Dobrý podvečer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 basket_poharÚspěšné vystoupení ve finálovém turnaji Českého poháru mají za sebou basketbalisté Ariete Prostějov. Po čtyřech letech půstu vybojovali ve druhé nejvýznamnější soutěži stříbrnou medaili, když nestačili pouze na favorizovaný Nymburk. „Chtěli jsme postoupit do finále a to se podařilo. Můžeme být spokojení,“ okomentoval pohárový úspěch Petr Fridrich, generální manažer basketbalistů Prostějova.

Nyní se tak už Orli mohou v klidu a plně soustředit na nejvyšší domácí soutěž, v níž obhajují taktéž stříbrné medaile. Základním cílem pro úspěšnou sezónu je ale udržení druhé pozice po základní části Mattoni NBL. Aktuálně mají svěřenci kouče Cholevy náskok pěti výher před triem Pardubice, Opava, Děčín.
„Náskok vypadá zajímavě, ale rozhodně není nic hotovo. Ještě nás čeká hodně zápasů a o udržení druhého místa ještě musíme zabojovat,“ uvědomuje si Fridrich.
Pokud se basketbalistům Prostějova podaří udržet zmíněnou druhou příčku, narazí ve čtvrtfinále na sedmý tým po dlouhodobé části soutěže. V tuto chvíli se příliš nedá spekulovat o možném soupeři. Rozdíly mezi jednotlivými celky jsou totiž malé, tabulku celkovým dojem navíc zkresluje rozdílný počet odehraných zápasů. V tuto chvíli sedmou Ostravu dělí od devátých Svitav tři výhry, bez šancí na postup do play-off není ani lepšící se Brno.
„Skutečně nemá význam zbytečně studovat tabulku. Chceme vyhrávat, a kdo na nás vyjde, s tím se popereme o postup,“ tvrdí generální manažer Ariete.
V letošní sezoně se hraje čtvrtfinále odlišným způsobem než v ročníku předcházejícím. Série mezi osmi nejlepšími je vypsaná na tři vítězství, soupeři však mění palubovky po každém zápase. „Z tohoto důvodu by bylo lepší, kdybychom narazili na tým z Moravy. Cestovat třeba mezi Prostějovem a Ústím nad Labem by nebylo příliš příjemné. Rozhodně ale kvůli tomu nebudeme nějaké zápasy vypouštět. Loni s výběrem soupeřů některé týmy kalkulovaly a nevyplatilo se jim to...,“ poznamenal k možnému vyvrcholení domácí „mattonky“ Petr Fridrich.
Orlům pomohli k úspěchu skvělí fanoušci
Pořádně slyšet byli v basketbalových halách na jihu Čech fanoušci Ariete Prostějov. Skalní příznivci si nenechali ujít finálový turnaj Českého poháru, jehož zápasy se hrály střídavě v Jindřichově Hradci a Českých Budějovicích. Svými hlasivkami pak pomohli Orlům k druhému místu! „Byli skvělí. Fandili nám od prvního dne turnaje. V práci si vzali dovolenou a jeli přes půl republiky. Moci si jejich podpory vážíme,“ poděkoval fanouškům generální manažer Ariete Prostějov Petr Fridrich.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments