Dobrý podvečer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stále existují okamžiky, kdy basketbalisté BK Olomoucko rozeberou obranu soupeře přesně provedenou kombinací a k zakončení se dostane naprosto volný hráč. Po několika změnách v sestavě ale také často přichází střely po individuálních akcích, které při dobré defenzivě protivníků mají menší šanci na úspěch. Důvod je evidentní – výrazně obměněný kádr potřebuje prostor, aby si nově příchozí basketbalisté zvykli na nové spoluhráče.

„Díky všem změnám jsme se v čase vrátili téměř na začátek přípravy, někdy do srpna loňského roku… Tehdy ale byl prostor na zapracování nováčků do týmu. Na všechno byl čas, který teď nemáme,“ uvědomuje si trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Z kádru postupně vypadl Javonte Douglas, Malik Morgan a Radovan Kouřil. Vesměs šlo o hráče základní rotace. Zkouška Trevante Drye nevyšla, L. R. Rose a Duke Shelton vedení klubu už zaujali. Ligovou kvalitu mají, zatím ovšem s týmem hledají společnou řeč, což platí také o poslední posile. Kijuan Jakeem Arrington má velkou chuť ukázat své přednosti, na obou polovinách hřiště někdy volí méně výhodné varianty.
„Je to vlastně logické. Tým musí dostat prostor, aby se sehrál. K tomu slouží přestávka mezi mistrovskými ročníky a přípravné zápasy. To jsou věci, které se prostě nedají přeskočit,“ připomíná Benáček.
Pro mužstvo tak budou mít podobný charakter zápasy v nadstavbové části Kooperativa NBL. Olomoucko je ve složité situaci, protože ve zbývajících duelech skupiny A1 potřebuje současně vyhrávat, aby si zajistilo co nejvýhodnější pozici před vyřazovací částí. „Je to pro všechny hodně náročné. Uděláme maximum, abychom do play-off šli v co nejlepší formě,“ říká kouč týmu.

 

 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-