Dobré dopoledne, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Především v teoretické rovině řeší sportovní kluby budoucnost a příští sezónu. Důvodem je nejistota. Nikdo zatím nedokáže odpovědět, kdy se podaří současná pandemie zastavit. Platí to pochopitelně také pro nejvyšší basketbalovou soutěže a klub BK Olomoucko.

„Pro všechny je to náročná zkouška. Jsme v situaci, kterou neznáme. Nikoho by nenapadlo, že se něco takového může stát. Stalo se. Musíme se s tím nějak vypořádat. Život půjde dál a věříme, že i sport se zase rozběhne,“ doufá Predrag Benáček, kouč týmu, který sídlí v Prostějově a reprezentuje celý kraj.
Už v průběhu nadstavbové části obvykle kluby pracovaly na kádrech pro další soutěžní ročník. Jednaly o posilách, nových smlouvách pro hráče aktuální sestavy, sledovaly především zahraniční basketbalisty a uvažovaly, zda s nimi prodlouží kontrakty. Nic z toho tentokrát neplatí.
„U Američanů, kteří přišli v průběhu sezóny, už tuto možnost mít nebudeme. Odcestovali domů, klub jim zajistil letenky. Dohoda s nimi byla snadná, všichni momentální situaci pochopili,“ poznamenal sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Vedení bude komunikovat především s českými hráči, kteří tvořili základní osu poslední sestavy. Cílem je udržet co největší počet hráčů z kádru. Někteří mají platnou smlouvu i pro příští ročník, s dalšími se bude jednat o podmínkách případných nových kontraktů. U zahraničních basketbalistů je však situace odlišná. V nejisté době je vše složitější, což uznávají i další kluby Kooperativa NBL. „Máme vyhlédnuté i případné posily, bohužel jednání se ale zastavila. Souvisí to i s případnou naší účastí v pohárové Evropě, do které jsme chtěli,“ připouští potíže například ředitel BK Opava Kamil Vajda.
Jednotlivé týmy také sčítají ekonomické ztráty a uvědomují si, že situace není příznivá. „Situace je stále relativně čerstvá, nicméně ekonomické dopady budou pochopitelně veliké. V klubu samozřejmě připravujeme krizové scénáře a rozpočty a jednáme, jak dál,“ nechal se slyšet například generální manažer Pardubic Martin Marek.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar