Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 basket_poharÚspěšné vystoupení ve finálovém turnaji Českého poháru mají za sebou basketbalisté Ariete Prostějov. Po čtyřech letech půstu vybojovali ve druhé nejvýznamnější soutěži stříbrnou medaili, když nestačili pouze na favorizovaný Nymburk. „Chtěli jsme postoupit do finále a to se podařilo. Můžeme být spokojení,“ okomentoval pohárový úspěch Petr Fridrich, generální manažer basketbalistů Prostějova.

Nyní se tak už Orli mohou v klidu a plně soustředit na nejvyšší domácí soutěž, v níž obhajují taktéž stříbrné medaile. Základním cílem pro úspěšnou sezónu je ale udržení druhé pozice po základní části Mattoni NBL. Aktuálně mají svěřenci kouče Cholevy náskok pěti výher před triem Pardubice, Opava, Děčín.
„Náskok vypadá zajímavě, ale rozhodně není nic hotovo. Ještě nás čeká hodně zápasů a o udržení druhého místa ještě musíme zabojovat,“ uvědomuje si Fridrich.
Pokud se basketbalistům Prostějova podaří udržet zmíněnou druhou příčku, narazí ve čtvrtfinále na sedmý tým po dlouhodobé části soutěže. V tuto chvíli se příliš nedá spekulovat o možném soupeři. Rozdíly mezi jednotlivými celky jsou totiž malé, tabulku celkovým dojem navíc zkresluje rozdílný počet odehraných zápasů. V tuto chvíli sedmou Ostravu dělí od devátých Svitav tři výhry, bez šancí na postup do play-off není ani lepšící se Brno.
„Skutečně nemá význam zbytečně studovat tabulku. Chceme vyhrávat, a kdo na nás vyjde, s tím se popereme o postup,“ tvrdí generální manažer Ariete.
V letošní sezoně se hraje čtvrtfinále odlišným způsobem než v ročníku předcházejícím. Série mezi osmi nejlepšími je vypsaná na tři vítězství, soupeři však mění palubovky po každém zápase. „Z tohoto důvodu by bylo lepší, kdybychom narazili na tým z Moravy. Cestovat třeba mezi Prostějovem a Ústím nad Labem by nebylo příliš příjemné. Rozhodně ale kvůli tomu nebudeme nějaké zápasy vypouštět. Loni s výběrem soupeřů některé týmy kalkulovaly a nevyplatilo se jim to...,“ poznamenal k možnému vyvrcholení domácí „mattonky“ Petr Fridrich.
Orlům pomohli k úspěchu skvělí fanoušci
Pořádně slyšet byli v basketbalových halách na jihu Čech fanoušci Ariete Prostějov. Skalní příznivci si nenechali ujít finálový turnaj Českého poháru, jehož zápasy se hrály střídavě v Jindřichově Hradci a Českých Budějovicích. Svými hlasivkami pak pomohli Orlům k druhému místu! „Byli skvělí. Fandili nám od prvního dne turnaje. V práci si vzali dovolenou a jeli přes půl republiky. Moci si jejich podpory vážíme,“ poděkoval fanouškům generální manažer Ariete Prostějov Petr Fridrich.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-