky vyšel celek USK Praha. Los současně rozhodl o pořadatelství atraktivního zápasu a ten se bude hrát 21. ledna na palubovce prostějovského Sportcentra DDM.

„Vzhledem k možným variantám jsme s losem spokojeni. Teoreticky jsme mohli hrát na půdě Nymburka a to by rozhodně bylo horší. Máme možnost vysokoškolákům oplatit nedávnou ligovou porážku. Chceme vyhrát a postoupit do finálového turnaje,“ prozradil ambice týmu sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Ve čtvrtfinále dále vyzve 21. ledna Sluneta Ústí nad Labem Opavu, Svitavy v regionálním derby přivítají Pardubice. Program této fáze druhé nejvýznamnější domácí soutěže uzavře o dva dny později duel Kolína s Nymburkem. „Favoritem celé soutěže je pochopitelně Nymburk, další dvojice jsou ovšem docela vyrovnané a slibují dramatické souboje. Postupujícího určí jediné střetnutí, vše je vyrovnané,“ míní Pekárek.
Stále ve hře jsou tři ze čtyř účastníků loňského Final Four v Novém Jičíně. O další účast na finálovém turnaji bojuje obhájce z Nymburka, loni stříbrná Opava i bronzové Olomoucko. Po odehrání čtvrtfinálových klání dojde na oficiální los semifinále, který určí program prvního hracího dne Hyundai Final Four. To se letos odehraje 14. a 15. února v Městské sportovní hale v Plzni.
„Pokud bychom ve čtvrtfinále uspěli, znamenalo by to docela náročné cestování a také zařizování ubytování a dalších nezbytných záležitostí. Ale tuhle práci bychom dělali rádi. Český pohár bereme vážně a chceme se poprat o místa na stupních vítězů,“ říká sportovní manažer BK Olomoucko.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-