Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 orli_prievidzaPrvní přípravné utkání na nový ročník mají ze sebou basketbalisté Prostějova. Do premiérového duelu proti slovenské Prievidzi šli s novým názvem a hlavně z plného tréninku, přesto dokázali zvítězit 73:61. V zápase se představilo pouze sedm Orlů, neboť v sestavě kvůli reprezentačním povinnostem scházel Kamil Švrdlík a chyběla také trojice Ondřej Kohout, Dušan Pandula, Jaroslav Prášil.

Orli Prostějov  - BC Prievidza 73:61 (28:9, 44:35, 61:49)

Body Prostějova: Slezák 25, Bohačík 16, Marko 13, Nečas 8, Bratčenkov 8, Polášek 3, Kratochvíl 1.
Diváků: 200

Domácí o vítězství rozhodli už na začátku střetnutí. Rychle získali vedení 11:3 a svůj náskok navyšovali výbornou střelbou z velké vzdálenosti. V průběhu první čtvrtiny proměnili sedm trojkových pokusů. Čtyři z nich měl na svědomí Pavel Slezák a také díky tomu Hanáci po deseti minutách vedli 28:9.

Hosté, kteří se opírali především o hru dvou pohyblivých Američanů, ve druhé části střetnutí na palubovce začali kousat. Zvýšili důraz v obraně a ve 14. minutě už domácí vedli pouze 28:20. Orlům na několik minut odešla střelba. Během šesti minut zaznamenali pouze pět bodů, přesto v poločase vedli 44:35.

Náskok Orlů se také po přestávce pohyboval kolem deseti bodů. Basketbalisté Prievidze neustále cítili šanci na obrat zápasu, srážely se však často zbytečné fauly, díky nimž se nemohli dostat do většího tlaku.

Domácí přes některé nepřesnosti v přechodu do útoku také z tohoto důvodu drželi po třiceti minutách vedení 61:49.

Na jednociferný rozdíl se skóre ztenčilo naposledy ve 34. minutě, kdy slovenský soupeř upravil na 56:65. Sestava Zbyňka Cholevy dokázala rychle kontrovat a zajistila si celkové vítězství 73:61. Hrdinou duelu byl Pavel Slezák, autor pětadvaceti bodů. Ve chvíli, kdy musel v závěru po páté chybě opustit palubovku, vyprovázel jej uznalý potlesk slušně zaplněných ochozů.


Pohledem trenéra:

Zbyněk CHOLEVA - Orli Prostějov:
„Rozhodla naše střelecká úspěšnost na začátku zápasu. Když nám to tak bude padat v sezoně, bude to dobré. Jinak ale utkání neslo znaky přípravy. Přece jen jsme do utkání šli z hrubé přípravy a hře chyběla lehkost. Navíc léčíme menší zdravotní problémy a díky tomu je prostor na pilování kombinací omezený. I s tím jsme si poradili, protože některé signály mají hráči z loňské sestavy zažité. Celkově jsme byli lepší než soupeř, vítězství ale v žádném případě nepřeceňujeme. Do začátku ligy toho musíme ještě hodně zlepšit.“

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments