Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 bkTaké druhé přípravné utkání na nový ročník Mattoni NBL prostějovští Orli zvládli. Po Prievidzi si v úterním podvečeru uplynulého týdne poradili s Opavou. Domácí vedli téměř v celém zápase. Nakonec zvítězili 77:65, když soupeři dovolili snížit na přijatelný rozdíl až v poslední čtvrtině. Hanáci proměnili hned první střelecký pokus, a i když Opava vyrovnala, skóre se rychle posouvalo předpokládaným směrem. Domácí, kteří již do hry nasadili také Dušana a Pandulu, vedli v 7. minutě 15:8 a první čtvrtinu zakončili s výsledkem 23:12.

 

Náskok kolem deseti bodů drželi Orli také v dalším průběhu. V 15. minutě sice Slezané snížili na 30:21 z pohledu domácích, závěr poločasu ale patřil svěřencům Zbyňka Cholevy.

V rychlém sledu zakončili několik útočných akcí a navýšili své vedení na 46:30. Také po změně stran basketbalisté Prostějova drželi svižné tempo, i když často míchali sestavou. Ve 26. minutě už měli k dispozici náskok dvaceti bodů (57:37) a bez větších potíží mířili za dalším úspěchem.  Vysoké vedení hráče ukolébalo a Opava začala na začátku poslední čtvrtiny stahovat. Dostala se až na rozdíl deseti bodů a dvě minuty před koncem stále držela naději na dramatickou koncovku. Závěr utkání si přesto Orli pohlídali a uspěli také ve druhém přípravném střetnutí.

Stejně jako v minulém ligovém ročníku se domácí opírali o větší počet dvouciferných střelců. Proti Opavě hned pět basketbalistů překonalo dvoucifernou hranici. V tomto týdnu zajíždějí svěřenci kouče Cholevy k odvetě do Opavy, a to hned zítra, tj. v úterý 10. září. V dalším týdnu přivítají slovenské duo . 18. září Komárno a 20. a 21. září Inter Bratislava. Do mistrovské soutěže vstoupí Orli domácím utkáním s Ústím nad Labem 12. října.

BK Prostějov - BK Opava 77:65 (23:12, 46:30, 64:45)

Sestava a body Prostějova:
Pandula 17, Bratčenkov, Kohout 16, Marko 10, Nečas, Kratochvíl 3, Slezák 2.
Sestava a body Opavy:
Djukanovič 13, Kramný 10, Šiřina 8, Dokoupil, Blažek, Gniadek 7, Klečka, Toth 5, Sokolovský 3

POHLEDEM TRENÉRA:
Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:
„Přípravné zápasy se vždy hodnotí obtížně. Jdeme do nich z plného tréninku, hra je často taková neurovnaná. Proti Opavě to bylo docela tvrdé střetnutí, které jsme zvládli. Občas jsme ale měli problémy na útočné polovině a také při přechodu do ofenzivy. Trochu mě mrzí, že jsme pod dojmem vysokého vedení polevili a v poslední čtvrtině dovolili soupeři stáhnout konečný výsledek.
Petr CZUDEK - BK Opava:
„Zahrát si s vicemistrem je vždy zážitek a užitečná konfrontace. Soupeř byl lepší, přesto jsme v některých pasážích hráli docela slušně. Měl jsem možnost vidět v utkání zkoušeného Černohorce Djukanoviče a ten si nevedl špatně. Pokud to bude možné, byl bych rád, kdyby u nás zůstal.“


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments