Dobrý podvečer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžká zkouška čekala v sobotu prvoligové basketbalistky SK K2 Prostějov. Na domácí půdě nastoupil dvanáctý tým tabulky proti šestým Žabinám z Brna. Přestože o favoritovi utkání nemohlo být pochyb, domácí hráčky soupeřkám dokázaly dobře vzdorovat polovinu zápasu. Třetí čtvrtina utkání však rozhodla ve prospěch hostujícího celku, neboť Jihomoravanky zlepšily hru, zejména střelbu, a nakonec dokráčely k vítězství. Utkání sledoval v hledišti i Večerník.

Zprvu to však vypadalo, že by se z něj mohl radovat domácí tým. Prostějovanky hrály bojovně, nic soupeřkám nedávaly zadarmo. A po zásluze se dostaly do vedení. To postupně navýšily až na 8:0 a dokonale tak brněnského protivníka zaskočily. Postupně ale hostující tým vyrovnal hru. I tak se ale zejména díky bodům Neubauerové a Dufkové dařilo držet Žabiny zkrátka, střelkyně Máchová však krátce před koncem čtvrtiny vyrovnala na 10:10. Ovšem poslední slovo řekla domácí Frgalová, když proměnila dvojkový koš. Po ukončení čtvrtiny pak odešel jeden z rozhodčích za Dufkovou, které důrazně domlouval – hráčka si stěžovala na způsob pískání.
Druhá čtvrtina už tak dobrá pro Prostějov nebyla. Žabiny zlepšily střelbu a celkovou úspěšnost, Prostějovu se naopak nedařilo pod oběma koši. SK K2 trápila zejména Máchová, která už před půlkou zápasu zaknihovala 11 bodů. Na 18:20 z pohledu Prostějova snížila ještě Neubauerová, jenže Prostějovankám se nedařilo pokrývat doskoky. To se promítlo i do skóre, které nakonec narostlo na 21:31 v neprospěch domácího celku. Nic ale ještě nebylo ztraceno, desetibodový rozdíl v basketbalu zase tolik neznamená.
Druhou půli však hráčky Prostějova začaly špatně. Uvedla ji trojka Brna z dálky a postupně se, co se bodů týká, utkání proměnilo v souboj Neubauerové s Máchovou. Sebevědomí „kádvojek“ ale nahlodala pěkná akce Pogányové s Michalovou nebo trojka Buřtové z půlky hřiště. Domácí měly naopak velkou smůlu ve střelbě, přes snahu se ji nedařilo proměňovat a bodový rozdíl postupně narůstal. Stejně jako nervozita domácího trenéra. Ve třetí třetině se nechal slyšet, že když se na to hráčky chtějí v…t, že on na to taky s…e! Nakonec se Dufkové podařilo trochu zmírnit třetí čtvrtinu trojkou, ale zápas už byl prakticky rozhodnutý. To podtrhla poslední část, kdy v čase 3:48 se slovy „na to se nepotřebuji dívat“ odešel domácí trenér Švécar z hráčské lavice… Prostějovanky to nicméně nezlomilo, dál bojovaly a v závěru podaly vzdor skóre sympatický výkon, kdy Neubauerová i několik dalších hráček zejména díky trestným hodům mírnily porážku.

HLASY TRENÉRŮ
Pavel ŠVÉCAR - SK K2 Prostějov:
„Je těžké něco zhodnotit. Družstvo je prakticky v rozkladu, protože se nikomu nechce trénovat. A potom ta hra tak vypadá. Ze začátku měla děvčata nadšení, teď už tomu ale nechtějí dát nějakou iniciativu, nechodí na tréninky. Musíme to teď nějak dohrát a vypadá to, že příští sezónu ani nijak nebudeme ženy řešit...“
Petr KŘIVÁNEK - BK Žabiny Brno:
„V první čtvrtině jsme neproměňovali, soupeři se díky agresivitě dařilo prosazovat. Dařilo se jim také proměňovat dlouhé střely. Na můj vkus jsme dali strašně málo bodů. Hodně jsme pak zkvalitnili obranu, přechodnou část a hlavně střelbu. A taky jsme se vyrovnali s agresivitou domácích. Akorát mě mrzí, že i když to nebyl špatný basketbal, zvrhávalo se to. Přitom stav byl rozhodnutý a zdraví hráček je důležitější.. Nelíbil se mi přístup domácího trenéra, který podle mě hráčky k vyhrocení ještě burcoval, to mi přišlo zbytečné. Nikdo nechce, aby to soupeř vypouštěl, ale byly tam záludnosti, lokty zezadu, požďuchnutí, to je v soubojích hodně nebezpečné.“

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-