Dobré dopoledne, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 orliPodesáté v řadě budou sportovní fanoušci chodit na basketbal nejvyšší tuzemské kvality. Tým Orli Prostějov je pod novým vedením, sportovně ovšem bude navazovat na výsledky BK Prostějov. Tento klub od svého postupu mezi elitu pokaždé bral medaili. Noví Orli se pokusí přidat desátý cenný kov v řadě a vzhledem ke kvalitě kádru by postavení mimo stupně vítězů bylo po skončení Mattoni NBL zklamáním.

Faktem však je, že opět se bude hrát pouze o stříbrné medaile. Rozpočet giganta z Nymburku by stačil bez potíží zabezpečit všechny ostatní ligové týmy na celou sezonu. Této síle se dá možná odolat v jenom zápase, v play-off, kde se bude hrát série na tři vítězství, je to ale prakticky nemožné.

Nejvyšší česká soutěž Mattoni NBL bude v novém ročníku postrádat zpestření v podobně slovenského účastníka. Je to možná škoda, protože Levice dokázaly potrápit celou řadu silných mužstev a české týmy si na půdě soupeře užily pořádně bouřlivou atmosféru, která na domácích palubovkách často chybí. Přesto bude mít nejvyšší česká soutěž slušný náboj. O postup do osmičlenného play-off bude usilovat minimálně deset týmů, každé utkání proto bude mít svůj náboj.

Vysoce atraktivní budou zápasy prostějovských Orlů. Ve většině zápasů budou v roli favorita, díky tomu bude zajímavé sledovat, jak se jim bude v této pozici dařit. Většina Orlů má navíc za sebou nejlepší sezonu v kariéře. A teď se budou snažit ještě více posunout svoji výkonnost. Když se to podaří, mají šanci na další úspěch. Tím by byl bezesporu znovu postup do finále. Proti budou především Pardubice, Děčín, Ostrava či Kolín.

40 partneriNebezpečné protivníky Orli ale umí porazit a v minulosti to často ukázali. Také z tohoto důvodu právem myslí na páté stříbro v řadě. Obzvlášť, když složení kádru zůstalo takřka nedotknuto, ba co víc je i vhodně doplněno. Klid dodává i získání nového generálního partnera, kterým se stal tradiční regionální podnik Železárny-Anahütte. S jeho podporou by již nemělo nastat období půstu, kdy na účty všech zaměstnanců jaksi nechodily potřebné a zasloužené odměny. Loňská krize, která dospěla dokonce až do existenčních potíží, s sebou přineslo mnoho nepěkného, ale také dokázala tým i celý klub více stmelit. Následoval také průvan ve vedení, v němž již dnes nejsou ani boss Milan Matzenauer, ani generální manažer Petr Fridrich a ani vedoucí týmu Michal Pekárek. Chod oddílu naopak ovládli basketbaloví starousedlíci v čele s Ivanem Pospíšilem, Michalem Müllerem a Emilem Remencem.

A ti by měli být zárukou jistého prostějovského nadšení a entuziasmu.

Prostě, v nadcházejících měsících se je pod koši na co těšit. Orli jsou do nové sezóny s novým názvem, novým logem, novým vedením i novým sponzorem, ale s již známými ambicemi a touhou naklonit si na svoji stranu fanoušky.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments