Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 orliPodesáté v řadě budou sportovní fanoušci chodit na basketbal nejvyšší tuzemské kvality. Tým Orli Prostějov je pod novým vedením, sportovně ovšem bude navazovat na výsledky BK Prostějov. Tento klub od svého postupu mezi elitu pokaždé bral medaili. Noví Orli se pokusí přidat desátý cenný kov v řadě a vzhledem ke kvalitě kádru by postavení mimo stupně vítězů bylo po skončení Mattoni NBL zklamáním.

Faktem však je, že opět se bude hrát pouze o stříbrné medaile. Rozpočet giganta z Nymburku by stačil bez potíží zabezpečit všechny ostatní ligové týmy na celou sezonu. Této síle se dá možná odolat v jenom zápase, v play-off, kde se bude hrát série na tři vítězství, je to ale prakticky nemožné.

Nejvyšší česká soutěž Mattoni NBL bude v novém ročníku postrádat zpestření v podobně slovenského účastníka. Je to možná škoda, protože Levice dokázaly potrápit celou řadu silných mužstev a české týmy si na půdě soupeře užily pořádně bouřlivou atmosféru, která na domácích palubovkách často chybí. Přesto bude mít nejvyšší česká soutěž slušný náboj. O postup do osmičlenného play-off bude usilovat minimálně deset týmů, každé utkání proto bude mít svůj náboj.

Vysoce atraktivní budou zápasy prostějovských Orlů. Ve většině zápasů budou v roli favorita, díky tomu bude zajímavé sledovat, jak se jim bude v této pozici dařit. Většina Orlů má navíc za sebou nejlepší sezonu v kariéře. A teď se budou snažit ještě více posunout svoji výkonnost. Když se to podaří, mají šanci na další úspěch. Tím by byl bezesporu znovu postup do finále. Proti budou především Pardubice, Děčín, Ostrava či Kolín.

40 partneriNebezpečné protivníky Orli ale umí porazit a v minulosti to často ukázali. Také z tohoto důvodu právem myslí na páté stříbro v řadě. Obzvlášť, když složení kádru zůstalo takřka nedotknuto, ba co víc je i vhodně doplněno. Klid dodává i získání nového generálního partnera, kterým se stal tradiční regionální podnik Železárny-Anahütte. S jeho podporou by již nemělo nastat období půstu, kdy na účty všech zaměstnanců jaksi nechodily potřebné a zasloužené odměny. Loňská krize, která dospěla dokonce až do existenčních potíží, s sebou přineslo mnoho nepěkného, ale také dokázala tým i celý klub více stmelit. Následoval také průvan ve vedení, v němž již dnes nejsou ani boss Milan Matzenauer, ani generální manažer Petr Fridrich a ani vedoucí týmu Michal Pekárek. Chod oddílu naopak ovládli basketbaloví starousedlíci v čele s Ivanem Pospíšilem, Michalem Müllerem a Emilem Remencem.

A ti by měli být zárukou jistého prostějovského nadšení a entuziasmu.

Prostě, v nadcházejících měsících se je pod koši na co těšit. Orli jsou do nové sezóny s novým názvem, novým logem, novým vedením i novým sponzorem, ale s již známými ambicemi a touhou naklonit si na svoji stranu fanoušky.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments