Dobré dopoledne, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 logo BK Orli ProstejovSilného spojence získalo před novou sezonou vedení prostějovského basketbalu. Hlavním partnerem klubu s novým názvem ORLI PROSTĚJOV se stala společnost Železárny-Annahütte. Úspěšná firma se rozhodla, že bude tým finančně podporovat nejen v současné nelehké době, ale půjde o partnera, který chce úřadujícím vicemistrům pomáhat delší dobu. „V loňské sezoně jsme sledovali boj sedmi statečných o co nejlepší výsledek. Imponoval nám. Byl to jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli basketbal podpořit. Byl to nádherný příběh a chceme být u jeho pokračování,“ řekl Libor Svoboda, jednatel společnosti Železárny-Annahütte s. r. o. a tím i osvětlil, proč se firma rozhodla stát hlavním partnerem prostějovských Orlů. Ostatně sport ve městě podporuje již řadu let, když mimo jiné byla na začátku vzestupu volejbalistek. V pozici hlavního sponzora pomohla družstvu získat dominantní postavení v české extralize. Nově se rozhodla vstoupit do dalšího sportovního odvětví. „Chceme pomoci udržet basketbal v našem městě. Tak, aby v Prostějově byla vidět naše stopa také po stránce sportovní,“ poznamenal Svoboda a potvrdil, že nepůjde o jednorázovou pomoc. „Budeme klub podporovat delší dobu,“ ujistil.

Právě získání silného partnera bylo rozhodujícím impulsem pro klubový management, který zvažoval, na jaké úrovni se bude hrát mužský basketbal. Existovala totiž varianta, že tým nastoupí „jen“ do první ligy. Dohoda s Železárnami-Annahütte pomohla k tomu, že Orli zůstávají mezi elitou a budou se prát o další úspěchy v nejvyšší soutěži.

„Občanské sdružení převzalo ligový tým od února. Byl doslova v agónii, přesto se podařilo sezonu dohrát a byla tady otázka, co bude dál. Naštěstí se nám podařilo najít silného sponzora. Díky tomu můžeme pokračovat v Mattoni NBL,“ prohlásil předseda klubu Orli Prostějov Ivan Pospíšil.

Hlavní partner basketbalistů nezastírá, že podporu tohoto sportovního odvětví na nejvyšší úrovni bere současně jako svoji prezentaci a potvrzení pozice jedné z nejsilnějších firem v regionu. „V příštím roce chceme zahájit stavbu nového závodu. Rozšíření výrobních kapacit a podpora basketbalu je zajímavé spojení,“ poznamenal Svoboda.

Stabilita klubu by se měla projevit také na palubovce. Hráčům bylo ještě před podpisem smluv sděleno, že sezona je finančně zajištěna. „Vedení se nám snaží vytvořit podmínky, abychom se my hráči soustředili jen a jen na basket, to je oproti minulé sezoně rozdíl. Samozřejmě všichni věříme, že se ty problémy nebudou opakovat,“ přeje si rozehrávač prostějovských Orlů Roman Marko.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments