Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 orli_prievidzaPrvní přípravné utkání na nový ročník mají ze sebou basketbalisté Prostějova. Do premiérového duelu proti slovenské Prievidzi šli s novým názvem a hlavně z plného tréninku, přesto dokázali zvítězit 73:61. V zápase se představilo pouze sedm Orlů, neboť v sestavě kvůli reprezentačním povinnostem scházel Kamil Švrdlík a chyběla také trojice Ondřej Kohout, Dušan Pandula, Jaroslav Prášil.

Orli Prostějov  - BC Prievidza 73:61 (28:9, 44:35, 61:49)

Body Prostějova: Slezák 25, Bohačík 16, Marko 13, Nečas 8, Bratčenkov 8, Polášek 3, Kratochvíl 1.
Diváků: 200

Domácí o vítězství rozhodli už na začátku střetnutí. Rychle získali vedení 11:3 a svůj náskok navyšovali výbornou střelbou z velké vzdálenosti. V průběhu první čtvrtiny proměnili sedm trojkových pokusů. Čtyři z nich měl na svědomí Pavel Slezák a také díky tomu Hanáci po deseti minutách vedli 28:9.

Hosté, kteří se opírali především o hru dvou pohyblivých Američanů, ve druhé části střetnutí na palubovce začali kousat. Zvýšili důraz v obraně a ve 14. minutě už domácí vedli pouze 28:20. Orlům na několik minut odešla střelba. Během šesti minut zaznamenali pouze pět bodů, přesto v poločase vedli 44:35.

Náskok Orlů se také po přestávce pohyboval kolem deseti bodů. Basketbalisté Prievidze neustále cítili šanci na obrat zápasu, srážely se však často zbytečné fauly, díky nimž se nemohli dostat do většího tlaku.

Domácí přes některé nepřesnosti v přechodu do útoku také z tohoto důvodu drželi po třiceti minutách vedení 61:49.

Na jednociferný rozdíl se skóre ztenčilo naposledy ve 34. minutě, kdy slovenský soupeř upravil na 56:65. Sestava Zbyňka Cholevy dokázala rychle kontrovat a zajistila si celkové vítězství 73:61. Hrdinou duelu byl Pavel Slezák, autor pětadvaceti bodů. Ve chvíli, kdy musel v závěru po páté chybě opustit palubovku, vyprovázel jej uznalý potlesk slušně zaplněných ochozů.


Pohledem trenéra:

Zbyněk CHOLEVA - Orli Prostějov:
„Rozhodla naše střelecká úspěšnost na začátku zápasu. Když nám to tak bude padat v sezoně, bude to dobré. Jinak ale utkání neslo znaky přípravy. Přece jen jsme do utkání šli z hrubé přípravy a hře chyběla lehkost. Navíc léčíme menší zdravotní problémy a díky tomu je prostor na pilování kombinací omezený. I s tím jsme si poradili, protože některé signály mají hráči z loňské sestavy zažité. Celkově jsme byli lepší než soupeř, vítězství ale v žádném případě nepřeceňujeme. Do začátku ligy toho musíme ještě hodně zlepšit.“

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Muzejní noc
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Semo Smržice
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments