Dobrý večer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani na třetí pokus nedokázali v rozehrané sezóně basketbalisté BK Olomoucko porazit Opavu. V Čajkaréně v Olomouci, kde Hanáci odehráli duel 5. kola nadstavbové části Kooperativa NBL, prohráli vysoko 70:86. Během utkání byl jejich soupeř ve vedení třicet sedm minut.

V první čtvrtině vedli domácí pouze na samém začátku utkání, pak byla vždy vepředu o kousek Opava. V 6. minutě po trojce Klečky dokonce Hanáci prohrávali 6:12, v dalších minutách se ale začala trefovat především dvojice Josipovič, Arrington a skóre se začalo vyrovnávat. V závěrečné minutě čtvrtiny Arrington trojkou vyrovnal na 20:20 a skóre nezměnil ani pokus Klečky v poslední sekundě.
Průběh druhé desetiminutovky výrazně ovlivnil její začátek. Během tří minut Opava zaznamenala deset bodů v řadě a nepolevila ani v dalších okamžicích utkání. V 17. minutě po koši Klečky dokonce Slezané natáhli svůj náskok až na 42:28, když trestali chyby domácí obrany. Olomoucko mělo problém především při střelbě z dálky, když do přestávky proměnili jedinou trojku a díky tomu prohrávalo 34:45.
Na začátku třetí periody se chvíli zdálo, že se domácí vrátí do zápasu. Ve dvou případech stáhli ztrátu na sedm bodů, pak ale obvykle chybovali pod vlastním košem a neuhlídali střelce z dálky. Například v průběhu 25. minuty zůstal dvakrát po sobě na trojce naprosto osamocený Švandrlík a ani jednou nabídnutou šancí nepohrdl. Přesto Olomoucko drželo po třiceti minutách při stavu 54:62 naději na obrat.
V poslední části doplatili Hanáci na nepřesné zakončení. V téměř ideálních pozicích selhal dvakrát Josipovič, jednoduchou střelu neproměnil ani Shelton a Opava tyto výpadky trestala. Když bosenský pivot zahodil další nabídnutou šanci ve 37. minutě a z protiútoku Klečka zvýšil na 78:62, bylo rozhodnuto.


HLASY TRENÉRŮ
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Výsledek je naprosto zasloužený. Před zápasem dostali hráči dva hlavní úkoly. Pohlídat si soupeřův doskok a nedovolit opavským hráčům otevřené střelce z dálky. V obou případech jsme selhali. Přitom nás Opava nezaskočila. Věděli jsme, že z dálky vyšle minimálně třicet střel. Jen jsem nechtěl, aby to byly pokusy bez obrany, a přesně to se nám téměř pravidelně stávalo.“
Petr CZUDEK – BK Opava:
„Zpočátku oba týmy chybovaly a ztrácely míče, z toho jsme se ale dokázali rychle dostat. Bylo poznat, že domácí mají v sestavě hodně nových hráčů a toho jsme využili. Dobré utkání v dresu soupeře odehrál František Váňa, na všechno ale sám nestačil. Podařilo se nám eliminovat střelce Lukáše Palyzu. V průběhu utkání bylo vidět, že víme, co chceme hrát, to mi udělalo radost.“

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-