Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 basketPouze Kamil Švrdlík a Jan Kratochvíl scházeli na prvních trénincích basketbalistů Prostějova před novou sezonou. Zatímco první se připravuje s národním týmem, druhý měl menší zdravotní potíže. Na kondiční soustředění už ale nová posila Orlů s týmem odcestovala. Individuální program po zranění achilovky má Jaroslav Prášil, po operaci kolene se do tréninkového procesu vrací také Dušan Pandula.

„Zatím můžeme být docela spokojeni. Po  dlouhé pauze se hráči dostavili v docela slušné kondici. Postupně přidáváme na objemech. Musíme zátěž zvyšovat opatrně, aby se nám to nevymstilo v podobě nějakého zranění,“ poznamenal na úvody přípravy trenér BK Prostějov Zbyněk Choleva.

Poté, co vedení klubu stabilizovalo situaci a nová sezóna by neměla přinést existenční okamžiky jako ta předchozí, mohou kouče trápit převážně jen zdravotní trable. Například stav kapitána Jaroslava Prášila se lepší pouze postupně. Choleva předpokládá, že operovaná noha snese velkou zátěž zhruba na pět týdnů. „Ale je to jen odhad. Jarda jde v týdnu k lékaři a po jeho vyšetření budeme chytřejší. Snad Prášilův návrat nebude trvat dlouho,“ přeje si kouč.

Lodivoda Orlů potěšil přístup nové posily Radka Nečase. Zkušený pivot má velkou chuť do tréninku a měl by patřit mezi opory týmu v příštím ligovém ročníku. Prakticky to samé platí také o dalších basketbalistech.

V nadcházejícím týdnu Orli absolvují kondiční soustředění v Novém Jičíně, kde budou mít k dispozici posilovnu, náročné běžecké terény, bazén i posilovnu. Příprava bude zaměřena především na fyzičku, herní situace budou hráči trénovat až později. „Chceme, aby především kondiční část byla pestrá. Budeme plavat, běhat a posilovat, v případě horšího počasí využijeme halu,“ nastínil  Choleva plán.

Postupně se plní také plán přátelských zápasů. Orli budou testovat svůj herní projev výhradně v domácím prostředí proti ligovým soupeřům. „Přesný program se ještě upřesňuje. Hledáme termíny, které budou vyhovovat oběma týmům. Měli bychom hrát například proti Opavě nebo Jindřichovu Hradci. Předpokládám, že před začátkem ligy odehrajeme osm zápasů,“ prozradil závěrem prostějovský trenér.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments