Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 logo BK Orli ProstejovSilného spojence získalo před novou sezonou vedení prostějovského basketbalu. Hlavním partnerem klubu s novým názvem ORLI PROSTĚJOV se stala společnost Železárny-Annahütte. Úspěšná firma se rozhodla, že bude tým finančně podporovat nejen v současné nelehké době, ale půjde o partnera, který chce úřadujícím vicemistrům pomáhat delší dobu. „V loňské sezoně jsme sledovali boj sedmi statečných o co nejlepší výsledek. Imponoval nám. Byl to jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli basketbal podpořit. Byl to nádherný příběh a chceme být u jeho pokračování,“ řekl Libor Svoboda, jednatel společnosti Železárny-Annahütte s. r. o. a tím i osvětlil, proč se firma rozhodla stát hlavním partnerem prostějovských Orlů. Ostatně sport ve městě podporuje již řadu let, když mimo jiné byla na začátku vzestupu volejbalistek. V pozici hlavního sponzora pomohla družstvu získat dominantní postavení v české extralize. Nově se rozhodla vstoupit do dalšího sportovního odvětví. „Chceme pomoci udržet basketbal v našem městě. Tak, aby v Prostějově byla vidět naše stopa také po stránce sportovní,“ poznamenal Svoboda a potvrdil, že nepůjde o jednorázovou pomoc. „Budeme klub podporovat delší dobu,“ ujistil.

Právě získání silného partnera bylo rozhodujícím impulsem pro klubový management, který zvažoval, na jaké úrovni se bude hrát mužský basketbal. Existovala totiž varianta, že tým nastoupí „jen“ do první ligy. Dohoda s Železárnami-Annahütte pomohla k tomu, že Orli zůstávají mezi elitou a budou se prát o další úspěchy v nejvyšší soutěži.

„Občanské sdružení převzalo ligový tým od února. Byl doslova v agónii, přesto se podařilo sezonu dohrát a byla tady otázka, co bude dál. Naštěstí se nám podařilo najít silného sponzora. Díky tomu můžeme pokračovat v Mattoni NBL,“ prohlásil předseda klubu Orli Prostějov Ivan Pospíšil.

Hlavní partner basketbalistů nezastírá, že podporu tohoto sportovního odvětví na nejvyšší úrovni bere současně jako svoji prezentaci a potvrzení pozice jedné z nejsilnějších firem v regionu. „V příštím roce chceme zahájit stavbu nového závodu. Rozšíření výrobních kapacit a podpora basketbalu je zajímavé spojení,“ poznamenal Svoboda.

Stabilita klubu by se měla projevit také na palubovce. Hráčům bylo ještě před podpisem smluv sděleno, že sezona je finančně zajištěna. „Vedení se nám snaží vytvořit podmínky, abychom se my hráči soustředili jen a jen na basket, to je oproti minulé sezoně rozdíl. Samozřejmě všichni věříme, že se ty problémy nebudou opakovat,“ přeje si rozehrávač prostějovských Orlů Roman Marko.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments