Dobrý podvečer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bez zraněného Radovana Kouřila, který sledoval zápas a současně ledoval pochroumaný kotník, reprezentanta Lukáše Palyzy a nemocného Adama Gogy absolvovali hráči BK Olomoucko přípravné utkání proti Hradci Králové. Sokoli byli minulou středu na palubovce prostějovského Sportcentra-DDM kvalitním protivníkem. Hanáci vyhráli 84:72 až po obranu v poslední čtvrtině.

První koše přinesly dalekonosné střely Váni a Sehnala, které zajistily domácímu výběru příjemné vedení. Hosté se navíc nedokázali dlouho prosadit, minuli i z trestných hodů a poprvé bodovali až v polovině páté minuty po trefě Lošonského za stavu 8:0. Pak ale zlepšili koncovku a druhou pětiminutovku vyhráli o jedenáct bodů, a proto nakonec i celou čtvrtinu v poměru 19:17.
Sokoli pak přidali ještě další koš, jejich náskok ale čtyřmi body v řadě vymazal Norwa, a když se v 15. minutě trefil Dedek, opět vedli - 24:23. Obrany pochopitelně nebyly nějak přehnaně důrazné, proto skóre na obou stranách narůstalo a v 18. minutě bylo vyrovnané 35:35. Dlouhé minuty přitom na hřišti strávili mladíci Štěpán a Klepač a ukazovali, že mají ligovou kvalitu. Poločas skončil z domácího pohledu 35:37.
Především novým hráčům utkání posloužilo k tomu, aby si ve vysokém tempu zvykali na herní systémy i na způsob bránění českých týmů. Sehranější Hradec ve 23. minutě vedl o sedm bodů 44:37. Domácí se pak několikrát přiblížili na rozdíl čtyř bodů, Východočeši však dokázali pokaždé odpovědět a deset minut před koncem střetnutí vstupovali do poslední periody za příznivého stavu 54:48.
V závěrečné pasáži Olomoucko přidalo v obraně a ve 34. minutě Rose po průniku pod koš vyrovnal na 60:60, načež vzápětí Dedek otočil skóre. Stejný hráč pak potrestal hradeckou ztrátu trojkou a tři minuty před koncem upravil na 70:67 pro domácí. V závěru přidal další trojky Rose a koncovka díky tomu proběhla v naprostém klidu. 


HLASY TRENÉRŮ
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Reprezentační přestávka je příliš dlouhá. Nemůžeme jenom trénovat, proto jsem rád, že se podařilo domluvit utkání s kvalitním soupeřem. Hradec Králové nás prověřil. Především noví hráči dostali další možnost, aby si zvykali na styl, jakým se hraje naše liga. Prostor navíc dostali mladí kluci a také další hráči z rotace. Chyb bylo hodně, ale od toho přípravné zápasy jsou. Zkusit si některé věci a zjistit, jestli fungují, nebo ne.“

Lubomír PETERKA – Hradec Králové:
„Měli jsme k dispozici omezenou sestavu, přesto jsme si dokázali dlouho na palubovce vyhovět a dostávali se do slibných střeleckých pozic. Šlo sice pouze o přípravný zápas, hlavně v poslední čtvrtině jsme se ale nechali zbytečně zatlačit. Nebyli jsme důrazní, hráči nedokázali v obraně přitvrdit. V posledních deseti minutách jsme udělali jenom jeden faul, to v mistrovském utkání nemůžeme opakovat.“

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-