Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 orliPodesáté v řadě budou sportovní fanoušci chodit na basketbal nejvyšší tuzemské kvality. Tým Orli Prostějov je pod novým vedením, sportovně ovšem bude navazovat na výsledky BK Prostějov. Tento klub od svého postupu mezi elitu pokaždé bral medaili. Noví Orli se pokusí přidat desátý cenný kov v řadě a vzhledem ke kvalitě kádru by postavení mimo stupně vítězů bylo po skončení Mattoni NBL zklamáním.

Faktem však je, že opět se bude hrát pouze o stříbrné medaile. Rozpočet giganta z Nymburku by stačil bez potíží zabezpečit všechny ostatní ligové týmy na celou sezonu. Této síle se dá možná odolat v jenom zápase, v play-off, kde se bude hrát série na tři vítězství, je to ale prakticky nemožné.

Nejvyšší česká soutěž Mattoni NBL bude v novém ročníku postrádat zpestření v podobně slovenského účastníka. Je to možná škoda, protože Levice dokázaly potrápit celou řadu silných mužstev a české týmy si na půdě soupeře užily pořádně bouřlivou atmosféru, která na domácích palubovkách často chybí. Přesto bude mít nejvyšší česká soutěž slušný náboj. O postup do osmičlenného play-off bude usilovat minimálně deset týmů, každé utkání proto bude mít svůj náboj.

Vysoce atraktivní budou zápasy prostějovských Orlů. Ve většině zápasů budou v roli favorita, díky tomu bude zajímavé sledovat, jak se jim bude v této pozici dařit. Většina Orlů má navíc za sebou nejlepší sezonu v kariéře. A teď se budou snažit ještě více posunout svoji výkonnost. Když se to podaří, mají šanci na další úspěch. Tím by byl bezesporu znovu postup do finále. Proti budou především Pardubice, Děčín, Ostrava či Kolín.

40 partneriNebezpečné protivníky Orli ale umí porazit a v minulosti to často ukázali. Také z tohoto důvodu právem myslí na páté stříbro v řadě. Obzvlášť, když složení kádru zůstalo takřka nedotknuto, ba co víc je i vhodně doplněno. Klid dodává i získání nového generálního partnera, kterým se stal tradiční regionální podnik Železárny-Anahütte. S jeho podporou by již nemělo nastat období půstu, kdy na účty všech zaměstnanců jaksi nechodily potřebné a zasloužené odměny. Loňská krize, která dospěla dokonce až do existenčních potíží, s sebou přineslo mnoho nepěkného, ale také dokázala tým i celý klub více stmelit. Následoval také průvan ve vedení, v němž již dnes nejsou ani boss Milan Matzenauer, ani generální manažer Petr Fridrich a ani vedoucí týmu Michal Pekárek. Chod oddílu naopak ovládli basketbaloví starousedlíci v čele s Ivanem Pospíšilem, Michalem Müllerem a Emilem Remencem.

A ti by měli být zárukou jistého prostějovského nadšení a entuziasmu.

Prostě, v nadcházejících měsících se je pod koši na co těšit. Orli jsou do nové sezóny s novým názvem, novým logem, novým vedením i novým sponzorem, ale s již známými ambicemi a touhou naklonit si na svoji stranu fanoušky.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments