Dobrý podvečer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle předpokladů skončilo sobotní utkání skupiny A1 mezi BK Olomoucko a Nymburkem. Podruhé za sebou se hrálo v olomoucké Čajkaréně, domácí ale tentokrát podali přes porážku 73:90 dobrý výkon a v průběhu prvního poločasu se dokonce v několika případech dostali do vedení.

Nymburk od první minuty 6. kola nadstavbové části Kooperativa NBL hrál ve vysokém tempu a dokázal překonávat obranu domácího výběru. Už v průběhu 4. minuty Olomoucko prohrávalo 4:12 a pouze na několik okamžiků dokázalo ztrátu snížit. V 7. minutě už domácí ztráceli jedenáct bodů, když Benda trojkou upravil na 12:23. Následovala bodově slabší pasáž a po první periodě byl proto stav střetnutí 14:23.
Na začátku druhé čtvrtiny se domácím dlouho nedařilo, zaznamenali koš ze hry, naštěstí je v utkání držely přesné trestné hody. Střeleckou smůlu protrhl až ve 14. minutě trojkou Palyza a upravil na 24:32. Tím odstartoval domácí nápor, který přinesl nečekaný obrat. V 19. minutě dokonce Olomoucko vedlo a trojkou se o to opět postaral kapitán výběru. Nymburk pak odpověděl a upravil na 45:40 ve svůj prospěch po dvaceti minutách.
První body druhého poločasu zaznamenal Shelton, Nymburk měl přesto průběh pod kontrolou, což ukázal ve 26. minutě. Dvakrát po sobě agresivní obranou přinutil domácí ke ztrátě a odskočil na rozdíl dvanácti bodů. Hanáci pak ještě v několika případech srazili ztrátu na jednociferný rozdíl, v poslední minutě ale přišly další dvě zbytečné chyby a po nich Nymburk vedl 71:58.
V závěrečné desetiminutovce už mistr dokázal odpor protivníka zlomit. Ve 33. minutě Hanáci prohrávali 60:75 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Před zaplněnou halou se přesto až do konce snažili o co nejlepší výsledek. Podílela se na tom také nastupující generace, protože v závěru dostali prostor na palubovce i mladíci Lukáš Sychra a Erik Klepač.


HLASY TRENÉRŮ
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„My jsme se opravdu snažili, ale po všech vynucených změnách to pro nás ještě byl příliš těžký soupeř. Nymburk trestal všechny naše chyby, ukázal, jak má kvalitní a vyrovnaný tým. V tom u nás nemá konkurenci. Všichni hráči mají špičkovou úroveň a velkou kvalitu. Především ve druhém poločase jsme měli příliš mnoho ztrát a to proti týmům, jako je Nymburk, prostě nejde.“
Oren AMIEL – ERA Basketball Nymburk:
„Víme, že Olomoucko hraje chytře a hodně ofenzivně a snažili jsme se na to zaměřit. Na chvíli jsme na to během prvního poločasu zapomněli a dovolili jsme soupeři se vrátit do zápasu. Ale zareagovali jsme na to velmi dobře a dovedli jsme to k vítěznému konci. Máme za sebou náročné zápasy a před sebou další těžké utkání. Bojujeme o čtvrtfinále Ligy mistrů, proto je dobře, že jsme mohli rozložit zátěž na celý tým.“

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-