Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 basketPouze Kamil Švrdlík a Jan Kratochvíl scházeli na prvních trénincích basketbalistů Prostějova před novou sezonou. Zatímco první se připravuje s národním týmem, druhý měl menší zdravotní potíže. Na kondiční soustředění už ale nová posila Orlů s týmem odcestovala. Individuální program po zranění achilovky má Jaroslav Prášil, po operaci kolene se do tréninkového procesu vrací také Dušan Pandula.

„Zatím můžeme být docela spokojeni. Po  dlouhé pauze se hráči dostavili v docela slušné kondici. Postupně přidáváme na objemech. Musíme zátěž zvyšovat opatrně, aby se nám to nevymstilo v podobě nějakého zranění,“ poznamenal na úvody přípravy trenér BK Prostějov Zbyněk Choleva.

Poté, co vedení klubu stabilizovalo situaci a nová sezóna by neměla přinést existenční okamžiky jako ta předchozí, mohou kouče trápit převážně jen zdravotní trable. Například stav kapitána Jaroslava Prášila se lepší pouze postupně. Choleva předpokládá, že operovaná noha snese velkou zátěž zhruba na pět týdnů. „Ale je to jen odhad. Jarda jde v týdnu k lékaři a po jeho vyšetření budeme chytřejší. Snad Prášilův návrat nebude trvat dlouho,“ přeje si kouč.

Lodivoda Orlů potěšil přístup nové posily Radka Nečase. Zkušený pivot má velkou chuť do tréninku a měl by patřit mezi opory týmu v příštím ligovém ročníku. Prakticky to samé platí také o dalších basketbalistech.

V nadcházejícím týdnu Orli absolvují kondiční soustředění v Novém Jičíně, kde budou mít k dispozici posilovnu, náročné běžecké terény, bazén i posilovnu. Příprava bude zaměřena především na fyzičku, herní situace budou hráči trénovat až později. „Chceme, aby především kondiční část byla pestrá. Budeme plavat, běhat a posilovat, v případě horšího počasí využijeme halu,“ nastínil  Choleva plán.

Postupně se plní také plán přátelských zápasů. Orli budou testovat svůj herní projev výhradně v domácím prostředí proti ligovým soupeřům. „Přesný program se ještě upřesňuje. Hledáme termíny, které budou vyhovovat oběma týmům. Měli bychom hrát například proti Opavě nebo Jindřichovu Hradci. Předpokládám, že před začátkem ligy odehrajeme osm zápasů,“ prozradil závěrem prostějovský trenér.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments