Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 logo BK Orli ProstejovSilného spojence získalo před novou sezonou vedení prostějovského basketbalu. Hlavním partnerem klubu s novým názvem ORLI PROSTĚJOV se stala společnost Železárny-Annahütte. Úspěšná firma se rozhodla, že bude tým finančně podporovat nejen v současné nelehké době, ale půjde o partnera, který chce úřadujícím vicemistrům pomáhat delší dobu. „V loňské sezoně jsme sledovali boj sedmi statečných o co nejlepší výsledek. Imponoval nám. Byl to jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli basketbal podpořit. Byl to nádherný příběh a chceme být u jeho pokračování,“ řekl Libor Svoboda, jednatel společnosti Železárny-Annahütte s. r. o. a tím i osvětlil, proč se firma rozhodla stát hlavním partnerem prostějovských Orlů. Ostatně sport ve městě podporuje již řadu let, když mimo jiné byla na začátku vzestupu volejbalistek. V pozici hlavního sponzora pomohla družstvu získat dominantní postavení v české extralize. Nově se rozhodla vstoupit do dalšího sportovního odvětví. „Chceme pomoci udržet basketbal v našem městě. Tak, aby v Prostějově byla vidět naše stopa také po stránce sportovní,“ poznamenal Svoboda a potvrdil, že nepůjde o jednorázovou pomoc. „Budeme klub podporovat delší dobu,“ ujistil.

Právě získání silného partnera bylo rozhodujícím impulsem pro klubový management, který zvažoval, na jaké úrovni se bude hrát mužský basketbal. Existovala totiž varianta, že tým nastoupí „jen“ do první ligy. Dohoda s Železárnami-Annahütte pomohla k tomu, že Orli zůstávají mezi elitou a budou se prát o další úspěchy v nejvyšší soutěži.

„Občanské sdružení převzalo ligový tým od února. Byl doslova v agónii, přesto se podařilo sezonu dohrát a byla tady otázka, co bude dál. Naštěstí se nám podařilo najít silného sponzora. Díky tomu můžeme pokračovat v Mattoni NBL,“ prohlásil předseda klubu Orli Prostějov Ivan Pospíšil.

Hlavní partner basketbalistů nezastírá, že podporu tohoto sportovního odvětví na nejvyšší úrovni bere současně jako svoji prezentaci a potvrzení pozice jedné z nejsilnějších firem v regionu. „V příštím roce chceme zahájit stavbu nového závodu. Rozšíření výrobních kapacit a podpora basketbalu je zajímavé spojení,“ poznamenal Svoboda.

Stabilita klubu by se měla projevit také na palubovce. Hráčům bylo ještě před podpisem smluv sděleno, že sezona je finančně zajištěna. „Vedení se nám snaží vytvořit podmínky, abychom se my hráči soustředili jen a jen na basket, to je oproti minulé sezoně rozdíl. Samozřejmě všichni věříme, že se ty problémy nebudou opakovat,“ přeje si rozehrávač prostějovských Orlů Roman Marko.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments