Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 logo BK Orli ProstejovSilného spojence získalo před novou sezonou vedení prostějovského basketbalu. Hlavním partnerem klubu s novým názvem ORLI PROSTĚJOV se stala společnost Železárny-Annahütte. Úspěšná firma se rozhodla, že bude tým finančně podporovat nejen v současné nelehké době, ale půjde o partnera, který chce úřadujícím vicemistrům pomáhat delší dobu. „V loňské sezoně jsme sledovali boj sedmi statečných o co nejlepší výsledek. Imponoval nám. Byl to jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli basketbal podpořit. Byl to nádherný příběh a chceme být u jeho pokračování,“ řekl Libor Svoboda, jednatel společnosti Železárny-Annahütte s. r. o. a tím i osvětlil, proč se firma rozhodla stát hlavním partnerem prostějovských Orlů. Ostatně sport ve městě podporuje již řadu let, když mimo jiné byla na začátku vzestupu volejbalistek. V pozici hlavního sponzora pomohla družstvu získat dominantní postavení v české extralize. Nově se rozhodla vstoupit do dalšího sportovního odvětví. „Chceme pomoci udržet basketbal v našem městě. Tak, aby v Prostějově byla vidět naše stopa také po stránce sportovní,“ poznamenal Svoboda a potvrdil, že nepůjde o jednorázovou pomoc. „Budeme klub podporovat delší dobu,“ ujistil.

Právě získání silného partnera bylo rozhodujícím impulsem pro klubový management, který zvažoval, na jaké úrovni se bude hrát mužský basketbal. Existovala totiž varianta, že tým nastoupí „jen“ do první ligy. Dohoda s Železárnami-Annahütte pomohla k tomu, že Orli zůstávají mezi elitou a budou se prát o další úspěchy v nejvyšší soutěži.

„Občanské sdružení převzalo ligový tým od února. Byl doslova v agónii, přesto se podařilo sezonu dohrát a byla tady otázka, co bude dál. Naštěstí se nám podařilo najít silného sponzora. Díky tomu můžeme pokračovat v Mattoni NBL,“ prohlásil předseda klubu Orli Prostějov Ivan Pospíšil.

Hlavní partner basketbalistů nezastírá, že podporu tohoto sportovního odvětví na nejvyšší úrovni bere současně jako svoji prezentaci a potvrzení pozice jedné z nejsilnějších firem v regionu. „V příštím roce chceme zahájit stavbu nového závodu. Rozšíření výrobních kapacit a podpora basketbalu je zajímavé spojení,“ poznamenal Svoboda.

Stabilita klubu by se měla projevit také na palubovce. Hráčům bylo ještě před podpisem smluv sděleno, že sezona je finančně zajištěna. „Vedení se nám snaží vytvořit podmínky, abychom se my hráči soustředili jen a jen na basket, to je oproti minulé sezoně rozdíl. Samozřejmě všichni věříme, že se ty problémy nebudou opakovat,“ přeje si rozehrávač prostějovských Orlů Roman Marko.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments