Dobrý večer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První dva kvalifikační zápasy o postup na mistrovství Evropy mají za sebou hráči národního týmu. Do zápasů proti Dánsku a Litvě zasáhl také Lukáš Palyza. Češi dokázali v Pardubicích porazit Dány 75:71, v Litvě prohráli 89:97, když klíčovou ztrátu nabrali na začátku poslední čtvrtiny. Kapitán BK Olomoucko se mezi střelce nezapsal.

„V Pardubicích byla skvělá atmosféra. Hráči opět ukázali charakter, když bojovali jako lvi. Věděli jsme, že budeme mít nevýhodu na pivotech, obzvlášť při zranění Patrika Audy. Ostatní se s tím ale popasovali celkem dobře. S obranou můžeme být spokojení. Především mladí hráči občas udělali chybu, ale to je daň tomu, že takto mladí hrají v národním týmu. Do budoucna se jim tyto zkušenosti hodí,“ konstatoval po úvodním utkání trenér české reprezentace Ronen Ginzburg.
Palyza zasáhl i do střetnutí v Litvě, kde se také hrálo před skvělou kulisou. K atraktivitě zápasu výrazně přispěli také hosté. „Hráli jsme mnohem lépe než proti Dánsku. Tři čtvrtiny jsme hráli ne skvělý, ale velmi dobrý basketbal. Měli jsme objektivní problém na pivotu. V takovém zápase, jako byl ten dnešní, nám o to víc chyběl Ondra Balvín. Nakonec jsme za to zaplatili cenu. Jejich pivoti nás nakonec zabili. Zápas se rozhodl v těch dvou třech minutách na začátku čtvrté čtvrtiny. My jsme nedali otevřené střely a soupeř to potrestal,“ prohlásil kouč Ginzburg. „Ale opět se ukázalo, že jsme na dobré cestě a doufám, že to tak bude pokračovat,“ dodal.
Vrcholem první poloviny roku bude pro národní tým kvalifikace o postup na olympiádu v kanadské Viktorii. Ta proběhne v termínu od 23. do 28. června. Opora Olomoucka bude v dalším pokračování ligy bojovat o nominaci do výběru, který bude usilovat o účast na turnaji v Tokiu.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-