Dobrý podvečer, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mužská nejvyšší basketbalová soutěž Kooperativa NBL zatím zůstává přerušena a její vedení bude ve středu 18. března jednat o dalším osudu probíhající sezóny 2019/2020. Obecně se však předpokládá, že bude ukončena podobně jako Renomia Ženská basketbalová liga, kterou Česká basketbalová federace ukončila a mistrem vyhlásila celek ZVVZ USK Praha. Ten totiž bez porážky ovládl základní část soutěže. „Vše se projedná se zástupci klubů,“ uvedl Zdeněk Ringsmuth, šéf soutěže.

Jednotlivé kluby většinou netrénují a čekají na rozhodnutí. Probírají se různé scénáře. „Hala je zavřená, tréninky jsou zrušené. Myslím si, že se soutěž nedohraje a sezóna bude předčasně ukončena,“ prohlásil sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
V podobném duchu hovoří také trenéři a manažeři dalších ligových klubů. „Neumím si představit, že začneme hrát za měsíc, jak se vše dohraje,“ říká hradecký kouč Lubomír Peterka. „Pokud se opravdu bude řešit to, že se nedohraje, tak pak se také musí vyřešit, kdo bude NBL hrát i v příští sezóně. Řešení je několik, při všech bude někdo nespokojený,“ míní Peterka.
Také v Děčíně čekají na klíčové jednání České basketbalové federace a Asociace ligových klubů. „Pak budeme dělat nějaké kroky. Opíráme se o fakta, liga je teď přerušená,“ pronesl Jakub Důra, sportovní manažer děčínských basketbalistů. Manažer ústeckých basketbalistů Tomáš Hrubý si myslí, že se hrát nebude. „Kluci se basketbalově udržují, ale nedovedu si představit, že za měsíc budou ve stejné kondici jako teď. Propadám skepsi, že se liga zruší,“ přiznává Hrubý, podle něhož by byl problém i s nasazením zahraničních posil. „Třeba Američané se můžou vrátit i po limitu, ale půjdou do karantény,“ připomenul.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-