Příjemnou noc, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle původního pavouka měli basketbalisté ve čtvrtfinále Českého poháru po roce opět narazit na Pardubice, nakonec ale vedení soutěže sáhlo k rozlosování všech postupujících a na Hanáky vyšel celek USK Praha. Los současně rozhodl o pořadatelství atraktivního zápasu a ten se bude hrát 21. ledna na palubovce prostějovského Sportcentra DDM.

„Vzhledem k možným variantám jsme s losem spokojeni. Teoreticky jsme mohli hrát na půdě Nymburka a to by rozhodně bylo horší. Máme možnost vysokoškolákům oplatit nedávnou ligovou porážku. Chceme vyhrát a postoupit do finálového turnaje,“ prozradil ambice týmu sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Ve čtvrtfinále dále vyzve 21. ledna Sluneta Ústí nad Labem Opavu, Svitavy v regionálním derby přivítají Pardubice. Program této fáze druhé nejvýznamnější domácí soutěže uzavře o dva dny později duel Kolína s Nymburkem. „Favoritem celé soutěže je pochopitelně Nymburk, další dvojice jsou ovšem docela vyrovnané a slibují dramatické souboje. Postupujícího určí jediné střetnutí, vše je vyrovnané,“ míní Pekárek.
Stále ve hře jsou tři ze čtyř účastníků loňského Final Four v Novém Jičíně. O další účast na finálovém turnaji bojuje obhájce z Nymburka, loni stříbrná Opava i bronzové Olomoucko. Po odehrání čtvrtfinálových klání dojde na oficiální los semifinále, který určí program prvního hracího dne Hyundai Final Four. To se letos odehraje 14. a 15. února v Městské sportovní hale v Plzni.
„Pokud bychom ve čtvrtfinále uspěli, znamenalo by to docela náročné cestování a také zařizování ubytování a dalších nezbytných záležitostí. Ale tuhle práci bychom dělali rádi. Český pohár bereme vážně a chceme se poprat o místa na stupních vítězů,“ říká sportovní manažer BK Olomoucko.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments