Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

orli finaleNa trofej pro vítěze Českého poháru basketbalisté Prostějova nedosáhli. V sobotním finálovém utkání totiž Orli podle očekávání nestačili na Nymburk. Velký favorit a tuzemský gigant vyhrál souboj na jindřichohradecké palubovce jednoznačným poměrem 91:67, když rozhodující náskok získal už v průběhu první čtvrtiny. Nymburk nastoupil do utkání ve velkém tempu a prakticky od začátku se ujal vedení. Prostějovská zakončení nedosahovala pod tlakem nymburské obrany zdaleka takové úspěšnosti, aby Hanáci mohli s obhájcem prvenství držet krok. Když k tomu navíc Nymburk přidal čtyři trojky ze šesti pokusů, vyšplhalo se jeho vedení až na šestnáct bodů - 13:29.

Kolotoč českých šampionů nezastavila ani přestávka mezi čtvrtinami. Především Vojtěch Hruban ničil Orly svojí přesnou rukou. V prvním poločasu se ani jednou z pěti trojkových pokusů nezmýlil. Celkem Prostějov obdržel před poločasovou přestávkou devět trojek ze dvanácti pokusů. Ani v útoku se Orli nemohli chytit, a tak poločasová ztráta činila hrozivých třicet bodů – 25:55. Do druhé poloviny finálového střetnutí Českého poháru jako kdyby nastoupil vyměněný Prostějov. Ariete se prosazovalo na útočné polovině a i díky Pandulově trojce s klaksonem oznamujícím konec hracího období nastříleli ve třetí čtvrtině více bodů než za celý první poločas. Naopak Nymburk ztratil na své ofenzivní kreativitě a především efektivitě. Vývoj utkání nutil trenéra Kemzuru nechávat na hřišti nejsilnější sestavu, i když se po prvních dvaceti minutách zdálo, že by si mohli zahrát i hráči z lavičky... Stav po třiceti minutách byl ale i nadále jednoznačný - 52:67. Prostějovská obrana také v posledním dějství trápila střelce Nymburka a díky tomu se Orlům podařilo po čtyřech minutách závěrečné čtvrtiny snížit až na rozdíl deseti bodů. Další ztrátu náskoku odmítl trojkou Ilievski a začal tak rozhodující bodovou vlnu Nymburka, na kterou již borci v prostějovských dresech nedokázali odpovědět a nakonec padli o čtyřiadvacet bodů – 67:91. Nymburk tak opět obhájil prvenství v Basketbalovém poháru České pošty. Prostějov si poprvé v pětileté historii FINAL 8 odváží medaili - stříbro.

67  ARIETE PROSTĚJOV
91  ČEZ BASKETBALL NYMBURK

Očima trenérů
Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:
„Jsem rád, že jsme se dostali do finále. A to jsme v druhé půlce taky zdramatizovali. Nepovedla se nám určitě první půlka, první čtvrtka, kde jsme dostali 30 bodů. Nymburk ukázal svojí sílu. Měl neuvěřitelnou úspěšnost střelby a my jsme to nedokázali zastavit.  Naopak nám se střelba nedařila. Až v průběhu druhého poločasu jsme se začali trefovat a nakonec ten zápas i trochu zdramatizovali. Musím klukům poděkovat, prali se o každý bod.“

Kestutis KEMZURA - ČEZ Basketball Nymburk:
„Na začátku, v prvním poločasu jsme hráli skvěle, především v obraně. Ve druhém poločasu jsme začali jakoby relaxovat, přestali bojovat a nepokračovali ve výkonu z prvního poločasu. Soupeř do toho dal více energie, začal se trefovat. My jsme přestali hrát spolu. Naštěstí jsme se dostali zpět do hry, začali se opět soustředit a dotáhli zápas k vítězství.“

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments